Кога започват да говорят децата

  • 9 436
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Здравейте,сина ми април ще направи 2 години ,но все не говори добре,иначе разбира всичко.Знам че при всяко дете е различно,но все пак малко ме смущава това че не говори много

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Няма какво да те смущава. Както сама си казала всяко дете е различно.
Моят син се отпуши да приказва едва последните 2 месеца.... и то не особено много

# 2
  • Мнения: 186
Дъщеря ми също през април ще стане на 2. Не е от най-приказливите, което въобще не ме притеснява. Казва отделни думи, но много рядко прави изречения. Синът ми и той късно започна да говори, но сега не можеш да му затвориш устата.
Наслаждавай се на бебешкото гласче на синчето си! И без да може да говори, той ти казва, че обича най-много теб.

# 3
  • Мнения: 1 640
След навършване на 2г. се отпусна и започна постепенно да говори и повтаря чути думи,нещо като папагалско повтаряне.Която дума е впечатли-повтаря я и я помни.Сега бърбори много,но все още някои думи трудно се разпознават от чужди хора.Ние й разбираме.Например-ПЕПЕДУДА е пеперуда.
  Има деца,които са мн.интелигентни и чувствителни,а проговарят на 3 г.

# 4
  • Мнения: 70
Мисля че си напълно права

# 5
  • Мнения: 3 116
Моята дъщеричка започна да бърбори много преди 1 месец, просто като че ли се отпуши. Говори си нормално, макар че някои думички звучат по друг начин, връзва изречения, пее цели песнички.

Определено обаче всичко си е до детето и може би до средата в която се развива. Не знам дали е случаен факта, че малката започна да говори когато през деня в детската градина започнаха да сливат яслената група с тази от детската градина  newsm78

# 6
  • Мнения: 2 556
ritka, по-скоро мисля, че си е до дете. Синът ми проговори с изречения чак към годинка и 8-9 месеца, докато малката прави изречения отпреди да проходи. Не ходи на ясла, гледа я гледачка, с която също пеят песнички и си играят доста, но определено не расте сред дечица (като изключим батко й). Във всеки случай в сравнение с брат си на тази възраст е просто светлинни години напред. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 7 723
Мога да кажа, че  говори от два месеца, най- много  Thinking

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Децата проговарят, когато им дойде времето. Голямата проговори рано /около година и половина/, но пък толкова бързаше, че и беше нужен преводач. Малката закъсня /според кака си/, но пък няма една неясна дума, няма бебешки език - всичко е ясно произнесено.

# 9
  • Мнения: 4 668
Различно ! Моят син говори много , понякога просто ми гръмва главата , но ... друг е въпросът колко му се разбира  Confused
Докато на наши близки детето проговори на 2г.8м. но много ясно и разбираемо , без никакви бебешки думи  Grinning

# 10
  • Мнения: 8 505
На около година и 9-10м започна да съчетава думи в изречения.От около 3-4м говори наистина.

# 11
  • Мнения: 3 146
Синът ми на тази вързаст бърбореше много, но не му се разбираше повечето, защото си правеше думи, та зависи какво разбираш под "говорене". Ако си говори нещо на свой език, все пок нещо членоразделно, значив всичко е наред. Имам приятелка, проговорила на 4, а е много умна и сега е доста приказлива  Party

Тес, как е възможно дъщеря ти да е правила изречения, преди да проходи , тя е направо гений! Браво на нея! Simple Smile

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
Когато поискат.

# 13
  • Мнения: 2 757

Тес, как е възможно дъщеря ти да е правила изречения, преди да проходи , тя е направо гений! Браво на нея! Simple Smile

И аз това се чудех  newsm78. Може да е проходила сравнително късно. Иначе изречения преди годинка newsm78.
Ние сме на 1г 8м и още не казваме нищо. Но на бебешки бърбори и обяснява нон стоп. Прави го от как навърши годинка и ми казаха, че скоро ще проговори. Ама ето вече 8 месеца тц - само тата, не, амам, це и хай. Друго няма в репертоара си от половин година насам - пълен застой. Не го давам юза пример - според  мен доста изостава, гледайки др дечица покрай нас как дори кратки изречения вече правят

# 14
  • БГ
  • Мнения: 347
каката към 1 и половина, малкия  към 2 и половина.еднакво гледани и с едни и същи гени Thinking
всяко си е уникално

Общи условия

Активация на акаунт