И аз на свой ред да попитам...

  • 1 589
  • 22
  •   1
Отговори
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
... аз ли съм нахална или другите? Търся си работа, без претенции за разстояния и голяма заплата - за около 450-500 лв. Но... тъй като съм с две малки деца искам вечер да съм си вкъщи, за да ги нахраня и сложа да си легнат /заедно с баща им, разбира се, че сам човек трудно се оправя с две/. За игра и дума не става. Та това време за мен е 18,30 - 19.00 часа, като съм готова да ходя на работа и от 8,00 ако трябва. Днес ходих в една агенция за набиране на персонал и жената там започна да ми обяснява колко трудно ще ми намери нещо, защото почти всички фирми искали да се работи поне до 18,30 - 19,00 ч. без да става дума за извънредни случаи,а всекидневно. Питам аз - а в колко почват сутрин. Отговор - 9 с 1 час почивка на обяд. Както и да го смятах все излизат 9 часа работно време, а заплата е за 8. Кажете сега какво да правя?

# 1
  • Мнения: 2 631
Ами зависи дали те устройва финансово офертата  Peace
Те и няма да те осигуряват на реалния доход, който ще получаваш... дефакто пак няма 100% съответствие!
Повечето офиси и учреждения работят от 9 до 6 или от 8 до 5. Магазините вече бачкат до 20:00ч. и в събота и неделя, а пак ги осигуряват на 5 работни дни по 8 часа...
Скапано законодателство, какво да се прави...  Tired
Дано вземеш правилно решение!  Peace

# 2
  • Мнения: 3 423
Не си нахална. Гони си интересите!

# 3
  • Мнения: 1 272
Тая от агенцията луда ли е? Само за пример, съпругът ми работи от 9 до 17, с 1 час почивка за 4-цифрена заплата.

# 4
  • Мнения: 2 631
Тая от агенцията луда ли е? Само за пример, съпругът ми работи от 9 до 17, с 1 час почивка за 4-цифрена заплата.

..... Какво работи съпругът ти?

# 5
  • Мнения: 5 370
И аз като  ЛИЛИ искам да кажа, че и моята половинка работи от 8.30 до 17, и то не за 500 лева.
ШОКОЛАДКА-аз вземам повече от това, което описваш, осигурявана съм на фул, работно време-9-18, с почивни дни. Ако искат да работя в съботен ден-ми се компенсира с ден от седмицата. Ако имам проблеми с детенце или детегледачката-се обаждам буквално от днес за утре на шефовете и никой не ме спира.
Вярно, че нямам 2 деца.....но никога не съм попадала на подобни кандидат-работодатели.

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 17:00 от Faithless

# 6
  • Мнения: 4 916
... Кажете сега какво да правя?


Ти си знаеш дали можеш да чакаш да излезе по-добра оферта.

Виж това -

http://www1.government.bg/ras/konkursi/index.html

# 7
  • София
  • Мнения: 1 807
Не е вярно!!!

Аз вземам Яна в 18 от ясла и винаги е последна. Значи родителите работят до по-рано!!!

# 8
  • Мнения: X
Не бих се съгласила, щом няма да мога да си оправя семейството.....все пак нестига, че цял ден няма да се занимаваш с децата ами и вечер хич няма да можеш да им обърнеш внимание....Аз скоро няма да се връщам на работа, но понякога ато се замисля.....времето с дечко ми е толкова ценно, че незнам как ще се разделим. А какво остава и ако се прибирам късно...Все пак...незнам, решението е твое. Трябва хубаво да пресметнеш плюсовете и минусите. Ако финансовата част е толкова важна - иди, но ако имаш  възможност, постой още малко в къщи, докато намериш работа, която да те удовлетворява.

# 9
  • Мнения: 2 070
И аз днес  даже се разправях малко с шефката за това, без малко да и кажа да си търсят друг човек.  И аз взимам Яна в 18-18:15 и винаги е последна, но затова тръгвам от работа в 17:15-17:30ч. При положение, че съм си свършила работата - ето влязох да видя тук какво става, тъй като приключих за деня - защо да не си тръгна, когато реша? Ако тръгна в 18:00ч ще хвана всичките задръствания и ще я взема в 19, а в 20:30 почваме процедури по миене,четене на книжка и заспиване... Егати! Към юли като ми изтече договора мисля да си търся друга работа.

# 10
  • Мнения: 1 983
Разбира се, че има работни места с времеот 9 до 6 или от 8.30 до 5.30, търся си работа от месец и половина вече, и понеже знам какво е да се прибрираш късно и да не си виждаш детето вече не си търся работа с по-късно работно време от 6.30, дори имах добро предложение, но работодателя като разбра, че не мога да седя до по-късно от 18.00 часа (в Горубляне беше) не ми се обади втори път.Другото, което мен адски ме дразни е неоценяването на това време, седиш до късно, бачкаш, а никой не го вижда това Crossing Arms

# 11
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Тая от агенцията луда ли е? Само за пример, съпругът ми работи от 9 до 17, с 1 час почивка за 4-цифрена заплата.

Ставаше дума за работа в офис, не магазин, не ресторант или кръчма, които принципно си работят до по-късно, но пък са на смени, нали?
Не е луда - това и казват, това предлага. Не тя е виновна в случая. 4 цифрена заплата - за мен това е мираж просто! Да не говорим, че по принцип има двоен стандарт и мъжете взимат повече от жените за една съща длъжност и работа, но това не знам как мога да променя.
Благодаря, че ми дадохте инфо.   bouquet Не ми е спешно да почна, но все пак искам да стане по - скоро, а не по-късно. Ще ми бъде интересно тези от вас, които са работодатели, да споделят какво мислят.

# 12
  • Мнения: 2 070
Аз предполагам какво ще ти кажат работодателите.

# 13
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Какво?

# 14
  • Мнения: 7 723

 Shocked ААаааауууу, това все едно аз съм го писала  ooooh!
С това допълнение, че от 8 години съм по майчинство  #Crazy
Няма работодател, който е склонен да ме приеме на работа  Crossing Arms Whistling

Общи условия

Активация на акаунт