От бебешките каши се пълнее?

  • 4 499
  • 14
  •   1
Отговори
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Знам, че както има момичета,които искат да отслабнат,има и такива,които искат да понапълнеят Crazy Аз съм една от тях.Наскоро чух, че от бебешките каши се пълнее и се чудя, дали да не започна да похапвам...
Вие чували ли сте такова нещо  newsm78

# 1
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
 Flutter доколкото зная са доста калорични, навремето бяха в менюто на трениращите бодибилдинг, а наскоро някъде гледах, че се препоръчват като маски за лице - за тези които не искат да качват килограми, вместо да дояждат - да намазват... особено кашите с добавен пасиран банан! Mr. Green

# 2
  • Мнения: 174
Според мен поемиай повече калории като увеличиш въглехидратните храни. Гледай да приемаш повече калории Можеш да погледнеш тук:
http://zdravoslovno.com/Calculators.html

# 3
  • Мнения: 528
Енергийна стойност в  100гр. "Нестле Фитнес" - 353 ккал
Енергийна стойност в 100 гр. "Чоколино" - 391 ккал
Сякаш разликата не е толкова голяма  newsm78

# 4
  • Мнения: 8 505
Бях пускала тема преди около година и някой ми беше писал да опитам с каша Слънчо.Опитах,да,но ефект нямаше.Установих обаче,че Слънчо са отвратителни на вкус каши.
Ако все пак си навита да пробваш,избери си по-вкусни каши.

# 5
  • Мнения: 398
За кашите не знам,но мой познат напълня като слагаше майонеза на всичко което щеше да яде newsm78

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Пълнее се, ако ги консумираш по много. Да кажем, ако си бебе, а майка ти вместо веднъж на ден ти ги дава 3-4 пъти... не ще, мискинката, да направи една здравословна каша домашна, ми те тъпче с такива преработени неща Crossing Arms Хмъ!

# 7
  • Мнения: 6 461
Знам, че както има момичета,които искат да отслабнат,има и такива,които искат да понапълнеят Crazy Аз съм една от тях.Наскоро чух,........................................
Ами знам, че бебчетата стават пухкави  от бебешките кашички....
 ThinkingМожеш да започваш да хапваш от тях. Peace

# 8
  • Мнения: 10 982
Не се пълнее от определен вид храна, а от количество, брой поети калории, неправилно комбиниране с други храни и т.н.

Преди 9-10 години Слънчо бяха хубави - особенно банановата и кайсиевата. Сега са ги развалили Sad

# 9
  • Мнения: 2 936
Не се пълнее от определен вид храна, а от количество, брой поети калории, неправилно комбиниране с други храни и т.н.


точно така  Peace
не мисля че се пълнее от бебешките каши!!! за мен това е един от митовете за детско хранене,останал от миналия век!

ако искаш да напълнееш,приемай повече калорични храни  Peace

# 10
  • Мнения: 6 461
Рецепти за домашни пюрета и каши

Цитат
Домашни каши
Домашна каша се приготвя, след като решите как искате да я направите - изцяло сами, или с полуготови продукти. Ако искате да я приготвите съвсем сами, купете избраният продукт - ориз или елда на зърна. Измийте и изсушете за около час на слаба фурна (около 80*С), като разбърквате от време на време. Така опечените и изсушени зърна се смилат на фино брашно с мелачка, кухненски робот или блендър. Текстурата зависи от възрастта на детето, т.е. колкото по-голямо става, толкова по-едри частици може да приема, като към 10-12 месеца може да яде цели оризови и елдени зрънца.
Кашата от домашно приготвено брашно
Тя се приготвя, като 2 супени лъжици с връх от брашното се накисват от предната вечер в 150-160 мл вода, за да се усвоят максимално полезните вещества. На следващия ден се разбърква, слага се на котлона и с бъркане се сварява до получаване на нужната гъстота, обикновено до полутечно състояние, което бебето харесва), а след това се похлупва, за да се задуши за няколко минути. Може да се смеси със суров настърган на ситно или пасиран плод, или с готово плодово пюре. Може да му се добави обезсолено сирене, ако детето е на подходяща възраст (обикновено над 8-9 месеца). Не се препоръчва подправянето със захар, тъй като употребата й в детската кухня, както и на сол, се избягва до 1 година и умерено се употребява до 3 годишна възраст. Кашата може да се приготви и без предварително накисване.
Ако се прави каша от царевица, може да се използва готово фино царевично брашно, което се продава по магазините.
Ако изберете да приготвяте каши от полуготови продукти, можете да си купите оризово брашно (прави се от бял ориз) по диетичните магазини, също овесени ядки, ядки от елда и пшеничени ядки.
Кашата от ядки (овесени, елдени)Тя се приготвя, като 2 супени лъжици ядки се слагат в 100-150 мл вряша вода. Вари се за кратко на слаб огън (може да се наложи да разбърквате, за да не изкипи), а след това се похлупва, за да се задуши за няколко минути. Подправя се като кашата от домашно приготвено брашно.
Може да се пробва по-пикантен вариант на житената каша: нарязани подправки, суха мая, безсолен бульон, масло и кисела сметана, зеленчуци. Може да се добави чай от анасон или копър.
В началото кашата се вари, по-късно може да се поднася в прясно състояние, стига житото да е приготвено по гореописания начин. Овесът съдържа най-много желязо; просото, овесът и оризът са най-лесно смилаеми, докато пшеницата и ечемикът се смилат малко по-трудно. Пшеницата и ечемикът предизвикват най-често алергични реакции.
Към края на първата година може да се добавят люспи в кашата, като мюсли. Готовите смески не се препоръчват, защото съдържат захар. След втората година към менюто на бебето може да се добавят бобови растения - те са отличен източник на желязо и белтъчини.
Всички каши могат да се разреждат с кърма или адаптирано мляко, за да станат по-течни и да имат вкус, познат на бебето.
По желание може да се добави малко масло или студено пресован зехтин/олио
.

# 11
  • Мнения: 1 817
Абсолютно се пълнее!
Купи си всякакви каши, кремчета, пюрета и си хапвай всеки ден по няколко. Няма начин да не напълнееш! Освен това наблегни на плодове и зърнени храни!  Peace
Успех!

# 12
  • Мнения: 6 958
Бебешките каши за това са си бебешки, не са за нас дъртите...  Mr. Green Затова явно пълнеем, защото не сме бебенца, а сме големи пастЪрми вече...  Peace

# 13
  • Мнения: 3 157
аз много обичам бебешки каши-по-миналата година ми сложиха брекети на зъбите и не можех да дъвча известно време и я карах само на картофено пюре,сокчета и каши.На Милупа има една страхотна шоколадова каша:))))))

# 14
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Калориите н бебешките каши са нищожни, не смятам, че се пълнее от тях. Аз лично редовно ям банановата и бисквитената на СЛЪНЧО пък не съм качила и грам.

Общи условия

Активация на акаунт