Моля за съвет...

  • 351
  • 6
  •   1
Отговори
На шест навършени месеца изследваха хемоглобина на моето момченце - беше 96, още не беше зехранен, бе само на кърма, след шестия месец започнах да го захранвам по - малко - до днес, когато той вече е на навършени осем месеца - хапва си вече всичко, смисъл по - твърда храна, включително и зеленчук с месо, през тези близо два месеца му давах и малтофер и вчера направихме нови изследвания и хемоглобина му беше 100, педиатърката ми каза да ходя днес да му взимат кръв от вената, защото от там било по - достоверно и аз го завевдох в детско отделение - на два пъти го ровнаха, много го боля - първия път се оказа запушена иглата, а на втория не откриха вена...ох как го болеше, и как търсеше помощ от мен, казах им да спрат, а те искаха още да го измъчват, докато открият - не им позволих - не мисля, че детенцето ми е чак толкова зле, за да стоя там и да го травмирам, мисля си че когато навърши годинка ще го изследваме отново...вие какво мислете, дайте ми съвет дали да го водя отново тези дни или да изчакам малко...А той се чувства добре, ведър е и си хапва, на осем месеца е и тежи 9500 кг и е дълъг 76 см.

# 1
  • Мнения: 8 917
При възрастните знам, че критичното е под 80. Не виждам нищо притеснително за твоето бебче, но ще е добре да се изкаже и някой компетентен Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 2 493
нещо за изследване за таласемия не стана ли дума? Такъв нисък хемоглобин, който не се е повлиял много от Малтофера не ми се струва добре... а педито нещо за консултация  хематолог не каза ли???

# 3
  • Мнения: 2 829
Докато бях бременна 2 пъти ми правиха кръвното изследване в лаборатория ДНК-единия път ми изкараха хемоглобина 100, а след месец-80. Докторката ми се притесни и ме прати за втори тест-отидох в друга лаборатория-там ми излезе хемоглобина 110 (двете изследвания бяха в рамките на 2 часа).
Поради това, след като размислих и попрочетох реших, че няма да правя кръбни изследвания на сина ми като навърши 6 месеца. За мой късмет педиатърката ми споделя моето мнение, че след като детето изглежда и се чувства добре- явно, че всичко е наред. Какъв му е хемоглобина-нямам идея-но е здрав и жизнен. В много страни по света децата оживяват без тези кръвни изследвания.
Моя съвет към теб е:
-Посъветвай се поне с още един педиатър
-Изследвай му кръв от пръстчето поне в още една лаборатория,
ИЛИ просто се успокой и се води по детенцето си
 Hug

# 4
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Ако бях на твое място нямаше да позволя,заради хемоглобин да дупчат вените на детето,съответно да го травмират.По-горе майчето добре го е казала.
За по-висок хемоглобин-грах,спанак,коприва,жълтък,пъпеш,изобщо всичко зелено.Наблегни на граха.

# 5
  • Мнения: 313
На бебо ми се наложи да му изследват хемоглобина и беше 100. Да ти кажа грам не се притесних, а и като видях и докторите които трябваше да се съобразят с кръвните му изследвания изобщо не се впечатлиха. Големия ми син никога не съм му изследвала хемоглобина и да ти кажа много си е добре. На бебо също не смятам да го изследвам повече. 100 според мен не е нисък хемоглобин. По скоро е в долната граница, но все пак си е в норма. Щом пак ти казвам докторите нищо не ми казаха...

# 6
  • Мнения: 950
Аз като водих моята дъщеря да й вземат кръв за изследванията, сестрата която се занимава с това ни каза, че 110 е прието за долна граница на нормалния хебоглобин. Нашият беше 103 и според нея тази е стойност е добра. Все още не сме ходили при педиатърката, за да ни каже какво мисли тя и дали ще ни изписва нещо.

Общи условия

Активация на акаунт