за каните "Брита"

  • 3 898
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 506
Подариха ми такава кана, изслушах рекламата как маха всичко вредно от водата. Нали съм си подозрителна обаче (признавам си без бой) - замислих се дали филтрите не оставят във водата някакви още по-вредни вещества Thinking
Търсих стари теми, но в тях няма такава дискусия - повечето майки споделят, че са доволни от каната и  я ползват. Водата наистина е по-вкусна от чешмяната, ама...

# 1
  • Мнения: 374
На нас тази кана ни я препоръча детски нефролог за дъщеря ми, но да пие от нея по схема : 20 дни кана Брита, 10 дни розов Девин или друга трапезна вода. Имаме каната от около година, но я ползвам, когато се сетя, в смисъл 1 филтър е за около 100 литра вода, аз я ползвам примерно около 3 месеца, като си правя сметката, че ще ми трябва горе-долу 1 литър на ден. Ползвам я само за дъщеря ми, която е почти на 2 години. Вижда ми се доста скъпо да я ползвам и за нас, и за готвене и т.н.Спасява положението, когато сме забравили да купим минерална. Не знам колко пречиства водата, но определено вкусът е по-приятен от този на обикновената чешмянка.

# 2
  • София
  • Мнения: 570
Ние ползваме такава кана от почти 10 г. вече. Доколкото знам във филтъра има активен въглен - ако е само това, значи не е нещо вредно. Водата от каната я ползвам за всичко - готвене, пиене. Синът ми докато беше бебе от нея му преварявах.
Според мен определено има разлика във вкуса на водата като мине през филтъра.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Някъде четох,че активния въглен пречиства добре постоянно течащата вода.С каната това обаче няма как да стане и освен това има мисля ограничение до 4-5 литра на ден.Ако остане без вода може би изсъхва,а ако е постоянно във вода дали пък не се отделя нещо и в пречистената вече такава.И аз съм в чуденка дали да си я купувам.Имахме си в офиса и ми харесваше водата от нея.

# 4
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Имаше нещо че водата в каната трябва да се държи задължително в хладилник. Ако не е така да кажат другите. Иначе имаме такава кана, но я ползвахме само в началото. Нещо ми се стори много сложно. Първата вода от филтъра изхвъляш, после да седи в хладилник, да броиш 100 кани вода за да смениш филтъра...... А и вкуса й не ми харесваше. Сега си прашасва в един шкаф.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 546
Ние ползваме тази кана вече 4 години без почивка. В момента, в който спрях да преварявам водата на детето и започна да пие от каната. Пием я всички без прекъсване. Сменяме филтъра на около 3 месеца, дори не ги  отчитаме и точно даже. Готвя с обикновена вода а от каната само пием. Не съм правила паузи на детето.Пием си я постоянно.Вкусът ни харесва а и като по престои не придобива онзи специфичен вкус на престояла вода. Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 1 326
Има едни филтри на същия принцип, само че се слагат на течаща вода, под мивката и се сменят за около 6месеца....видяхме ги на Стройко.....с мъжа ми сметнахме , че доста по-евтино излиза от каните Брита.....само трябва първоначална инвестиция за окло 100лв

# 7
  • Мнения: 539
Бобка сигурно говориш за тези т.нар. Хепа филтри, които не могат да се сравнят с Брита. Фирмата, която произвежда тези филтри е за високотехнологична медицинска техника (правят филтрите за хемодиализа),  филтрите съдържати съдържат сребро, активен въглен и др. и мисля че качеството им е неоспоримо.

# 8
# 9
  • Мнения: 8 769

Според мен определено има разлика във вкуса на водата като мине през филтъра.
Да, има, ама на мен той никак не ми харесва. МЕтален ми идва някак си. Аз не бих ползвала такава кана.

# 10
  • Мнения: 374

Според мен определено има разлика във вкуса на водата като мине през филтъра.
Да, има, ама на мен той никак не ми харесва. МЕтален ми идва някак си. Аз не бих ползвала такава кана.

От филтър с активен въглен трудно може водата да придобие метален вкус. newsm78

# 11
  • Мнения: 1 494
И ние ползваме такава кана-много съм доволна. Препоръча ми я уролог вместо постоянното пиене на минерална вода. Но пък аз знам, че и във филтъра на Брита има сребро или се лъжа?

# 12
  • У дома
  • Мнения: 96
От както се е родил големият ми син сме с вода от такава кана. Много съм доволна. От нея сега преварявам и за бебето. Ползвам я за готвене, за кафемашината абе за всичко. При нас водата е много варовита и го сменям на 2 седмици за по-сигурно. А пък и мисля, че е по-добре от колкото някакава вода бутилирана в световно неизвесет гараж с невярно съдържание на етикета. Въпрос на избор. И не на последно място няма го досадното мъкнене на бутилки по етажите. Това просто не е човешко. Наздраве !

# 13
  • Бургаски вечери...
  • Мнения: 52
Ние също ползваме кана "Брита" вече няколко години. Излишно е да казвам, че сме доволни. Използваме я за пиене, за готвене, кафемашината, цветята поливам само с пречистена вода от каната. Все пак в брошурата за употреба на тfзи вид кани предупреждават, че водата филтрирана през "Брита" е "хранителен продукт" (цитирам) и трябва да се употреби до 2 дни. След употребата на всеки патрон, редуваме с минерална или изворна вода, която обаче ние си наливаме.

# 14
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
А пък и мисля, че е по-добре от колкото някакава вода бутилирана в световно неизвесет гараж с невярно съдържание на етикета. Въпрос на избор.

Е щото пък знаеш какво тече по тръбите и какво има във филтъра на каната. Щом водата става на "хранителен продукт" и трябва до два дни да се изпие, щом трябва да се държи в хладилник и щом в устата ти остава вкус все едно те е минал някой с йонофореза, направи си сметка колко е безобидна.

Общи условия

Активация на акаунт