Пътуване и бременост!!!

  • 2 228
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 155
Дали може да се пътува на дълък път/200 км./ с кола в 7-я месец, като се има предвид, че пия магнерич който ми беше предписан в 3-я месец поради поява на контракции.

# 1
  • Мнения: 598
Може, но само при одобрение от лекаря ти. Той може да прецени предвид състоянието ти и контракциите ти. Консултирай се с него! Аз самата почти нямах подготвителни контракции, посъветвах се с лекаря си и той одобри пътуването ми с автобус в 7 месец. И то до Германия. Доста дълъг път беше, но той за всеки случай ми беше предписал магнерич и ношпа и ги пих по време на цялото пътуване. Съвсем добре си бях като се изключи подуването на краката ми защото нямаше къде в автобуса да ги вдигна! Ако твоят лекар одобрява пътуването, просто знай че е хубаво да имаш чести спирки, да се протегнеш, да се разходиш малко, гледай ако може краката ти да са вдигнати поне за малко... Избягвайте пътища с много дупки и успех! Не е опасно пътуване в 7ми месец, стига да няма да пътуваш по много друсащи пътища и да нямаш много контракции, което да доведе до преждевременно раждане.

# 2
  • Мнения: 674
 Аз ходих на палатка в третия и на море в четвъртия (350 км), но ако имаш някакви проблеми питай гинеколога си. И още един съвет от личен опит - ходи при гинеколог на който можеш да разчиташ и който си РАЗБИРА от работата!


















# 3
  • София
  • Мнения: 3 359
Аз доста пътувах по време на бременността си, но все пак звънни един телефон на лекаря си да го попиташ какво мисли.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 243
В 6м ходих на море.Доктора ми каза само да пия предварително 2 папаварина и седалката максимално легнала и нямах проблеми.Това за седалката не го спазих защото на отиване пътувах с рейс,а на връщане с кола.После имах ходене в 7м-8м до Петрич.И си пие предварително по някое друхо хапче и почивки по пътя.Peace

# 5
  • Мнения: 1 264
Аз избягвах да пътувам, особено в 7-ми, 8-ми месец. Самото пътуване също ми беше неприятно. В 6-тия месец шефът ми искаше да ме прати в командировка в Германия за 10-тина дни (пътуването със самолет + още 200-300 км с кола). Говорих с гинеколога си и той каза, че не е препоръчително да пътувам, винаги има риск, но ако се чувствам добре може. Добре се чувствах, но отказах командировката, защото бебчо е по-важен от всичко и не исках да поемам и най-малкия риск.
Когато влезнах в 9-тия месец си пътувах  Grinning

# 6
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Аз пътувах през цялата бременност, че дори аз бях шофьора през повечето време, защото на мъжа ми му беше изтекъл срока на шоф.книжка, но аз нямах проблеми! Най-добре се посъветвай с лекаря си! Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 413
В 7-я месец пътувах за сватбата на брат си около 300 км, чувствах се добре и нямах проблем.Но е най-добре предварително да се консултираш с лекаря си. Peace

# 8
  • Мнения: 2 040
За да си спокойна, звънни на лекаря си, той знае какво е състоянието ти и най- добре ще те посъветва ..
Аз пътувах и в 8-мия и в началото на 9-тия, но пиех само Матерна и нямах абсолютно никакви проблеми с пътя, единственото като седнех на задната седалка и ми се гадеше на дълъг път, иначе отпред можех да пътувам цял ден без проблем ..  Peace

# 9
  • Мнения: 1 029
Ако имаш проблемна бременност по-добре се въздържай от пътувания, ако не са належащи. Най-добре все пак да се консултираш с гинекологът, който следи бременността ти.

# 10
  • Мнения: 2 152
Най-добре е лекар да ти каже.Аз пътувах до влизането си в 9-ия и после спрях, защото само след 10-тина минути път, корема ми ставаше на топка и получавах контракции.А ти щом ги имаш от самото начало, по-добре е да не пътуваш.Все пак гинеколога ти ще прецени най-добре Peace

# 11
  • Мнения: 2 677
Разбира се, че гинекологът най-добре ще те посъветва дали е разумно да пътуваш в твоя случай.
Иначе по темата - аз пропътувах сто пъти разстоянието София - Шабла, Шабла - София и се чувствах много добре. Но и имах невероятно лека бременност.
Успех и леко бременеене!

# 12
  • Мнения: 222
АЗ пътувах през цялата си бременност, от австрия до бг през месец с кола и не съм имала проблеми, дори 4етвърти месец лежах в болница и докторите ми разре6иха на следва6тата седмица да пътувам до бг с кола, аз съ6то пиех магнезий, но все пак както са те посаветвали моми4етата попитай лекар.

# 13
  • Мнения: 8 505
Ако се чувстваш добре-да.И аз пиех Магнерич,пътувах на двойно по-дълго разстояние в края на 8./началото на 9. месец.Ако все пак се притесняваш,попитай гинеколога си.

# 14
  • Мнения: 253
Консултирай се със специалист, но си и прецени според това ти как се чувстваш. Аз досега доста съм пътувала - и със самолет и с кола /на дълги разстояния/ и слава Богу не съм имала проблеми. Чувствах се добре.

Общи условия

Активация на акаунт