Активен спорт и бебеправене

  • 950
  • 10
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 22
здравейте, момичета. Аз съм нова във форума, но не срещнах такава подобна тема. Мен ме интересува дали при енергични подскочи може да се случи неприятно нещо. Желанието ми е да тренирам тай бо, а не знам дали е полезно, когато работим за бебе. Rolling Eyes
Извинявайте, ако ви се струва странен въпросът ми. Но не мога да намеря за себе си логичното обяснение.

# 1
  • София, Младост
  • Мнения: 37
Здравейте!

От скоро чета форума, стращно ми харесва, и се много се надявам скоро и аз да видя заветните  EFP
Та и аз така, от 5 месеца си тренирам редовно аеробика, и откакто започнахме с опитите се питам, дали тожа скачане оказва някакво влияние Confused

# 2
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Вярно е, че плуването не е като тае бото и разликата е почти огромна, но поне малко да ви успокоя. Забременях си без проблем въпреки активните тренировки. Но логично ми се струва, след като видите 2 черти да преминете към по-"мек" спорт.

# 3
  • Мнения: 65
Аз пък чакам още малко да се стопли и "яхвам" колелото motor. И тъй като усилено бебеправим luvbed съм намислила следното : каране на колело- до овулация, след това почивка, после пак колело, пак почивка. И така до  preggo

# 4
  • Мнения: 11 003
В периода на бебеправене си спортувах активно, не ми е попречило по никакъв начин.
Е, когато видях 2-те чертички, се наложи значително да намаля темпото.

# 5
  • Мнения: 1 098
Незнам дали би попречило по някакъв начин, но аз когато правехме бебе, след овулацията спирах с упражненията до следващия път Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 35 908
Според мен не пречи. Ако искаш да си по-спокойна след О. не спортувай./Ако мислиш, че спорта би попречил на имплантацията./
Когато не става- нестава, и да лежиш на легло и да не мърдаш - пак няма да се получи.  Wink

# 7
# 8
  • Мнения: 2 270
Не мисля, че би попречило по някакъв начин - когато нещо има да става - става!!!
Не мисля и че би трябвало да подчиняваме живота си на бебеправенето и да се съобразяваме с това, не е по темата, но имаше постове на момичета, отказали хубави и добре платени работи, само и единствено заради това, че очакват всеки момент да забременеят . . . да, но както аз и други знаем не е толкова просто и не става веднага (за голямо съжаление)
Не подчинявайте живота си на идеята за бебе, то ще дойде, когато е писано!

# 9
  • Мнения: 3 500
Ходя на фитнес от 7 години, не съм спирала. Преди да забременея /не се пазехме вече/ активно ходех да тренирам. Чак след като научих че съм бременна спрях. Попитах лекаря дали е възможно да съм навредила на бебето с този спорт. Той каза, че няма проблем - аз докато разбера, то още не е било ембрион. Така че спортувай си докато бебеправите без проблем. После евентуално като научиш добрата новина, спирай!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 22
http://www.mamaibebe.com/?id=95
тази статия ме заинтригува, може да бъде полезна и за вас

Общи условия

Активация на акаунт