Тръгвам на работа, а детето е изключително кърмено

  • 321
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 203
Здравейте,

Знам, че този въпрос е доста обсъждан, но нашата ситуация е малко по-различна. Александър вече не е толкова малък, след 1 месец и половина ми изтичат майчинските и трябва да тръгна на работа. Обаче детето ми е все още изключително кърмено, тъй като упорито отказва да яде друга храна или поне яде в минимални количества и не можем да изкараме без кърмене. Кърмим се без точни часове. При това положение не знам какво да правя! Кърма не мога да цедя, просто толкова се е урегулирала, че не излиза нито капка или пък със зор успявам да ги докарам до 20 мл., което е смешно! А дори и да цедях, Александър не яде от шише било с накрайник или биберон, едва пие вода. Проблемът се задълбочава от факта, че има поставена диагноза АБКМ, т.е. няма от къде да си набави млечната храна освен от кърмата, не мога да го пробвам с различни АМ, а това, което му е предписано той не ще дори да го помирише! За да е пълна картинката, ясно е, че менюто му е малко или повече ограничено, да не говорим, че в Словения изборът от готови детски храни е сиииилно ограничен, за алергични деца пък направо няма нищо, детска кухня, ясно, е че не съществува. Е при това положение съм направо в шах и мат! Как да го оставя на някоя жена да го гледа (на ясла можем да го дадем едва септември), какво ще му даде тя за ядене? Повярвайте ми много съм притеснена! Едва ли за един месец положението ще се промени изведнъж! Приемам всякакви идеи и съвети

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Има ли вариант жената, която ще го гледа, да ти го води за кърмене през деня?
Иначе няма особен избор...трябва да се научи да яде домашна безопасна храна (приготвена от теб) - разбираемо, че отказва да се захрани - има изследвания, че деца с алергия или предразположени към такава, приемат твърда храна по-късно инстинктивно. И трябва да се научи някак да пие - от чаша обикновена, от шише, със сламка...някак.

# 2
  • Мнения: 203
Благодаря ти за отговора. Не бях се сещала някой да ми го носи за кърмене, това може да е вариант. Иначе разбирам, че някак си трябва да прояде и да пропие, но точно това някак си на практика много трудно се постига, защото Алекс като си затвори устата и като не ще няма начин  Twisted Evil да го накарам!

# 3
  • Мнения: 2 829
Не мога да предложа готови отговори, но и на мен ми предстои връщане на работа от 1 април, сина ми също почти не яде твърда храна, не умее да пие от биберон, от чаша...
Но моята работа е на 10 мин. от къщи и аз планирам да се прибирам по няколко пъти на ден.
Ако близо до твоята работа има парк бавачката може да разхожда там бебока и да ти го води при нужда. Хубаво е да проследиш горе-долу по колко пъти на ден и в колко часа суче младежа, вероятно ще откриеш, че има приблизителен режим. Когато вече знаеш какви са нуждите му вероятно ще ти е по-лесно да измислиш начин да се справиш.
Лично аз се надявам, че малкия ще си навакса по-малкото сучене през деня с повече сукане вечер и през нощта.
Желаяа успех и на теб и на себе си, ще споделям как върви Hug

# 4
  • Мнения: 277
Записвам се да следя и тази тема, въпреки че аз самата пуснах подобна... Все още търся отговори...  Sad

Chloe, успех, дано го измислите някак.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт