К'во са прайваш...

  • 1 991
  • 41
  •   1
Отговори
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Тази сутрин денят изглежда много по-кофти, отколкото вчерашния Rolling Eyes
Заради раната от счупената чаша и разбитите мечти след снощния скандал...
Заради грозната пъпка на челото и подпухналите очи, които те правят пряка родинина на Баба Яга и Кашчей Безсмъртни...
Заради кофти мисълта, че коремът ти влиза преди тебе в стаята, а задните части идват една минута след теб...
Заради страховете, че не си вече на 20 години и ти се иска да разполагаш с още пет преди 30-те, а не можеш...
Заради тъпите мисли, които ти пълнят главата с притеснения и макар да бягаш от тях, те не спират да те преследват...
И к'во се прайваш в такъв момент?!
Аз намерих само една рецепта за разкрасяване и ви я давам с удоволствие - прегръщаш се здраво с две ръце, казваш си, че въпреки всичко се ПРИЕМАШ и ОТНОВО ЗАПОЧВАШ ДА СЕ ОБИЧАШ  bouquet

# 1
# 2
  • Мнения: 3 647
Тази сутрин денят изглежда много по-кофти, отколкото вчерашния Rolling Eyes
Заради раната от счупената чаша и разбитите мечти след снощния скандал...
Заради грозната пъпка на челото и подпухналите очи, които те правят пряка родинина на Баба Яга и Кашчей Безсмъртни...
Заради кофти мисълта, че коремът ти влиза преди тебе в стаята, а задните части идват една минута след теб...
Заради страховете, че не си вече на 20 години и ти се иска да разполагаш с още пет преди 30-те, а не можеш...
Заради тъпите мисли, които ти пълнят главата с притеснения и макар да бягаш от тях, те не спират да те преследват...
И к'во се прайваш в такъв момент?!
Аз намерих само една рецепта за разкрасяване и ви я давам с удоволствие - прегръщаш се здраво с две ръце, казваш си, че въпреки всичко се ПРИЕМАШ и ОТНОВО ЗАПОЧВАШ ДА СЕ ОБИЧАШ  bouquet

това е най-важното
 Hug  bouquet

# 3
# 4
  • Мнения: 1 069
Всички имаме лоши моменти, но аз се ободрявам като си припомням това:
Научих...

 Че онези малки неща, които се случват всеки ден, правят живота толкова вълнуващ.

 Че усмивката е евтин начин да си подобриш външния вид и
всеки, когото срещаш, заслужава да бъде поздравяван с
усмивка Simple Smile

 Че не мога да избирам как да се чувствам, но мога да
избирам какво да направя по този въпрос.

 Научих...

 Че под всяка твърда черупка, се крие някой, който иска да
бъде ценен и обичан.

 Че никой не е идеален, докато не се влюбиш в него.

 Че трябва да сме благодарни за това, че Господ не ни дава
всичко, което поискаме...когато го поискаме.

 Научих....

 Че ако не обръщаш внимание на фактите, това не ги
променя.

 Че възможностите никога не се пропиляват и някой ще се
възползва от тези, които ти си пропуснал.

 Че трябва да си мериш приказките, защото утре може да
се върнат при теб.

 Че Бог не е сътворил света за един ден, тогава какво ме
кара да мисля, че аз мога.

 Научих...

 Че най-лесният начин да израсна като човек е да се
обградя с хора, които са по-умни от мен.

 Че всеки иска да живее на върха на планината, но щастието
 и израстването се случват, когато я изкачваш.

 Научих...

 Че ако таиш горчивина, щастието ще отиде другаде.

 Че Любовта, а не времето, лекува всички рани.

 Че бих дал всичко да можех да кажа на онези, които
обичам, че ги обичам... още веднъж, преди да си отидат от
този свят.

# 5
  • Мнения: 252
Точно така Peace. Първо трябва ние да се харесваме, тогава да очакваме и другите да ни забележат.

# 6
  • Мнения: 4 151
Тази сутрин денят изглежда много по-кофти, отколкото вчерашния Rolling Eyes
Заради раната от счупената чаша и разбитите мечти след снощния скандал...
Заради грозната пъпка на челото и подпухналите очи, които те правят пряка родинина на Баба Яга и Кашчей Безсмъртни...
Заради кофти мисълта, че коремът ти влиза преди тебе в стаята, а задните части идват една минута след теб...
Заради страховете, че не си вече на 20 години и ти се иска да разполагаш с още пет преди 30-те, а не можеш...
Заради тъпите мисли, които ти пълнят главата с притеснения и макар да бягаш от тях, те не спират да те преследват...
И к'во се прайваш в такъв момент?!
Аз намерих само една рецепта за разкрасяване и ви я давам с удоволствие - прегръщаш се здраво с две ръце, казваш си, че въпреки всичко се ПРИЕМАШ и ОТНОВО ЗАПОЧВАШ ДА СЕ ОБИЧАШ  bouquet

  202uu

# 7
  • Мнения: 6 958
valieta много добре казано, поздравявам те  Hug

# 8
  • Мнения: 6 155
Има и друга рецепта :
1. спираш да се самосъжаляваш
2. ставаш поне малко егоист и намираш време за себе си
3. започваш да тренираш, да полагаш постоянни грижи за тялото си
4. надяваш усмивка на лицето и не я сваляш по /почти/ никакъв повод
5. започваш да харесваш и обичаш себе си, за да те харесват и останалите
6. спираш да се поддаваш на провокации и показваш, че не ти пука
7. показваш, че можеш да бъдеш независима и да се оправяш сама
...
 Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 473
Добре казано Peace
Биби ме е изпреварила, мислех да спомена същите точки. Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 3 359
Нещо и от мен за такива моменти:
Помни, че животът е прекрасен, но не и лесен!
много от прекрасните неща, които ти се случват са плод на собствената ти вяра в бъдещето, да имаш търпението да дочакаш подходящото време, подходящият човек и изобщо всичко подходящо за теб Simple Smile
Да имаш силата да скъсаш и изхвърлиш всичко гнило и инфектирано в живота си, без да забравяш, че когато режеш ще те заболи, но това е единствения начин да се излекуваш, за да бъдеш щастлива отново!
И нещо наистина важно.. да знаеш какво наистина искаш и какво би те направило истински щастлива, защото понякога ТО се появява изведнъж и за кратко и трябва да можеш да го разпознаеш и да го задържиш в живота си.
Успех, мила   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
В "подходящ" момент преглеждам тази тема... Tired Днес сякаш всичко е срещу мен... Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 131
Да бъде и от мен !

Най-несправедливото нещо в живота е начина по който свършва. Егати, животът е труден. Отнема голяма част от времето ти. И накрая какво получаваш? Смърт! Какво е това, някаква премия?Мисля, че жизненият цикъл е обърнат наопаки.Първо би трябвало да се умира, да се отметне това от графика. След това отиваш да поживееш в старчески дом. Оттам те изритват, защото си прекалено здрав. Отиваш и си получаваш пенсията. След това, при започване на работа, за възнаграждение получаваш златен часовник на първия работен ден.Работиш 40 години, докато станеш достатъчно млад, за да се наслаждаваш на пенсионирането. Пиеш, веселиш се и се подготвяш за гимназията. Стигаш до началното училище, ставаш дете, играеш си, нямаш отговорности, ставаш бебе, после влизаш обратно, прекарваш последните си 9 месеца в луксозна обстановка с централно отопление, джакузи, румсервиз на почукване, и накрая свършваш като оргазъм.Амин!

# 13
  • Мнения: 1 668
Да бъде и от мен !

Най-несправедливото нещо в живота е начина по който свършва. Егати, животът е труден. Отнема голяма част от времето ти. И накрая какво получаваш? Смърт! Какво е това, някаква премия?Мисля, че жизненият цикъл е обърнат наопаки.Първо би трябвало да се умира, да се отметне това от графика. След това отиваш да поживееш в старчески дом. Оттам те изритват, защото си прекалено здрав. Отиваш и си получаваш пенсията. След това, при започване на работа, за възнаграждение получаваш златен часовник на първия работен ден.Работиш 40 години, докато станеш достатъчно млад, за да се наслаждаваш на пенсионирането. Пиеш, веселиш се и се подготвяш за гимназията. Стигаш до началното училище, ставаш дете, играеш си, нямаш отговорности, ставаш бебе, после влизаш обратно, прекарваш последните си 9 месеца в луксозна обстановка с централно отопление, джакузи, румсервиз на почукване, и накрая свършваш като оргазъм.Амин!
Joy  Joy  Joy Това много ми хареса  bouquet

# 14
  • Мнения: 154
Има и друга рецепта :
1. спираш да се самосъжаляваш
2. ставаш поне малко егоист и намираш време за себе си
3. започваш да тренираш, да полагаш постоянни грижи за тялото си
4. надяваш усмивка на лицето и не я сваляш по /почти/ никакъв повод
5. започваш да харесваш и обичаш себе си, за да те харесват и останалите
6. спираш да се поддаваш на провокации и показваш, че не ти пука
7. показваш, че можеш да бъдеш независима и да се оправяш сама
...
 Simple Smile

Споделям напълно  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт