Зъби,Температура, Докога?

  • 829
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 344
Здравейте, миналия вторник трябваше да се ваксинираме с първата ДТК и полио, но установих предната вечер че дъщеричката ми има темп. 37.2 -37.3. Беше и по неспокойна предната седмица, започнаха и да й текат лиги.
Лекарката каза - ЗЪБИ - да даваме панадол 2-3 пъти дневно и като няма 2дена темп. да я водя на ваксина....Честно казано не ми допадна този съвет, да го блъскам с лекарства за такава темп...давах няколко пъти , поскоро защото беше неспокойна.
Мина вече 1 седмица, в неделя вечерта пак имаше 37.4 ( меря само под ръчичката с дигитален терм. по 2 пъти да съм сигурна) Усещам я когато дига темп., понякога и се напъва странно - става много червена... Не й дадох нищо, след 1.30ч. вече беше 36.8 и спеше. В понеделник се чух с лекарката - какво да правиме, отговора беше същия ( панадол, при липса на темп. - ваксина)

Но аз се чудя, ДО КОГА Е НОРМАЛНО Д АИМА ТАЗИ ТЕМП.?
НЕ НАПИПВАМ ДА СЕ ПРОРЯЗВА ЗЪБЧЕ
, кога и би ли трбвало да се направят някакви изследвания?
Иначе детето изглежда добре , не е вяла, кърмя я на поискване, последния месец е качила 700гр. ( днес навършва 3м.)

Благодаря Ви предварително,
 
надявам се да не съм била досадна с това твърде изчерпателно описание на проблема

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Категорично не може да е от зъбите. Много е малка за прорастване на зъбките. Причината за температурата е друга. Препоръчвам ви да направите изследване на урината- обикновенна и стерилна, кръвна картина с утайка и диф. бр.

Общи условия

Активация на акаунт