нокти с бели ивици???

  • 2 506
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
здравейте,има ли някой такъв проблем?ноктите,моите  и на бебето ми са с едва забележими бели ивици.лекар ще ни прегледа чак в четвъртък и дотогава не знам как ще издържа.дали се дължи на липса на желязо?!?имах такъв проблем през бременността.ако някой е на ясно,да пише,че място не мога да си намеря от притеснение.

# 1
  • Мнения: 167
Споко!
Нище не можеш да направиш, за да изчезнат тези бели ивици за ден-два. Нека лекаря да прецени - ако се налага поискай изследвания на кръв - и най-вече на желязо. Ако ти смяташ, че е липса на желязо можеш да започнеш да приемаш храни,богати на желязо - леща, боб, черен дроб и др.такива /хубаво е да ги консумирах с храни, богати на вит.С, за да се усвоява желязото по-добре/. Имай предвид обаче, че ако е нисък хемоглобин, трябва повече от месец, за да се увеличат запасите от желязо.
Знам, че е трудно, но трябва да се успокоиш, доколкото е възможно, тъй като твоята тревожност се предава и на бебчо. Ако не си доволна от лекарското мнение, можеш да потърсиш и друг лекар и да видиш какво ще ти кажат. Щом детето няма оплаквания - не се травмирай допълнително!

Желая ви успех и дано притесненията ти са били напразни  Hug

# 2
  • Мнения: 473
Чела съм за тези изменения по ноктите и доколкото знам се дължи на недостиг на някой от важните елементи,
но точно кой и аз не мога да ти кажа. Мисля, че не е желязо, защото от липса на желязо на мен лично започна
страшно много да ми капе косата, имах сини кръгове под очите, а лицето ми беше страшно бледо, и се чувствах
непрекъснато уморена. Но лекар ще ти каже най-добре. Аз се опитвам да те успокоя. Мисля, че е малък проблем.

# 3
  • Мнения: 233
  калций  Peace

# 4
  • Мнения: 161
благодаря много за отговорите

# 5
  • Мнения: 819
Здравей!Моята Ани имаше такива хоризонтални линии по ноктите на крачетата и се оказа,че е липса на витамини.

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен на всички бебенца ноктите са такива, защото се чупят ...за теб  newsm78 незнам

# 7
  • Мнения: 1 802
На мен са ми казвали, че това е липса на витамини.

# 8
  • Мнения: 1 428
Това значи липса на витамини и микроелементи.Купи си Мерц или Центрум и след 20 дни ще си като нова.А при бебетата това е нормално и не трябва да те тревожи.

Общи условия

Активация на акаунт