Месо..мляко...за и против...

  • 13 413
  • 220
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 818
Разделям темата, защото е отишла в съвсем друга  насока .
 Лео.


Хайде мами, пишете на воля тук.....

Кисело мляко, Прясно мляко, месо .......

За..... Против.......

Идеи всякакви се приемат!




Днес си хапнах бял LZ шоколад - няма растителни мазнини... Съдържа захар, каково масло, пълномаслено мляко на прах (как ли се изсушава? ), деминерализирана суроватка ( newsm78), емулгатор - соев лецитин, ванилин.

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 13:26 от L е о

# 1
  • Мнения: 988
деминерализирана суроватка ( newsm78)

Ако се чудиш какво е - и аз не знам точно, но според чичо Гугъл масово го има в състава на адаптираните млека, та със сигурност не е с доказана вредност.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Суроватката е би-продукт от кравето мляко...толкова знам. Пие се май в натурално състояние.

# 3
  • Мнения: 4 150
Като отвориШ едно кисело мляко и водичката,която се е сьбрала отгоре...това е суроватката.
Прясното мляко се хомогениzира на много бьрzи обороти (с маШина),после се суШи на високи Т,гранулира и се мели на прах.С 2 думи,няма ниЩо,освен бял цвят Mr. Green
Кисело мляко се прави много лесно.С хубаво прясно мляко от някоя баба,с едно хубаво кисело пак от някоя баба и един термометьр.
И не е нужно никога пове4е  да се купува кисело мляко сьс сьмнително проиzводство.
Но е нужно да се прави верига,иначе ако се прекьсне,пак трябва да се купува кисело мляко.

# 4
  • Мнения: 293
Като отвориШ едно кисело мляко и водичката,която се е сьбрала отгоре...това е суроватката.
упува кисело мляко.

Внашия край му казваме цвик

# 5
  • Мнения: 3 810
хехехе, мацки разсмяхте Joy
Наистина ли не знаете какво е суроватка? ooooh!
Когато се прави сирене- на млякото се слага мая, която го "заквасва и пресича". Получето се слага в цедка и се слага да се цеди. Получената течност е суроватка. Тя е много полезна, но и прасетата много я обичат Crazy Безсолна е, защото сиренето се осолява отпосле, а това пр. сирене колко е вкуснооо Party
Цвик баш, според мен е това което се отделя при получаване на кр. масло.

# 6
  • Мнения: 3 810
А екперта по млеката у дома ми подсказа, че от суроватката се прави извара, а още от студентските години научих, че тя е с най- голямо съдържание на калций от млечните продукти.

Изварата е адски полезна, но за съжаление у нас никой не я харчи, по- често посягаме към квасена сметана.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Няма начин от суроватката да се прави извара - тя се получава от млякото, като се прави извара - точно като със сиренето.
Има много свеж вкус, впрочем (сега чак се сетих, че това се казва суроватка, все пак...)

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
...като се заговорихме - не много по темата, но знаете ли да си правите извара сами? Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 810
Мис Бу , експерта ми диктува:
при промишлени количества- суроватката се прецежда и в нея има остатъчни....
Чакай, че ми предлага ако искаме да ни гостува една специалистка, която с удоволствие ще ни разясни кое как се прави. Направо от промишлеността. Искате ли? Ще й отворим да речем една тема и ще й дадем линка. Там ще й зададем въпроси а тя да отговори.
Кажете "да"

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
АБЕ МОМИЧЕТА, ЗАЩО НЕ НАПРАВИТЕ НА 1 СТРАНИЦА СПИСЪК СЪС ЗАБРАНЕНИТЕ И ВРЕДНИ ХАРНИ. ДА НЕ СЕ НАЛАГА ДА ЧЕТЕМ ЦЯЛАТА ТЕМА?

# 11
  • Мнения: 4 150
Иzвари,суроватки....кравето мляко е zа телетата.Ние не сме телета,имаме си майки и майчино мляко.
Най блиzко по сьстав е коzето мляко,но и то е zа малки коzички.
Навика да се консумира мляко идва от времената на война,когато друга храна е била в недостиг и хората са се принуждавали да се хранят предимно с мляко и картофи.По това време и туберкулоzата е вилняла и врьzката около "слуzестото" мляко и дихателните zаболявания се прави от много учени в медицината.Но zа сьжаление тоzи навик си е останал и до днес,макар,че можем да го zаменим с много други по полеzни продукти.Мое мнение. Peace

# 12
  • Мнения: 704
АБЕ МОМИЧЕТА, ЗАЩО НЕ НАПРАВИТЕ НА 1 СТРАНИЦА СПИСЪК СЪС ЗАБРАНЕНИТЕ И ВРЕДНИ ХАРНИ. ДА НЕ СЕ НАЛАГА ДА ЧЕТЕМ ЦЯЛАТА ТЕМА?

Темата е хубава   bouquet за четене цялата   Simple Smile

Tinka79, вероятно списъкът на различните потребите би Бил различен - напр. в моя списък присъства и оцетът; да, фабрично произведения оцет.
Във форума имаше поместена рецепта за домашно приготвяне на ябълков такъв...

Колкото до млякото - купувам от едно близко село, където се отглеждат кози и го подквасвам на кисело; прясно мляко "не се употребява"  -  кафето се пие black.

П.С. Червеното в цитата ми дойде малко в повече "сутрешно"  Simple Smile - и го махнах.

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз си купих тази боя:



Състав: боя за хранителни цели, разрешена с Наредба N 8/06.04.2002г.
Дали е безвредна?  newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 980
 smile3501 за темата! Запис.

Общи условия

Активация на акаунт