Водили ли сте детето си на очен лекар?

  • 2 031
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 494
Искам да попитам кога за първи път водихте детето си на очен лекар? Как се извършва прегледа? Какви уреди трябва да има в кабинета? Слагахте ли капки предварително?

Взела съм направление за детето, но то е на 3г и се чудя дали изобщо ще има резултат. Уточнявам, че не съм забелязала някакви проблеми, а просто профилактичен преглед искам.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Голямата ми дъщеря заведох на 3г. и 4 месеца, но тя кривеше лявото оченце. Мисля, че е подходяща възрастта за преглед и ще са реални резултатите ви. Беба беше на 6м. когато я видя лекарката на каката, но каза, че е прекалено рано Simple Smile . Ако всичко е наред при първоначалния преглед няма да ви капят никакви капки. Успех! Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 6 965
Първият профилактичен преглед му го направих на 1 год., очната лекарка каза, че при липса на оплаквания се прави един на годинка и след това на 3 год.

# 3
  • Мнения: 1 494
А гледаха ли ви с някакъв уред?

# 4
  • Мнения: 4 414
Първият преглед ни беше на година и 6м. във Вита при д-р Облашка. беше доста обстоен - гледа я за кривогледство, за вродени аномалии и за други неща, които вече съм забравила Embarassed на апарат не я е гледала и зениците не са и разширявани...светка и в очите с едно като фенерче...май за очните дъна...не съм сигурна. опита се да я види на апарата, на който проверяват диоптрите/има го във оптиките също/, но тя беше малка и не се получи. лекарката каза, че към 3 години вече са готови да съдействат и тогава ги преглеждат за диоптри...ако няма някакви проблеми преди това, де...
това е моят опит. дано съм ти била полезна  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 494
Благодаря ви!
А аз даже се борих с личния за направление-много съм се задълбочавала. Щом съм нямала оплаквания, нямало нужда...Както и да е.
Довечера мисля да отидем. Казаха ми, че тази лекарка имала някакъв апарат за деца-вместо букви и цифри имало картинки.

# 6
  • Мнения: 8 505
Все още не съм я водила.Мисля към 3г да го направя.

# 7
  • Мнения: 3 456
Водих я на 2,1 месец, защото очите й ужасно се бяха зачервили и в едното се виждаже нещо като топченче- оказа се слънчева алергия. Лорена обаче отказваше каквото и да е съдействие на жената. Нещо се уплаши още като  влязохме и ...край- каквото и да искаше да направи лекарката започваше да пищи истерично. След няколко дни ходихме на друга лекарка и вече беше по-добре.

# 8
  • Мнения: 4 414
Благодаря ви!
А аз даже се борих с личния за направление-много съм се задълбочавала. Щом съм нямала оплаквания, нямало нужда...Както и да е.
Довечера мисля да отидем. Казаха ми, че тази лекарка имала някакъв апарат за деца-вместо букви и цифри имало картинки.
повечето лекари, които работят с деца имат таблици с картинки....д-р Облашка също имаше със зайчета, жабки и т.н....а на апарата имаше къщичка и тя я караше да гледа дали ще излезе зайчето Wink
...иначе и нашата лична не ни да де направление по същите причини...аз я заведох на платен прием, защото не ми се занимаваше.

# 9
  • Мнения: 2 425
Аз ги водих и двете си деца. Лекарката беше много мила, така ги разполагаше децата...
Слага им едни очила, през които се гледа една пеперуда. Без очила тая пеперуда е неподвижна, но през очилата като погледнеш се мърдат крилата и тя ги караше да хванат крилцата. Много ми беше интересно като му кажеше, хайде хвани мърдащото крило и аз нали бях без очила и я гледах с учудване, но детето посягаше... Има и табло, където има най-различни фигури-нож, лъжица, чаша и т. н. и пита детето какво е това, какво е това ,и т. н.

# 10
  • Мнения: 1 883
На 2 год. и 1 мес. заведох големия,понеже кривеше с едното око.Водих го в Мед.академия. Прегледа струваше 20 лв.Разширяваха му зениците и го гледаха и на някакви  уреди.Оказа се че има астигматизъм и диоптър. От тогава и до днес сме с очила.Астигматизма изчезна , а диоптрите намаляват.Водя го всяка година есента на преглед.Ако те интересува ще ти дам координати на докторката.Много съм доволна.
Там където ходим идват деца от цяла България.Нашето педи казва ,че там са най-добрите специалисти.Докторката при която ходим е специализирала някъде в чужбина.
В същия кабинет където ходим ние има и преглед с направления, но когато си платиш ти обръщат повече внимание.Не че обичам да си плащам, но отидох есента с направление и не ми обърнаха никакво внимание. Беше друг лекар. След една седмица отидох при моята докторка  и се оказа ,че трябва да влезем в болница за 3 дни , за по обстойни изследвания. И като се замисля един  път в годината мога да прежаля 20 лв. за здравето на детето.

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 18:51 от Vela

# 11
  • Мнения: 59
Аз водих 2 годишната си дъщеря днес на очен преглед, понеже забелязах сивкаво петънце в оченцето,каза че има нещо като бемка в бялото на окото,или склерата на едно място била по тънка .Извинявам се, че използвам темата но ви моля ако някой е чувал за нещо подобно да сподели.

# 12
  • Мнения: 3 914
Дааа,има - няма стотина пъти съм я водила  Wink

вивиандела не се притеснявай,едва ли ще имате проблем Peace

# 13
  • Мнения: 59
Дааа,има - няма стотина пъти съм я водила  Wink

вивиандела не се притеснявай,едва ли ще имате проблем Peace
    bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Все още не сме я водили  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт