Пресен спанак на салата? Как?

  • 9 149
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 644
Здравейте опитни домакини!

Вчера свекървата ми донесе спанак и коприва. Тъй като мъжа ми много трудно мога да го накарам да хапне нещо подобно било в прясно или под формата на манджа, в баница и т.н Т.е изобщо не ги обича, се чудя какво да правя? Лапада го попарих и във фризера, но спанака ми се ще да го излъжа с една салатка, която каза че ще се съгласи евентуално да хапне ако му хареса!
Очаквам от вас разни съблазнителни рецепти със спанак, най-вече салата! Кажете ми дори как да го нарежа!
Предварително ви благодаря за отговорите!  bouquet

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 11:06 от sneji20

# 1
  • Мнения: 1 564
 Иван Звездев правеше салата от спанак,но е с риба.http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=date&id=2689
http://bgkulinar.net/recepti.php?id=434   -Аз съм правила от тази и е вкусна.Дано съм ти помогнала. Peace

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 11:39 от ninka

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Иван Звездев правеше салата от спанак,но е с риба.http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=date&id=2689
http://bgkulinar.net/recepti.php?id=434   -Аз съм правила от тази и е вкусна.Дано съм ти помогнала. Peace

Чудесни идеи  Hug Честно казано, суров спанак не съм яла до сега.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 704
единствено на салата суров мога да излъжа домочадието да яде спанак. Аз също не си падам много по него.
Няма голяма философия- режеш си го и си го смесваш с каквото искаш.
Можеш да сложиш маруля, краставица, репички...не се усеща въобще,че има спанак.
Правила съм и спаначени мъфини - хубави станаха, и дребчо яде даже..

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 576
Аз режа спанака като марулка, слагам и лук, зехтин, сол и кисело мляко.  Много вкусничко става!

# 5
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Прави се като както правиш салата от марула Peace

# 6
  • Мнения: 801
видях, че иа копривка ти е донесла свекито, та реших да споделя вчера какво направих с коприва. Сварих я и я пасирах. Добавих счукан чесън със зехтин и малко оцет. След това добавих сирене - натрошено и накрая кисело мляко - стана нещо между салата и студена супа, много беше вкусно. Та се чудех дали същото става и със спанак, май ще пробвам.....

# 7
  • Мнения: 801
уф, ама съм - ами сутринта Иван Звездев направи ето това нещо със спанак:
1. спанак - пресен, нарязан наситно
2, 250 мл. цедено мляко
3.маслини, обезкостени и нарязани
4.дивисил и сол на вкус
5. зехтин - на вкус

това всичко се смесва

# 8
  • Мнения: 2 159
ех чудесна идея за салата със спанак, не ми беше хрумвало, а е толкова полезен Simple Smile

# 9
  • Мнения: 7 106
В Хепи преди месец ядох салата от пресен спанак с риба тон и от тогава хладилника ми е пълен със спанак. На вкус си е същото като зелена салата, аз поне разлика не откривам.
Спанака обаче не се препоръчва да се реже с нож (то и за марулята май съм го чула това нещо), ами се накъсват листенцата с пръсти. Другите съставки са по желание, аз слагам още : пресен лук и чесън, краставица, репички, сладка царевица от консерва и риба тон. Поръсвам с олио, осолявам и изстисквам един лимон.
Божествено е! Това ми е вечерята от доста време на сам, само съставките леко ги видоизменям  Laughing.

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Супер идейки, момичета!

# 11
  • Мнения: 1 021
Страхона идея за салата от спанак. Аз до момента не съм го консумирала в сурово състояние, но ще пробвам!  Wink

Спанака обаче не се препоръчва да се реже с нож (то и за марулята май съм го чула това нещо), ами се накъсват листенцата с пръсти.
И аз така знам, но не го правя  Confused

# 12
  • София
  • Мнения: 3 610
Онзи ден това си направих и аз за първи път.Накъсах спанака на парченца и си приготвих сос от кисело мляко,сол зехтин и мааалко горчица.Полях спанака,разбърках и стана фантазия   chef.

# 13
  • Мнения: 27 524
Аз си го правя като зелена, даже си слагам и лук и репички и кисело мляко.
Хубаво е, само малко ми скърцат зъбите после, ама бива.

# 14
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Аз правя 2 вида спаначена салата:
1 начин: спанак, зелен лук, домати, орехи, може синьо сирене, и моцарела върви  и заливка от винегрет ( зехтин, оцет, малко соев сос, мед и горчица) става бонбон  Mr. Green
2 начин : спанак, моркови, запечен на скара кромид лук, орехи и пак синьото сирене и същия винегрет Mr. Green
Имам и други вариации, и често импровизирам Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт