Отказват стимули за трето дете

  • 2 350
  • 52
  •   1
Отговори
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Месечният доход да се намалява преди плащане на данъци с 90 лв. за първо дете и с още 60 лв. за второ, предложиха от КНСБ. За трето дете нямало нужда от облекчения, защото българинът не раждал по толкова. Аз съм един от малкото, които имаме три деца, коментира зам.-министър Кадиев. Той изчисли, че от облекченията за родители с двама наследници хазната ще загуби 15 млн. лв.
270 лв. вместо сегашните 220 лв. минимален осигурителен доход поиска КНСБ. Максималният пък трябвало да стане 1620 лв. Зам.-министърът се ангажира да намери вариант, за да не се облагат социалните придобивки на работниците. В някои предприятия шефовете дават пари за лекарства, транспорт, храна или работно облекло. Но върху тях се плаща данък.

Владимир Йончев

от тук:
http://standartnews.com/bg/article.php?d=2007-03-07&article=180944


Какво ще кажете ?

# 1
  • Мнения: 3 271
Ще кажа, че за пореден път държавата ни се гаври с хората си.

# 2
  • Мнения: 3 479
След като излезе това, ние със Секстет ходихме в КНСБ и се срещнахме с директора на кабинета на Желязко Христов (май такава беше длъжността). Зад тази гръмка титла стои една приятна млада дама, малко над трийсет и тя каза, че нещо не било интерпретирано както трябва от журналиста. Поровиха се в техните книжа и не намериха точно такъв текст. Прие ни много мило и дружелюбно, харесахме се взаимно и тя обеща да говори с Желязко Христов за някакви съвместни дейности.
Сега ще изровя къде точно Секстет е писала за срещата.

 Ето тук:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163262.300 Мнението на Секстет от 13 март, 13.44ч

Последна редакция: нд, 25 мар 2007, 23:51 от (РАЗ)УМНИЦА

# 3
  • Мнения: 3 740
Само да добавя, за незапознатите.
И в момента се води дискриминационна политика по отношение на многодетните семейства. Няколко примера:
- еднократната помощ при бременност и раждане при четвърто и следващо дете пада от 200 на 100 лв.
- обезщетение от 90 на сто от среднодневното възнаграждение или осигурителния доход се плаща след изтичането на срока на обезщетението за бременност и раждане, през времето на допълнителния платен отпуск за отглеждане на малко дете, до навършване на едногодишна възраст на детето, а четвърто и всяко следващо дете - до навършване на 6-месечна възраст.
- данъчни облекчения са предвидени за едно, две или три деца. Следващи не са желателни според държавната политика.

И само за сравнение - политиката на Испания срещу документ за многодетно семейство
- получаваш намаления при плащането на данъци, ток, вода...
- има намаления в различни сектори - автомобили, транспорт, кино, книги,детски градини и училища, банки, ресторанти, работа, жилища, покупка на дрехи и играчки, здраве
Само не ми скачайте с аргумента за циганите. В Испания има много цигани, ама държавата не е абдикирала заради тях.
А и според статистиката у нас сред многодетните семейства преобладават българските, а не ромските, какъвто е популярният мит.

# 4
  • Мнения: 4 181
Секстет откъде взехте такава статистика, би ли ни я показала, не мислех че има официална такава с разделение на българи и роми  Thinking

# 5
  • Мнения: 3 740
От НСИ.

На 17 715 български семейства с 3 деца под 18 год. се падат 10 545 ромски.

Иначе при броя на жените, родили три  и повече деца разликите са още по-големи - 224 125 българки срещу 46 993 циганки. Разминаването с предишните числа идва от това, че в тази бройка влизат и жените с пораснали деца. Да не навлизам в подробности, но статистиката показва, че в резултат на дискриминативната политика по отношение на многодетните семейства  драстично спада броят им сред българите, при циганите се наблюдава дори обратна тенденция.

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 10:15 от секстет

# 6
  • Мнения: 4 181
От НСИ.

На 17 715 български семейства с 3 деца под 18 год. се падат 10 545 ромски.

Иначе при броя на жените, родили три  и повече деца разликите са още по-големи - 224 125 българки срещу 46 993 циганки. Разминаването с предишните числа идва от това, че в тази бройка влизат и жените с пораснали деца. Да не навлизам в подробности, но статистиката показва, че в резултат на дискриминативната политика по отношение на многодетните семейства  драстично спада на броя им сред българите, при циганите се наблюдава дори обратна тенденция.
секстет ние затова предлагахме семейно облагане, просто на всеки член от семейството се пада определен необлагаем минимум, тоест колкото повече деца имаш , толкова по-малко данъци плащаш.
а помощите , които се дават в момента (на които хората казват още детски, но те са помощи) да се ограничат до 3-то дете включително, защото според нас не е редно на хората, които имат нисък социален статус да се дават помощи без ограничение, а тези които работят  и плащат данъци да им се намаляват данъците само до 3-то дете  Peace

# 7
  • Мнения: 315
Държавата се гаври със родителите,аз имам едно дете и ми спряха майчинството когато беше на 10мес.,сега не взимам детски надбавки защото надвишавам прага с 4лв.а ни смятат брутния доход не реалния+това съм безработна защото никой не те държи на работа като ти се разболее детето и няма на кой да го оставиш за да отидеш на работа.Мисля че само ромите имат полза от цялата работа newsm78

# 8
  • Мнения: 3 740
секстет ние затова предлагахме семейно облагане, просто на всеки член от семейството се пада определен необлагаем минимум, тоест колкото повече деца имаш , толкова по-малко данъци плащаш.
а помощите , които се дават в момента (на които хората казват още детски, но те са помощи) да се ограничат до 3-то дете включително, защото според нас не е редно на хората, които имат нисък социален статус да се дават помощи без ограничение, а тези които работят  и плащат данъци да им се намаляват данъците само до 3-то дете  Peace

Реалното семейно подоходно облагане е първа точка от нашите искания. Peace

Това, което е опитвам да обясня, че не детските или тяхното отсъствие са нещото, което ще спре или стимулира ромите да раждат деца. За тях децата са стока и евтина работна ръка (говорим за тези, които злоупотребяват с децата си) и не детските са стимулът, който ги кара да раждат. А това деление: до трето - след трето - демонстрира отношението на държавата и затвърждава отрицателните нагласи към многодетните семейства.

# 9
  • Мнения: 3 271
Mного интересно!! Благодаря за инфото!

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ау , страхотни сте ....  Heart Eyes   bouquet  Grinning

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
По точно подобни причини за сега се въздържам да родя трето дете, а много искам.

А по повод статистиките - лично съм виждала как цигани се определят като българи. Та мисля си колко от многодетните наистина са българи. Нямам против многодетните било то цигани или българи, но както казвате децата за някои са за да ги използват за нечисти цели.
И да, циганите разчитат много на помощите, които получават, не само за детски, те получават какви ли не помощи и им се събират доста големи сумички, точно защото укриват доходи, водят се самотни многодетни майки.

# 12
  • Мнения: 2 556
Не че това ще ме спре да родя трето дете, ако се навия пак да съм бременна, но по принцип цялата ни политика е безумна, а какви правителства имаме в последно време просто не е за вярване.

# 13
  • Мнения: 14 133
Ще кажа, че за пореден път държавата ни се гаври с хората си.

# 14
  • Мнения: 3 740
А по повод статистиките - лично съм виждала как цигани се определят като българи. Та мисля си колко от многодетните наистина са българи.

Смяташ ли, че 224 125 циганки са се определили като българки? Според последното преброяване такъв е броят на българките, родили 3 и повече деца.

И да, циганите разчитат много на помощите, които получават, не само за детски, те получават какви ли не помощи и им се събират доста големи сумички, точно защото укриват доходи, водят се самотни многодетни майки.

В това е проблемът - че получават какви ли не помощи, оставят ги на не плащат сметките си, но управляващите ни навират в очите детските и намаляват еднократната помощ за раждане след трето дете.
На основата на данните от преброяването изчислих, че годишно в България се раждат под 1000 деца, които са 4-то и следващо в семейството. Значи държавата ежегодно глобява 1000 родители с по 100 лв. заради нахалството да си позволяват повече деца (вместо 200 лв. еднократна помощ им дава 100). Цели 100 000 лв. спестени за бюджета. Браво! Ура! Да живей! Намерихме пари за всички нужди на държавата.

Общи условия

Активация на акаунт