Не става само с НЕядене, трябва и акъл

  • 2 422
  • 18
  •   1
Отговори
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Още отпреди да пукне пролетта, масово стартира горещото препоръчване на всякакви диети, рецепти за красиво тяло и режими на хранене, чиято едничка цел е от грозното (по-точно казано ДЕБЕЛОТО) пате да се превърнем в красив (слабичък) лебед Hug
И докато ги разглеждах и умувах, през главата ми минаха някои "еретични" мисли: дали само с НЕядене ще стане цялата работа newsm78
Не е ли по-добре да има един хубав хранителен режим, с който тялото не само да се освободи от натрупаните килограми и да придобие приятни форми, а ние да не се чувстване като куче с намордник, вързано пред витрина с мръвки Peace
И също така да разсейваме "грозните" мисли, които ни нападат, когато гледаме страхотните торти, вкусните салати с майонезни дресинги и новия тоалет на слабичката съседка не с лудо бъхтене във фитнеса, ами с умерени упражнения, от които на другата сутрин няма да се чувстваме като че ли са ни били с волски камшик по тялото Sick и са ни карали да бъркаме цимент #Cussing out
КАК да го направим така, че да вложим и акъл? Thinking

# 1
  • Мнения: 3 647
 Twisted Evil
 така си е
Но за всеки режима е различен - защото всеки има различни хранителни навици
  bouquet

# 2
  • Варна
  • Мнения: 870
според мен човек трябва да разбере кое е най доброто за него.За да не се мъчи цял живот със диети а да си хапва от всичко  bouquet

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Гочривата истина е, че не става само със спорт, но пък само с неядене става. Sad
Зависи какво иска човек. Ако човек иска красиво и стегнато тяло, ще трябва да се раздвижи, няма как. Особено в по-зряла възраст.
А ако има и акъл, неяденето трябва да се превърне в ядене с мярка.

# 4
  • Мнения: 9 063
Никоя крайност не е за препъчване - нито е здравословно, нито има траен ефект.
да не говорим, че повече може да си навредиш, отколкото да заслабнеш ooooh!
Номера е да се ядат правилните неща, да се избягват доказано вредните, да се пие повечко вода и да се раздвижва тялото - дали с ежедневно щъкане по задачи, дали с домашно упражнения или с фитнес - да има движение.
малко по-бавно се отслабва така, но пък е здравословно.
И разбира се - не бива да се лишаваме от малките удоволствия - например сладко - но като е в малки количества, няма да навреди Blush
Избягвам да гледам модни списания, да зяпам по витрини и сладкарници - за да не се изкушавам в трудните си дни и да не се подтискам.
Но като си изградиш добър режим, тези няма да те дразнят Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 647
Никоя крайност не е за препъчване - нито е здравословно, нито има траен ефект.
да не говорим, че повече може да си навредиш, отколкото да заслабнеш ooooh!
Номера е да се ядат правилните неща, да се избягват доказано вредните, да се пие повечко вода и да се раздвижва тялото - дали с ежедневно щъкане по задачи, дали с домашно упражнения или с фитнес - да има движение.
малко по-бавно се отслабва така, но пък е здравословно.
И разбира се - не бива да се лишаваме от малките удоволствия - например сладко - но като е в малки количества, няма да навреди Blush
Избягвам да гледам модни списания, да зяпам по витрини и сладкарници - за да не се изкушавам в трудните си дни и да не се подтискам.
Но като си изградиш добър режим, тези няма да те дразнят Simple Smile
толкова добре казано
аз съм на същия режим
  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 069
Чувала съм една история за хранене според кръвната група. Може ли някой да даде линк и да каже има ли нещо общо с истината?

# 7
# 8
  • Мнения: 266
Чувала съм една история за хранене според кръвната група. Може ли някой да даде линк и да каже има ли нещо общо с истината?
Мисля, че лекар трябва да ти я направи, лично за теб. На мен са ми правили пълен тест и след това ми казаха, какво мога да ям и какво не мога!

# 9
  • Мнения: 6 958
Гочривата истина е, че не става само със спорт, но пък само с неядене става. Sad
Зависи какво иска човек. Ако човек иска красиво и стегнато тяло, ще трябва да се раздвижи, няма как. Особено в по-зряла възраст.
А ако има и акъл, неяденето трябва да се превърне в ядене с мярка.

Peace

Ако имахме акъл (пуХкавите мадами в т.ч. АЗ) нямаше да стигнем до тук, до този т.нар. период на НЕядене (диета)... Ако се храним здравослновно постоянно и спортуваме умерено, няма да ни се налага да изпадаме в ''изтерии'' когато ножа ни опре до кокЪла...   bouquet

П.С. Поздравления на авторката, за страхотното именце на темата  bowuu

  bouquet  bouquet  bouquet

# 10
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 366
Гочривата истина е, че не става само със спорт, но пък само с неядене става. Sad
Зависи какво иска човек. Ако човек иска красиво и стегнато тяло, ще трябва да се раздвижи, няма как. Особено в по-зряла възраст.
А ако има и акъл, неяденето трябва да се превърне в ядене с мярка.

Peace

Ако имахме акъл (пуХкавите мадами в т.ч. АЗ) нямаше да стигнем до тук, до този т.нар. период на НЕядене (диета)... Ако се храним здравослновно постоянно и спортуваме умерено, няма да ни се налага да изпадаме в ''изтерии'' когато ножа ни опре до кокЪла...   bouquet

П.С. Поздравления на авторката, за страхотното именце на темата  bowuu

  bouquet  bouquet  bouquet

То не е нужно да е много акъла, ама да се включва навреме. За мярката. И да не се стига до кокЪла  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 3 453
Twisted Evil
 така си е
Но за всеки режима е различен - защото всеки има различни хранителни навици
  bouquet

Така е и бих допълнила,че всеки има различен метаболизъм/къде по-бавен,къде по-бърз/затова една диета или режим не е подходящ за всички. Naughty

# 12
  • Мнения: 3 453
Twisted Evil
 така си е
Но за всеки режима е различен - защото всеки има различни хранителни навици
  bouquet

# 13
  • Мнения: 287

 баба ми казава, че акъл е нужен малко - но на време!!!
 та щом сме стигнали до отслабване... #Crazy newsm78
   ...ДЕКА СА НИ БИЛИ МОЗЪЦИТЕ БРЕ???

# 14
  • Мнения: 3 647

 баба ми казава, че акъл е нужен малко - но на време!!!
 та щом сме стигнали до отслабване... #Crazy newsm78
   ...ДЕКА СА НИ БИЛИ МОЗЪЦИТЕ БРЕ???
хайде хайде 
да ти кажа ли  ДЕка са били
 не всички са дебели защото са яли .........
аз съм със СПЯ - и вода да  пия дебелея
има хора със  завишени нива на инсулина - и са във порочен кръг - дебели са заради тези нива на инсулина и не могат да свалят точно заради тези нива

радвай се че си здрава и се моли да не дойдеш на нашето деридже

НЕ всички дебели хора са такива защото  ядат без спирка

Общи условия

Активация на акаунт