Симонка си смуче долната устна

  • 881
  • 1
  •   1
Отговори
      Моля ви дайте ми съвет как да накарам детето си да не смуче долната си устна. Понеже никога откакто се е родила не искаше в никакъв случай биберон и изведнъж като спрях да я кърмя и започна да си смуче долната устна. Аз мислех че ще имаме проблеми със смученето на палеца обаче тя реши да си смуче долната устна. Не мога да я отуча от този според мен вреден навик. С какво ли не сме я заплашвали че ще й се изкривят зъбките и други разни, но ефектът е никакъв тя се скрива някъде и пак си смуче устната. А ме е страх че е вече на 3 години и още продължава да го прави. И даже едната страна на устната и където я смуче е леко подута. Като заспи й я махам устната от устата, само че с много зор защото се получава нещо като вакум и едвам успяваме да я извадим поне като спи да не смуче. Какво да правя посъветвайте ме? Търсихме подобни теми в интернет и къде ли не и педиатърката питахме, но без резултат. Било различно от смукането на палец и не знаят как да ни помогнат.  Praynig Моля посъветвайте ме какво да правя ще съм ви много благодарна. Благодаря ви  предварително

Последна редакция: нд, 25 мар 2007, 10:56 от коцка

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Действително случаят е по- особен. Можете да се консултирате с детски психолог- мисля, че би могъл да помогне. Явно това е навик чрез който се успокоява и приспива.

Общи условия

Активация на акаунт