Има ли нещо интересно в Мюнхен?

  • 6 443
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 479
Здравейте, след около седмица отивам на гости на приятелка в един град близо до Мюнхен. Градът не е голям и вероятно няма да предлага кой знае какво, а пък и приятелката ми през деня ще е на работа, та реших поне един ден да отида до Мюнхен. Ако някой знае, би ли споделил дали има нещо интересно за посещаване там, което да си струва да се види?
Ако няма, поне ще пия едно кафе и ще обиколя магазините Grinning, което също не е лош вариант.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Зоопаркът е страхотен Grinning Само той ще ти отнеме един ден.
Иначе има музеи, галерии и подобни...

# 2
  • Мнения: 1 725
Е как има разбира се  Grinning Един ден няма да ти стигне дори.

В центъра на града отправна точка може да ти бъде Marienplatz - точно на него се намират Старото кметство и Новото кметство. В близост до този площад има няколко известни катедрали и църкви. Тук е и търговската част на града, където може да си направиш шопинга, а после да починеш в някоя от баварските бирарии. Една от най-известните е Hofbrauhaus.

Много известен парк за разходка са т.нар "Английски градини". По в покрайнините на града е олимпийския център и един много хубав замък - Nymphenburg. 

Може да посетиш също така музея на техниката и някоя от картинните галерии.

Един "замък като от приказките" е Herrenchiemsee, но той вече не е в Мюнхен, до него би могла да си организираш предполагам посещение и от града, където ще отседнеш.

# 3
  • Мнения: 1 959
Ако пък искаш да отпочинеш може да посетиш Михаеле бад супре басейн е там.Нойперлах центрум там съм работила и аз има страхотен шопинг център а в магдоналса отдолу ще намериш и българи да си поговориш с тях.

# 4
  • Мнения: 369
Много интересни неща има в Мюнхен  Mr. Green Теб какво те влече по принцип? Музеи, църкви, улици, сгради, магазини, замъци, паркове, бирарии, стадиони, концлагер?  Party
В кой град е твоята приятелка?

# 5
  • Мнения: 3 479
Много благодаря за отговорите.
Хареса ми идеята за зоопарка, освен това харесвам музеи, галериите зависи какви са (не си падам по модерното изкуство, но стари майстори бих гледала), църкви, замъци, магазини и кафенета на открито и оживено, за да гледам минаващите хора Laughing. Паркове едва ли ще посетя. Не обичам да се разхождам сама, искам да ми е заета мисълта активно, а не просто да се мотам.
Приятелката ми живее в Улм.

aniji, видях, че си от Добрич. И ние с моята приятелка сме оттам.smile3525

# 6
  • Мнения: 1 959
За да не разводняваме темата пиши ми на лични.Иначе аз много уважавам Пимкин магазина супер дрехи и много често намаления там

# 7
  • Мнения: 369
Много благодаря за отговорите.
Хареса ми идеята за зоопарка, освен това харесвам музеи, галериите зависи какви са (не си падам по модерното изкуство, но стари майстори бих гледала), църкви, замъци, магазини и кафенета на открито и оживено, за да гледам минаващите хора Laughing. Паркове едва ли ще посетя. Не обичам да се разхождам сама, искам да ми е заета мисълта активно, а не просто да се мотам.
Приятелката ми живее в Улм.

В зоологическата спокойно може да прекараш цял ден без да усетиш!  Crazy Ботаническата градина също е невероятна. Тя се намира зад замъка Nymphenburg. За тези две места също ще ти трябват поне няколко часа.
Църкви, музеии и галерии има много, най-добре си вземи един пътеводител и виж предварително кои ще ти допаднат най-много.
Хубав маршрут е Karlsplatz (Stachus) - Marienplatz - Maximilianstrasse - Odeonsplatz. Това е баш центърът на града. Има доста църкви между Karlsplatz и Marienplatz. По пътя ще видиш и символът на Мюнхен- Frauenkirche. На Marienplatz е Rathaus-а, който е много впечатляващ. По пътя за Odeonsplatz може да минеш през екстремно скъпата Maximilianstrasse и да позяпаш витрините. На Odeonsplatz се намира Резиденцията, което си е пак замък, има и съкровищница, както и приятна градина. Там се намира и едно готино заведение на име Tambosi, където може да отпочинеш и да гледаш минаващите хора. Почти всички келнери там са българи.  Laughing

Ако ти остане време, може да минеш и по Sendlinger Strasse. Там има много магазини и една хубава църква- Asam Kirche. Има и един малък, но невероятен магазин с натурална козметика. Казва се Lush и предлага например твърди лосиони за тяло с аромат на шоколад+мед, желета за къпане и какво ли още не!  #Crazy

# 8
  • Мнения: 1 959
Аз пак ще разводня обаче как ми се доходи в Мюнхен да си видя старите колеги и сега ме е яд че изгубихме контакт с много от тях newsm45 newsm45 newsm45

# 9
  • Мнения: 1 725
Хубав маршрут е Karlsplatz (Stachus) - Marienplatz - Maximilianstrasse - Odeonsplatz. Това е баш центърът на града. Има доста църкви между Karlsplatz и Marienplatz. По пътя ще видиш и символът на Мюнхен- Frauenkirche. На Marienplatz е Rathaus-а, който е много впечатляващ. По пътя за Odeonsplatz може да минеш през екстремно скъпата Maximilianstrasse и да позяпаш витрините. На Odeonsplatz се намира Резиденцията, което си е пак замък, има и съкровищница, както и приятна градина.

Наталия ти е спретнала чудесен маршрут  Peace, като за първо посещение, минава се пеша и наистина е точно централната зона. Само да добавя, до Marienplatz има една църква - св. Петър, ако се качиш най-отгоре от купола и се открива чудесна панорамна гледка на града. А Glockеnspiel-a на новото кметство е интересен, това са едни движещи се човечета на часовниковата кула. Църквата Theatinerkirche в близост до Odeonplatz е с интересен бял интериор, в стил италиански барок. Asam kirche e много пищна отвътре, с множество орнаменти и декорации, построена първоначално като частна църква за богата фамилия.


От магазините в централната част може да отидеш в Galeria Kaufhoff, Kardstad, C&A, H&M, Zara, Woolwort.

# 10
  • Мнения: 3 479
Наталия благодаря ти Hug, страхотна си! Ще си купя една карта и може и два пъти да отида до Мюнхен, така ме запали. Пък като има толкова интересни неща за гледане, мога и да пропусна пазаруването. Само за децата ще купя подаръци, аз за себе си не държа нищо да купувам.
А да питам, в Мюнхен има ли някакви туристически маршрути, по които се минава с автобус (например знам, че в Барселона има такива специални туристически автобуси, на които се качваш и слизаш където искаш и така обикаляш забележителностите)

аниджи, ще ти пиша на лични, но по-късно, че трябва да оправям дребните.

# 11
  • Мнения: 1 725
Аз не съм чувала да има такива туристически автобуси, но пък имат добре уреден градски транспорт, метрото е удобно средство за придвижване.

В Мюнхен е на почит карането на колело, та се организират обиколки на туристическите обекти с колела  Grinning

# 12
  • Мнения: 1 546
Оо,да!Градът е много модерен, много съвременен и същевременно има какво да се види и от историята.Ние имахме много малко време в Мюнхен, но с удоволствие бих постояла там поне седмица. Peace

# 13
  • Мнения: 369
А да питам, в Мюнхен има ли някакви туристически маршрути, по които се минава с автобус (например знам, че в Барселона има такива специални туристически автобуси, на които се качваш и слизаш където искаш и така обикаляш забележителностите)

Има туристически автобуси, които те разхождат из града, но доколкото знам само минават покрай забележителностите, и не спират там. Ако искаш може да ги питаш, тръгват от магазина Hertie на Hauptbahnhof. Обаче аз ти препоръчвам пеша да си разгледаш центъра. Ти ще пристигнеш на Hauptbahnhof, ако ще идваш с влака и ще минеш покрай Hertie на път за Karlsplatz.

До зоологическата, Olympiazentrum (със стадиона и кулата) и замъците Nymphenburg i Schleißheim се  стига лесно с U-Bahn, S-Bahn и трамвай, нямаш нужда от туристически автобус. Повечето от другите забележителности между Odeonsplatz и Königsplatz, където също може да се разходиш пеша. Около Königsplatz са доста от музеите- новата, старата и модерната Пинакотеки, музей с гръцки статуии, изложба за Троя, музей на минералите, палеонтологически, и т.н.

Наистина, най-добре си купи един пътеводител за Мюнхен, защото колкото и да ти разказваме, все ще изпуснем нещо, което би било интересно за теб. Или виж из Wikipedia и Google малко снимки от града.

Приятно изкарване и ако имаш още въпроси- питай!  Party

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Там се намира и едно готино заведение на име Tambosi, където може да отпочинеш и да гледаш минаващите хора. Почти всички келнери там са българи.  Laughing
Честно казано, там не бих седнала, имах съквартирантка, която работеше (може и още да работи) там и ми е казвала някои неща. Но сигурно в повечето заведения навсякъде по света е така newsm78

На Marienplatz има музей на играчките, хубаво е, само някои ми изглеждат леко страховити. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт