Памперси: кога и как детето ви престана да ги носи?

  • 15 307
  • 70
  •   1
Отговори
Здравейте! Моята дъщеричка е вече на 2г и 3 месеца и отказва да ползва гърне  Embarassed Кой метод на отказване на памперсите препоръчвате? Предварително благодаря!   Praynig

# 1
  • Мнения: 2 936
аз махнах памперса на Алекс отведнъж....постоянно я питах дали и се пишка и тичах с гърнето!изпускане за секунда и тя се напишкваше в гащите  Mr. Green
въпроса е да имаш 4-5 дни напълно ангажирани с детето!
първите 2-3 дни имаше доста поражения,но за още 2 и вече нямаше проблем!
успех,тя е голяма ще се научи бързо,трябва само търпение и постоянство!

# 2
  • Мнения: 151
На голямата ми дъщеря ги махнах на 2,5 год. Стана изведнъж. Когато беше на 2,3 год. започна да казва веднага след като е свършила работата в памперса. Аз се бях отчаяла, но след това изведнъж започна да си казва и дори само 2-3 седмици слагах памперс през нощта и ги махнах. Оттогава няма проблем.
А малката след 1 седмица навършва 2 год. и започна да казва предварително само за акото, но пишкането го прави още в памперса. Надявам се тя по-бързо да ги махне.
Успех и на Вас ! Няма ненаучило се дете в крайна сметка  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 902
Ние махнахме памперса много рано-около 1.7 години.При мас имаше друг проблем-много силни обриви когато беше на 6-7 месеца и аз още тогава започнах да я уча да гърне.Много ми беше трудно но просто нямаше друг вариант.Според мое мнение както си сто с памперса махай и го на 30-40 минути,слагаш на гърнето и докато не си свърши работата никакво ставане.Много е важно след това да му се каже браво.В момента се продават памперс гащи,които са много удобни при учене на гърне.

# 4
  • Мнения: 4 390
О, малко след навършване на 3 години. Grinning
Не искаше да пишка в гърне и аз не й досаждах.
Памперс престана да носи точно за 2 дни. Първият ден по време на следобедния сън
й го махнах - събуди се суха. На следващия ден и по време на обедния сън, и през нощта я
оставих по бельо, и това беше.
Никога не се е случвало да се напикае в гащите.

# 5
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Ние махнахме памперсите на 1год. и 5 месеца (дневните памперси). Simple Smile
Но още преди това започнахме упражненията с гърнето.
Според мен в началото трябва да се започне със слагане на гърнето веднага след като се събуди детето.Почти винаги резултата е положителен. Така постепенно без стрес детето свиква - докато е на гърне може да му се предложат книжки или играчки за да му е по-приятно и да не го приема като вид наказание.
Нощните памперси махнахме около 1 год. и 11 месеца.
Каквъвто и вариант да се избере винаги трябва да се наблюдава реакциата на детенцето. Те си имат предпочитения и сигнали ,които ни помагат.
Моето слънчице напр. вече не иска на гърне и предпочита да върши работата на тоалетната и сама да си пуска водата.
П.П. нашето гърне е музикално и си мисля ,че с обикновено нямаше да имаме толкова бърза раздяла с памперсите. Wink

Успех !!!
  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
О, малко след навършване на 3 години. Grinning
Не искаше да пишка в гърне и аз не й досаждах.

А как поиска после? Дариа смело крачи към 3-тия рожден ден с памперс и също не желае да използва тоалетна или гърне. Аз също не досаждам, но скоро я питах смята ли някога да се откаже сама и тя каза "Не"  Thinking "Когато станеш мама?" - "Не".  Tired
Преди поне казваше, че като спре да е бебе ще се откаже и от памперса, а сега...

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Пробвай с детска дъска за тоалетна. Калина също не искаше и да чуе за гърне, но като я сложих на детската дъска, беше много горда, че е като големите и много бързо махнахме памперса - беше на 1 и 11 м.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
Нaти, ако съвета е за мен - не става. Имаме три вида дъски + няколко гърнета, повечето които се изгубиха и аз не знам къде...

Просто не желае.  Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 2 910
На 2г.и3м. сама седна на гърнето да се изпишка, след като преди това упорито отказваше да го направи и така махнах памперса от раз. Нито един път не се напишка в гащите. Слагах памперса, докато спеше на обяд и през нощта. На 2г.и 10-11м. сама си свали памперса, преди да заспи на обяд и реших, въпреки, че памперса й по време на сън винаги беше пълен, да го махна. И от тогава махнах и обедния памперс, случваше се понякога да се напишка, но тези моменти бяха малко. Сега наред е махането на нощния памперс, което ми се струва мисия невъзможна, защото сутрин памперса й е почти пълен и незнам как ще издържи толкова часове без да се напишка Confused

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Каката преди вторта си година беше изцяло без памперс- и дневен,  и нощен.
Малката дневния не го искаше пак преди втората си година, но нощен влачи почти до третата. Не са имали проблеми с гърнето, казваха си, но дребната прсто си го искаше нощния за сигурност.

# 11
  • Мнения: 2 839
2 седмици преди 3тия РД. Едно известно време им държах гърнетата из къщи без да ги карам изобщо да сядат на тях, без дори да коментирам присъствието им. Не го направих съзнателно, така се случи, но в един момент започнаха да искат да сядат на тях. Около месец им отказвах, бях си наумила, че ще махаме юни. Един понеделник ги почнах, Стела просто от раз нямаше пропуск, Георг се напикава първия ден до обяд, следобяд го оставих да поседи 15тина минути мокър под предлог, че вече няма сухи гащи. Малко и театър изиграх, не му разреших да седне в мен да не ме намокри, изобщо го помолих да не сяда никъде  Mr. Green И се получи! Имах много притеснения, защото планирахме почивка в Турция след 10 дни. Никакъв проблем. Даже се научиха да вършат и двете работи където се налага, по полянки, по крайпътни тоалетни, навсякъде  Laughing

# 12
  • Мнения: 6 039
аз не знам какво точно да кажа

но махнам памперса, на 1г и 10м

6 месеца по-късно, без обяснима причина Малена започна да се напикава. Върнах памперса, като я подканях на гърне, след 3 дни всичко си дойде ня мястото. Пак махнах памперса. Минаха 2 седмици обаче и от раз започна пак да се напикава, без изобщо да реагира. Сега отново е с памперс, чак ми е странно, защотот бях отвикнала, но какво да се прави, в момента е на НУЛАТА

 Cry Cry Cry

# 13
  • Мнения: 1 849
Синът ми го махна на две години и два месеца и с много бой, защото много добре разбираше за какво става дума, като се изходи ми носи новия да го сменя...  Махнах ги изобщо и тогава подскачаша на един крак и пищеше "Мамооо париииииииии"  Joy
Сега с дъщерята съм започнала от осем месеца да я слагам, да и говоря постоянно къде се пуска акото и да си казва, сега е на година и четири и има вече първите казвания и я хваля и поущрявам всеки път като си каже и пусне акото където трябва.

# 14
  • Мнения: 5 468
Иса, а ако й купиш едни много хубави и шаренки гащи и й ги сложиш, дали няма да ахне, че са много красиви и може да не иска да ги сваля и да е вече с памперса?
Моето дете на 2 години й сложих едни розови гащи с дантели и тя беше толкова горда, че има такива хубави гащи, хвалеше се на всеки, показваше ги и казваше, че не е вече бебе... Напика ги след малко, но й сложих други и така - една седмица. После спря да прави бели в гащите Peace. Вече 10 месеца е без памперси, а ми се струваше много непосилна задача.

Общи условия

Активация на акаунт