Как да пресадя малини???

  • 4 845
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 903
Здравейте!
Извинявайте ако е имало такава тема, но не можах да я открия.

На вилата имам едни малини, които искам да преместя от едно място на друго. Та въпроса ми е как става това? И изобщо подходящо ли е времето за това и дали може да стане или трябва да ги изкореня и да купя други?
Тъй като съм много невежа по въпроса с градинарството( тази година за първи път ще се занимавам с такива неща) ще съм ви благодарна ако ми помогнете.

# 1
  • Мнения: 3 251
Баща ми ги подрязва още февруари месец и след това по- големите резници се засаждат. Искат вода/поливане за да се захванат. Не знам дали няма да е късно вече, но не пречи да опиташ. Присаждането също става и есенно време.

# 2
  • София
  • Мнения: 903
Благодаря ти .   bouquet
Ще пробвам още тази седмица. Дано да не е късно ( на вилата е доста студено, така че се надявам да не съм изпуснала подходящото време).

# 3
  • Мнения: 3 647
вадиш стария корен, който ще изглежда доста загнил
и садиш само жилките около него който са
и поливаш

# 4
  • Мнения: 3 251
ANGYA  e написала как става точно, че аз не обясних както трябва. Забравих да ти пиша, че резника не се оставя с листна маса, а се подрязва . Като ги видях засадени, имаха вид на пръчки забити в земята и тогава попитах баща ми : какво е това?

# 5
  • София
  • Мнения: 903
Ами те в момента са без листа - само едни пръчки с няколко пъпки по тях. 
Благодаря ви отново, момичета. Май още не съм изпуснала срока за пресаждане. Ще пробвам както ме посъветвахте, пък дано да станат.

# 6
  • Мнения: 3 647
Ами те в момента са без листа - само едни пръчки с няколко пъпки по тях. 
Благодаря ви отново, момичета. Май още не съм изпуснала срока за пресаждане. Ще пробвам както ме посъветвахте, пък дано да станат.
ако не са целогодишни
и както казваш са  напъпили - посади ги както градински  рози

Общи условия

Активация на акаунт