Спешно е, не помня за коя шарка беше...

  • 1 091
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 181
... че започва с висока Т, кашлици, сополи и т.н.
От снощи малкия е с Т, като я вдига все повече, преди малко беше 39,2. Сутринта го водих на лекар, педито каза червени, но не подути сливици и чисто дишане. Да давам само нурофен. След час Павел вече си беше загубил гласа, прегракнал до неузнаваемост и като му погледнах в гърлото сливиците му подути с диаметър на монета от 20 ст  Shocked и бели жилки по едната. Започна и да кашля и сополи текнаха, всичко това в разстоянието на около 2 часа. Обадих й се на нашта лекарака и каза да давам Сумамед (или Азатрил).

Обаче сега се сещам че едната шарка започва с някакви такива симптоми, а пъпките избиват след ден-два, а за знам че при шарка не се дава АБ. Но не помня нито шарката, нито симптомите...

# 1
  • Мнения: 315
моят син кара скоро варицела но не е имал такива симптоми като вашите,може би сливиците наистина са подути и трябва да дадеш АБ за да не те изненада нещо по лошо а и от шарка не се губи гласът,желая ви скорошно оздравяване Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Мисля, че съм чела някъде, че симптомите на скарлатината наподобявали тези на гнойна ангина. Но не съм сигурна...

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 580
В момента сина ми е със скарлатина,та със сигурност мога да ти кажа,че започва така-като другите вирусни заболявания-кашлица,температура...На третия ден избива "обрива"Пиша го в скоби,защото не е никак типичното за шарка изриване.Може спокойно и да не го забележиш.Аз го разпознах,защото вече сме я карали веднъж Sick.Кожата става като настръхнала....появява се типичен блед триъгълник около устата,езикът е малиново червен....
Не се  притеснявай за  антибиотика,-той е задължителен при скарлатината,виж,вече незнам дали точно този е подходящия.....
Ти,защо реши,че може и да е това?Имали ли сте контакт?Може да си е "обикновена" ангина.
Ако,имаш нещо за питане-насреща съм!

Последна редакция: сб, 24 мар 2007, 00:37 от Bakerita

# 4
  • Мнения: 1 181
незнам защо така реших, просто ми дойде на акъла, та се разколебах за АБ... все пак ходи на ясла, там постоянно има контакти, а и това разболяване така изведнъж за 2 часа... досега не ми е правил така Rolling Eyes а пък съм чела някъде, че при сбъркана диагноза (неоткрита шарка т.е.) лечението с антибиотици не позволявало на обрива да избие по кожата и избивал по вътрешните органи  Rolling Eyes

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 580
Да,това и аз съм го чувала,но за другите шарки......,те май започват само с температура-без другите симптоми .А,ангините са доста коварни-развиват се бързо и се държи продължително висока температура..и щом казваш,че е и прегракнал....на ангина ми прилича......Ох,незнам и аз .....Дори и лекар преди да е избил обрива не може да е категоричен

# 6
  • Мнения: 1 181
ами аз засега няма да му давам АБ, ще го видя утре сутрин как ще е с температурата и гърлото и тогава ще му го дам. Най-вероятно наистина е ангина, защото преди малко докато спа се закашля и повърна, а това ми го е правил друг път като е бил с ангина.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 580
Ок,стискам палци....!От хилядите болести на сина ми се убедих,че  най-важното е аз да запазя спокойствие и да не се шашкам.
Пиши какво става Hug

# 8
  • Мнения: 656
 newsm78
При коя от шарките пада и гласа?

# 9
  • Мнения: 2 673
Ако детето е с гнойна ангина, задължително трябва да се даде антибиотик.
При скарлатината задължително се дава антибиотик, но нея не можеш да я сбъркаш. Тя видимо се изразява с Ярко червени бузи на фона на това червено лице е "триъгълника на Филатов" т.е бяла кожа във форма на триъгълник от ноздрите надолу, покрай устата и брадичката. Малинено червен език, бяло небце., червени дъги над сливиците..

Общи условия

Активация на акаунт