Задъхване при кърмене?

  • 509
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Мами притеснена съм  от 1-2 седмици сина ми като го кърмя даже имаше случай и след кърмене издава звук като чели не може да си поеме въздух и се задъхва говорих с педито и тя го прегледа и каза ,че това било от това , че не му е зряла дихателната и нервната система още и се храни лакомо той наистина последния месец започна за 10-15 мин да си изцоква млякото от гърдата , а приди сучеше по 30-40 мин.,но въпреки това се притеснявам струва ми се ненормално и ви моля да споделите дали вашите бебчета са правили така Praynig

# 1
  • Мнения: 1 896
Възможно ли е да ти тече много силно млякото - по-силно от преди или нещо такова? Ако мислиш че има подобен проблем, може да пробваш да слагаш бебето да суче легнало върху теб - тоест ти да си "отдолу" или пък да оставяш малко мляко да изтече върху кърпа след като млякото тръгне "да слиза", а след това пак да сложиш бебето да суче, когато първоначалната силна струя малко е намаляла.
Другото, за което се сещам, е че може просто да му е било запушено нослето, но предполагам, че педиатърката ви е помислила също за този вариант и е проверила.
По принцип сукането от гърда дава по-добри възможности на бебето да контролира дишането си и е по-щадящо за сърцето от пиенето от биберон, ако това може да те успокои. Ако искаш, задай си въпроса и в кърмаческия форум, там може да получиш много експертни отговори.

# 2
  • Мнения: 305
Че нормално да му е по зор на детето да муца от цицата,то не е като от шише,той нашия от шишето се изморява пък камоли от цицата

# 3
  • Мнения: 2 553
Възможно ли е да ти тече много силно млякото - по-силно от преди или нещо такова? Ако мислиш че има подобен проблем, може да пробваш да слагаш бебето да суче легнало върху теб - тоест ти да си "отдолу" или пък да оставяш малко мляко да изтече върху кърпа след като млякото тръгне "да слиза", а след това пак да сложиш бебето да суче, когато първоначалната силна струя малко е намаляла.
Другото, за което се сещам, е че може просто да му е било запушено нослето, но предполагам, че педиатърката ви е помислила също за този вариант и е проверила.
По принцип сукането от гърда дава по-добри възможности на бебето да контролира дишането си и е по-щадящо за сърцето от пиенето от биберон, ако това може да те успокои. Ако искаш, задай си въпроса и в кърмаческия форум, там може да получиш много експертни отговори.

Напълно съм съгласна. Слагай го да суче с почистено носле и ако смяташ, че първоначалната сруя е прекалено силна , изцеждай малко преди да му дадеш  Peace

Общи условия

Активация на акаунт