Къща в близко село

  • 9 416
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Привет момичета,
бихте ли споделили какво мислите по въпроса да притежавате такъв един имотец близо до София и през почивните дни да релаксирате там. Мъжът ми смята че е голяма глупост и не си заслужава, тъй като първо цигани ще оберат къщата и второ ще си има работа по нея и вместо да носи удоволствие в един момент ще се превърне в бреме, от което трудно ще се отървем.
Иска ми се нещо сред хубава природа с градинка и т.н. Синът ни обожава природата и много иска да ходи на село.
Но може би мъжът ми наистина е прав и въобще не си заслужава инвестицията-какво мислите по въпроса.

# 1
  • Мнения: 420
Наистина е приятно да си имаш такова местенце.
Но всяка къща иска грижи и то много повече от апартамент.
Трябва да прецените добре дали имате сили - и физически и финансови.

# 2
  • Мнения: 3 453
Финансова възможнст за поддръжка трябва да има,иначе се губи смисълът.Не можеш да огрееш навсякъде с чистенето и в къщи и на вилата....

# 3
  • Мнения: 2 759
                   Мечта ми е  Peace.

# 4
  • Мнения: 4 916
Имаме такава къща - какво да ти кажа, прав е мъжът ти - има опасност от обири. Обаче на село почивката си  е истинска почивка, няма нищо общо със съботата и неделята, прекарани пред телевизора  Joy в София.
Можеш да си направиш списък с плюсовете и минусите на идеята и да ги обсъдите семейно. А и винаги съществува възможност да продадеш къщата, ако решиш, че вече не ходиш толкова често там.

# 5
  • Мнения: 2 759
                  И за децата е страхотно!

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Хубаво е ако има кой да ти я поддържа. Иначе ставаш роб на къщата и вместо да си почиваш спокойно...........познай какво те чака. Къща-шетане, двор-още повече поддържане, за да е красив. Сметни с парите които ще дадеш за къща колко много уикенди сред природата може да изкараш със семейството си. Според мен е за предпочитане пред къща.

# 7
  • Мнения: 379
Да ви се похваля с идеалния вариант по въпроса  Laughing - имаме къща на 20км от Варна в много спретнато село. Имота е на мое име, но майка ми и баща ми живеят там през лятото и поддържат градината и къщата. Ние ходим като ни се доядат плодове и зеленчуци на корем Crazy

# 8
  • Мнения: 6 991
Да я оберат ли Shocked Това е последното нещо, за което бих се сетила Rolling Eyes Дядо ми имаше дълги години малка къщичка на село (не селото, в което е роден, а едно до Пловдив) и всяка събота и неделя си прекарваха там с баба ми. Имаха си куче в двора и никой не е стъпил вътре Mr. Green Аз също имам много приятни спомени от тая малка селска къщичка, ореховата сянка, градината, люлката, вадичките...Как с леля ми сме лежали на хамака и тя ми е превеждала песни от английски Joy  После дядо ми построи голяма къща и след като се пенсионираха , се преместиха там.  Grinning
На мен лично идеята ми се струва прекрасна.

# 9
  • Мнения: 4 916
Да я оберат ли Shocked Това е последното нещо, за което бих се сетила Rolling Eyes Дядо ми имаше дълги години малка къщичка ...

друго беше на времето, сега... бая шетат.

# 10
  • Мнения: 6 991
Е, при нас действието е от 90 нататък, от тогава помня...
Ама дори и през оградата ли прескачат?!

# 11
  • Мнения: 651
Варианта с пенсионирани родители /роднини/ ми се вижда най-удачен. Но все пак се изискват перфектни взаимоотношения. Хрумва ми дори, че може да се сменяте понякога - вие през уикенда на чист въздух и сами  smile3503, а те по София на пазар и културни мероприятия  newsm47
Идеята все пак е страхотна - къщичка на село...чист въздух...спокойствие...идилийка..ееех ...
 football  ribolov topka flower pironi sun cook мечтииии...

# 12
  • Мнения: 4 916
Е, при нас действието е от 90 нататък, от тогава помня...
Ама дори и през оградата ли прескачат?!

Прескачат, че и вратите разбиват.

# 13
  • France
  • Мнения: 726
Идеята ти е чудесна,но и мъжът ти е прав.Но както спомена МИЛА ОТ МАРС,а аз ще допълня,ако успеете да намерите пенсионер,който да си даде апартамента в Сф под наем и да живее на село без да плаща,ще е чудесно.Още по-добре ще е ако засади овощки и т.н.

# 14
  • Мнения: 1 455
Моя мечта,но си иска потдръжка.
Майка ми и Леля ми имат вила по наследство-страхотна!
Обаче никой от тях не я потдържа,ограбиха я,разбиха се стълбите,перилата,прозорци, запустяла е отвсякъде.
И ей така от една прекрасна вила,сега хич и не смея да отида там Naughty

Общи условия

Активация на акаунт