Кърмата ми беше спряла, изведнъж тръгна пак?

  • 1 307
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 317
Много странна работа - кърмих бебчето си първия месец на поискване. Обаче се оказа, че не качва добре, плачеше постоянно и буквално по цял ден беше на гърдата и сучеше. По съвет на педиатър започнах да я дохранвах с АМ. До скоро бяхме на смесено хранене - през деня АМ, а нощем я кърмех, за да заспива по-лесно. Постепенно кърмата ми спря, може би защото беба спря да се буди нощем. Но тази нощ се събудих плувнала в кърма? Изцедих 100гр, за да не я будя.
Та въпроса ми е - как стана този номер? Дали кърмата ми не е била спряла, а само аз така съм си мислела? Не са ми се втвърдявали гърдите, не са ме болели, не е имало напрежение? Може ли някой по-начетен от мен да сподели!

Благодаря предварително  Hug Готова съм да понеса и критика за дохранването  Wink

# 1
  • Мнения: 1 341
Не мога да дам компетентно мнение.Но мога да ти кажа да се радваш.Какво по-хубаво от това да си кърмиш бебока!?

# 2
  • София
  • Мнения: 6 242
Ами и аз не знам какво точно е станало, но ако искаш да продължиш да кърмиш, сега е моментът да си възстановиш лактацията. Peace

# 3
  • Мнения: 256
Здравей Ели за пръв път чувам такова нещо. Но можеш само да се радваш УСПЕХ  bouquet

# 4
  • Мнения: 394
не знам как е станало, но можеш да се възползваш и да върнеш бебка на кърма. според мен е много хубаво.

# 5
  • Мнения: 1 317
Ами чудих се, чудих и аз, ама в крайна сметка реших, няма какво да му се чудя, важен е резултата   Grinning Като отида на другата консултация с бебка ще попитам лекарката дали има някакво логично обяснение и ако има - ще пиша  Peace

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
А тя засуква ли? Simple Smile Пробва ли я на гърда?
(Иначе е нормално да не е спряла нацяло кърмата - понякога при стрес само се потиска рефлексът на потичане на кърмата временно, майката мисли, че кърмата е спряла и ако няма кой да й каже, може да спре да кърми - а ако гърдите не се празнят, лактацията не се стимулира и кърмата в крайна сметка наистина спира, даже да е била изобилна).

# 7
  • Мнения: 2 818
Единственото, което ми хрумва е, че може да си сънувала нещо с бебето... на мен кърмата ми потича като си мисля за него, а не сме заедно или 2мин преди той да се събуди гладен....

# 8
  • Мнения: 1 691
Да не си яла пилешко или пуешко напоследък? Една мама някъде беше споделила, че й текнала кърма няколко месеца след като отбила дъщеря си - точно от пилешко или пуешко (те в птицефермите ги тъпчат с пролактин, за да трупат телесна маса).
Всъщност това е много невероятно обяснение.

# 9
  • Мнения: 888
И аз не съм чувала за такъв феномен Heart Eyes, но е супер Hug, какво по- хубаво...кърми си детенце и зарежи АМ Peace

# 10
  • Мнения: 1 317
Благодаря за мненията  Simple Smile Тя си засуква без проблем, яденето от шише не й е попречило  Peace Като се замисля, ядох повечко ядки напоследък, ама незнам дали това може да е причината.

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Е, щом засуква без проблем - какво я мислиш Grinning Давай й по-често да суче и постепенно намаляй добавката от АМ, ако искаш да минете пак само на кърмене и така Simple Smile По-лесно е да се храни от гърда Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 317
Права си - спирам да го мисля и започваме да се храним  Peace Wink

# 13
  • Мнения: 8 917
Права си - спирам да го мисля и започваме да се храним  Peace Wink
Важното е, че има все пак Grinning Всичко останало е без значение Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт