ЗАПУШЕНИ СЛЪЗНИ КАНАЛИ

  • 1 778
  • 5
  •   1
Отговори
ЗДРАВЕЙТЕ АЗ СЪМ ЕДНА МНОГО ПРИТЕСНЕНА МАЙКА.МОЯТ СИН КОЙТО Е НА ГОДИНА И ДВА МЕСЕЦА МУ СЕ ЗАПУШИХА СЛЪЗНИТЕ КАНАЛИ,ПРОЧЕТОХ МНОГО МНЕНИЯ ПО-ТАЗИ ТЕМА И НЕМОГА ДА ВЗЕМА РЕШЕНИЕ ДАЛИ ДА ГИ ОТПУШИМ С УПОЙКА.РАЗКАЖЕТЕМИ КАК МИНАВА ТАЗИ МАНИПОЛАЦИЯ И ДАЛИ ИМА НЯКАКВИ БАБЕШКИ РЕЦЕПТИЛ

# 1
  • София
  • Мнения: 2 437
Здравей и ние сме така, но доста по-малки на възраст. Бабешки рецепти няма - само масажчета и ако не помогнат сондаж. Ако се налага го направи защото детенцето не е малко! Успех  bouquet

# 2
  • Мнения: 911
Здравей,
зная колко си притеснена, тъй като преживях всички лутания покрай моето дете. Ние не стигнахме до оперативно отпушване, защото тя се роди със запушени канали и от първия ден започнахме с масажите, капките в комбинацията, която ни определиха лекарите и нагрявае с лампа на Цептер. Проблемът се реши след 7 месеца постоянство. Две седмици преди да влезем в болницата за манипулацията забелязах, че очичките й са чисти съразмерни, но не ми се вярваше, че е възможно да стане чудо. Аз бях решила категорично да постъпим в боница, дори в деня за манипулацията бяхме с всичкия багаж, но лекаря каза, че приподата сие свършила работата, но това са редки случаи и ако беше преминала годинка каквото и да правим само манипулация би решила този проблем. Мисля, че във вашия случай се налага, но се консултирай с детски офталмолог. Такива специалисти има в Александровска болница, а манипулацията била кратка и детето се задържа 24 часа, за да са сигурни специалистите, че организма му няма да реагира негативно на тази намеса. Пожелавам кураж на мама и детенце и стискам палци всичко да мине леко.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз няма да пиша дали да се прави сондиране или не, това ще се реши от лекуващите лекари. Peace

Като преминала през този кошмар, завършил благополучно със сондиране на 8,5 месеца, искам само да успокоя майката, че манипулацията в никакъв случай не е страшна.
Приспиват детето за малко с халотан (нещо като Райски газ); манипулацията продължава 5-10 минутки. НА 15 минутка вече си си гушнала рожбата...
Според моите наблюдения, детето не изпитва някакъв по- специален дискомфорт след това, нито има болки. Моят син конкретно си порева около 10-на минутки и след това започна пак да щурее. След 1/2-1 час след манипулацията вече си бяхме в къщи и деня си продължи по обичайния начин, никаква промяна нямаше нито в режима му за хранене, нито в съня му.

pypa, ако имаш още въпроси, не се колебай да питаш. Минала съм през това и те разбирам как се боиш. Благодаря на някои мами от форума, че ми дадоха кураж! Liorena, Mamica   bouquet   bouquet   bouquet  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

# 4
Здравейте
Първо искам да благодаря на всички, които споделят опита си в тези форуми. Моля не спирайте да пишете. Няма нищо по ценно от личния опит. Благодарение на вас без притеснения подложих дъщеря ми на оперативната манипулация по отпушване/разширяване на слъзни канали.
В кратка история ще споделя и моя опит.
Първо искам да кажа на всички мами, чиито деца имат подобен проблем:  Не се бавете и не отлагайте манипулацията. Само мъчите детето. А колкото по-късно го подложите на това изпитание толкова шанса да НЕ стане от раз се увеличава.
Принципно сълзенето може да се дължи на две неща: (1) запушени канали  или (2) тесни канали. Слъзните канали на бебето в утробата са запушени от 4 мембрани, които би трябвало да се отпушат при изплакването при разждането. Но не винаги се получава. Поради това очичките сълзят или образно казано сълзите преливат, тъй като не може да се оттичат по каналите. Първоначалното лечение е чрез масажи, които на нас не ни помогнаха. В детска очна клиника на Александровска болница ни насрочиха дата за манипулацията по отпушване на очните канали или т.нар. СОНДАЖ. Манипулацията се извършва точно за 5 мин, през което време децата се приспиват с газ и веднага след това се събуждат. Упойката беше нещото, което най-много ме притесняваше, тъй като дъщеря ми беше едва на 4 месеца. Но се оказа, че няма нищо притеснително. На дъщеря ми бяха запушени и двата канала. След първата манипулация се оправи само едното око, тъй като се оказа че другото око е и с ТЕСЕН слъзен канал. Така се подложихме и втори път на сондаж на дясното око. На третия ден след втората операцията Ния се събуди с напълно чисти очички, без дори нормално образуващия се гурел.
Друго полезно, което мога да споделя е самата процедура на болницата. Детето се приема в болницата заедно с мама деня преди манипулацията. Самата операцийка се извършва на следващия ден между 9 и 10 ч сутринта. Два часа след това детето е под наблюдение от анестезиолога, след което се изписва. Най-тежката част  всъщност е, че детето НЕ трябва да приема никакви течности и храна от 00.00ч на предната вечер до 2 часа след манипулацията. Също така мами много е важно детето да е абсолютно здраво поне 2 седмици преди операцията. А когато лекарите ви насрочат дата за манипулация, трябва много да се пазите от разболяване, защото тогава операцията се отлага и всички направени изследвания трябва да бъдат повторени.

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Първо искам да кажа на всички мами, чиито деца имат подобен проблем:  Не се бавете и не отлагайте манипулацията. Само мъчите детето. А колкото по-късно го подложите на това изпитание толкова шанса да НЕ стане от раз се увеличава.

аз тази песен я пея постоянно.
дори вчера бях с дъщеря при очната лекарка (сега и разширявам зениците) и и казах, какви "компетенции" се включват с безумни предложения от сорта чакайте една година, после още две, тя просто не можа да повярва, че има "мед. лица", които говорят подобни глупости.
ама аз съм замислила нещо по този въпрос, което ще гледам да осъществя в най-скоро време, че ми е омръзна тук от самозванци.

чудесно е че всичко при вас е наред и е чудесно, че не си чакала детето ти да стане 1 клас и тогава да решиш какво да правиш и още по-чудесно, че си игнорирала "компетенциите" тук.

Общи условия

Активация на акаунт