Иска да готви- но какво?

  • 1 575
  • 23
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 358
Дъщеря ми (7г.) отдавна изявава мераци към кухнята. Научих я да прави таратор. Справи се. Вчера каза,че пак тя ще готви. Обели картофите, сложи вегета и ги задуши в микровелето. След което наряза и зелена салата. Е, вярно марулата беше на доста едри парчета, но важно е желанието. Днес каза, че пак ще готви. Кажете, какво друго лесно бих могла да я науча?

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Сирене по шопски например. Безопасно е, лесно и не може да го обърка.

# 2
  • Мнения: 3 740
Пица - с готово тесто й остава само да нареди "гарнитурата" отгоре.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 358
Пица - с готово тесто й остава само да нареди "гарнитурата" отгоре.


Вярно бе! Така тамън ще и работи и фантазията каква да бъде отгоре аранжировката. Да , ама тогава трябва да я науча да работи и с фурната newsm78

# 4
  • Мнения: 656
кюфтета на фурна (като предварително свари лука и така го нареже)
пържени яйца, яйца по Панагюрски

Ще взема да поканя твоята дъщеря да дойде на гости малко. Моята не пита - отваря хладилника и кватото реши - последния път беше - сладко от череши с банани и кисело мляко...

# 5
  • Мнения: X
Гювечета ,но не с месо, а с някакъв колбас.Накрая двете ще включите фурната. Peace

# 6
  • Мнения: 1 640
Печени сандвичи с кашкавал,сирене и т.н.,яйца на очи,бъркани яйца със сирене,да стърже/реже/ салата от моркови и зеле,от ряпа;салата от варени яйца на резенчета,кис.краставички,настърган кашкавал и млечно-майонезен сос.
  Гювече-сирене,домати,колбас,кашкавал,маслини,яйце,сминдух,чубрица,червен пипер,запичане във фурна.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
 И моята щерка голям мерак за готене ooooh!
На рожденният ден и подариха "Готварска книга на Барби" Confused
Там има доста рецепти лесни за изпълнение от малки деца - особено сладкиши. Коктейли, кремчета(без варене), сладки(без печене).
Не мога да дам точни рецепти, защото въобще не проявих интерес да прочета книгата Embarassed и щерката я даде на баба си за да готвят през ваканцията.

Нещото което се сещам на прима виста е тортата с овесени ядки на Сладка хапка(от готварският) - ред бисквити, ред кисело мляко, овесени ядки, плодове и така няколко пласта, украсява се по желание и след няколко часов престой в хладилника се консумира.

# 8
  • Майничка
  • Мнения: 12 482
Бъркани яйца (всъщност резултат от недоизкусурени омлети), яйца на очи, на микровълнова - картофи с копър, ориз със зеленчуци, задушен спанак (яде си го с кисело мляко), варианти на гювечета. Засега това ни е асортимента. До фурната още не съм я допуснала. Прави си с миксера и от кремчетата без варене на д-р Йоткер.
И тортата с мюсли на Сладка хапка - не я яде, но я прави за нас.

# 9
  • Мнения: 1 655
Сладкиша на yanita chocolate crazy cake мисля също ще е подходящ за направа от дете на 7 години.

# 10
  • Мнения: 5 877
Меденки. Да ги меси, точи и изрязва с формичките. Другото е твоя работа.

Салати най-различни.
Тортата с банани и кисело мляко на Рая (желира се, не се пече).
Eто тук има рецепти...
http://familyfun.go.com/recipes/kids/
и тук
http://lhj.com/lhj/category.jhtml?categoryid=/templatedata/lhj/c … okingWithKids.xml

# 11
  • Мнения: 3 447
Кюфтенца  Simple Smile Това беше първото, което се научих да готвя.

# 12
  • Мнения: 4 406
курабийки
а може и крем- супи, щом е белила картофите, може да направите картофена крем - супа с пасатора

# 13
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Моето първо готвене всъщност бяха локумки. Мама онемя.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 421
 Момичета Вие ме изненадахте - кюфтета, локумки...аз първото нещо което сготвих беше варен боб и му бях сложила фиде за гъстота.  chef

Общи условия

Активация на акаунт