Ще ме посъветвате ли за тези изследвания преди забременяване?

  • 4 233
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 118
Здравейте,след няколко месеца ще се омъжвам и след това искаме веднага да започнем с правенето на бебе:)
 Искам да си направя някои изследвания преди това,но приятелят ми смята че няма нужда защото съм си била здрава,но мен друго ме притеснява:
 Първо,че имам раничка на шийката на матката с ПАП 2.Изследването съм си го правила юли 2006г.,след като правих аборт по медицински причини юни месец същата година.Според гинеколкога може да си забременея с нея и да си родя,без да се налага да я махам.Дали да не отида все пак да се видя пак?
 Второто е за гърдите....дали да не отида на мамолог?Искам да знам че гърдите са ми наред,не че някога съм имала проблем с тях,но искам да съм сигурна,че когато кърмя няма да имам примерно някое мастно възелче или няклоя бучка в тях.
 Вие какво бихте ме посъветвали?Правили ли сте си такива изследвания преди забременяването или не?Дали не се вманиачавам прекалено?Моля за съвети...

# 1
  • Мнения: 862
http://old.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewart … cle&artid=159
Виж тук за необходимите изследвания при планиране на бременност.
Колкото до мамографията, ако искаш да я направиш за собствено удовлетворение, нищо не ти пречи, не е болезнено, нито отнема много време. Аз лично правих миналата година, защото много ме боляха гърдите и си внушавах разни неща. Правих я в чужбина и там докторът ми каза, че жени след 30 години е добре да я правят от време на време ( на няколко години веднъж).
Успех в бебеправенето!

# 2
  • Мнения: 4 302
Аз съм за профилактиката. За нераждали жени се препоръчва преглед с ултразвук, а не мамография. Не е неприятно, става бързо и после ще си спокойна. Няма да те човърка едно нещо, някъде в акъла че не си го направила!
Скоро да се похвалиш!

# 3
  • Мнения: 862
Вера мамография правиш ако искаш, независимо дали си раждала или не. А ултразвук ти правят с мамографията така или иначе. Особено ако в рода има жени с такива проблеми, недай боже, мамографията е препоръчителна.

# 4
  • Мнения: 1 335
pepsinka, здравей!
Що не отидеш на прост гинекологичен преглед - микробиология (ще покаже най-общо казано състоянието на влагалището) и цитонамазка (ще покаже ПАП-а ПАП2 е добре)? Лекарят ще погледне и гърдите ти. Щом нямаш някакви конкретни оплаквания...
Пусни си ПКК, кръвна група, резус фактор и урина.Хламидии също, хормони - по преценка на лекаря. Остави безумното ходене по кабинети, лекари и лаборатории за ако има нужда. То и без друго тези изследвания, които написах не са малко. Ако съм пропуснала нещо - лекар ще ти каже като ти снема пълната анамнеза.
Апропо, любимия - също на микробиология, хламидия  и на спермограма.
Късмет и щастие ти желая!! Скоро да се похвалиш Peace

# 5
  • Мнения: 1 817
Не е лошо да се изследваш дали имаш антитела срещу рубеола, тъй като тя е опасна! Иначе не забравяй да пиеш фолиева киселина+йод!
Успех и скоро да се похвалиш! Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 35 910
Аз съм ЗА профилактиката, дори и за лечение на раничката.
Не бих планирала бременност, ако зная, че имам раничка /мое мнение/

# 7
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Преди да забременя си направих гинекологичен преглед,който включваше цитонамазка,микробиология и вагинален видеозон.
Мъжът ми не се е изследвал.Имахме щастието и късмета бебчо да стане в първия месец,в който спрях противозачатъчните.
По принцип съм ЗА профилактиката,но не и да прекаляваш с излишно търчане по разни кабинети.Гинекологът ти ще ти добре най-добрия съвет според мен!
Желая ти успех и скоро да се похвалиш! Peace

# 8
  • Мнения: 560
Аз също само отидох на преглед.Поговорихме с гинеколожката и не съм правила никакви изследвания.Няколко месеца преди началото на правенето на бебе си правих годишни профилактчни,но и самата лекарка не каза нищо за никакви изследвания."Работата" стана на 4-ия път.
От мен съвет:НЕ СЕ ВТАЛЯСВАЙ ПРЕКАЛЕНО.
Остави тестовете за овулация и меренето на температура за един по-късен етап /дано изобщо не ти се наложи да чакаша такъв/.Следи си цикъла smile3529,прави любов с половинката luvbed и това е достатъчно като начало.
Успех. newsm10

# 9
  • София
  • Мнения: 3 524
Аз си направих профилактичен преглед септември миналата година (месец преди да забремененя) с цитонамазка, микробиология и видеозон, както и понеже не бях раждала- видеозон на гърдите. Отделно от това направихме изследвания васерман с мъжа ми през май за сватбата.
Профилактиката не пречи наистина но да не изпаднеш в крайности  Peace

# 10
  • Мнения: 4 700
Аз съм ЗА профилактиката, дори и за лечение на раничката.
Не бих планирала бременност, ако зная, че имам раничка /мое мнение/

 Peace

И мое мнение

А фолиевата киселина е zадължителна о6те по време на бебеправенето.

# 11
  • Мнения: 2 270
Профилактика и фолиева киселина  Peace
Не се вманиачавай!

Общи условия

Активация на акаунт