Спиране на кърма?

  • 331
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Малката отдавна не иска да я кърмя , когато е будна и винаги правя това след като я приспя! Но сега и така ме усеща като я сложа на гърдата и не иска дори се събужда от дълбок сън. Ще се изцеждам с помпа, но въпроса ми е как спряхте кърмата си и въобще направихте ли нещо това да се случи.По принцип усещам, че и кърмата ми много е намаляла, но се притеснявам да не се получи някакво запушване, като спра и да се изцеждам. Благодаря на всички мами, които ми отговорят!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 896
Най-добре е да спреш постепенно, без лекарства на хормонална основа, по-щадящо е за организма, а щом кърмата ти е толкова малко, това няма да ти е трудно.
Мисля че е хубаво да спреш цеденето не изведнъж, а постепенно - примерно да прескачаш по едно цедене, да не цедиш до дупка т.н.
Можеш да си помогнеш също с чай от салвия, който намалява кърмата и се използва специално за тази цел.
Ако в някакъв момент усетиш напрежение или болка в гърдите, е хубаво веднага да изцедиш, но не докрай, а малко - колкото да се облекчиш.
Изобщо цеденето до край е сигнал да се произвежда още мляко, а ако всеки път оставяш по малко кърма в гърдите, така даваш сигнал че млякото е в повече и то постепенно ще намалее.
Желая ти успех, а ако имаш още въпроси, заповядай в кърмаческия форум, там има много по-големи експерти от мен!

# 2
  • Мнения: 750
Достинекс Peace
А за пове4е инфо потърси с търса4ката,темата е дискутирана много пъти  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 029
И аз не съм взимала никакви лекарства за спиране на кърмата. Моята също беше малко и постепенно започнах все по-малко да я кърмя, докато тя направо спря.

Общи условия

Активация на акаунт