Упражнения през последните месеци на бременността

  • 2 488
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Здравейте,
някой може ли да ми каже какви упражнения да правя за тонс и по-леко ражданепрез последните месеци на бременността?
Разхождам се, но ми писва бързо или трябва да се прибирам, з/то ходя до тоалетна през 10 мин.
От Инет си свалих доста филмчета с упражнения (на Синди Крауфорд, Клаудия, Кармен Електра и т.н.), но никъде не успях да намера подобни за бременни.
Някой има ли идея?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 585
Аз също се интересувам, така че ще следя темата. Flutter

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
За по-леко раждане най-вече ви трябват упражнения на Кегел (с уговорката, че цитатът е неточен - упражненията се правят от началото на бременността, а не чак след раждането).

Цитат
Кегели

Защо?
Тези влагалищни упражнения не са полезни само при раждането, могат да предотвратят инфекции на пикочния мехур, да заздравят таза, да увеличат сексуалното задоволяване.

Какво ще ви помогне?
Това е може би единственото упражнение, което може да изпълнявате гледайки телевизия, карайки кола или говорейки по телефона.
Какво е кегел? Кегел са вид влагалишно-тазови упражнения, разработени от Д-р Арнолд Кегел през 1946 г.

Как се правят?
Необходимо е първо да определите мястото на ''pubococcygeal'' мускул или както още се нарича ''тазово дъно''. Следващият път при уриниране се опитайте да спрете и да започнете отново без да мърдате краката си или да стискате нервните окончания на задните си части.Трябва да усещате под пикочния ви мехур. Системата, която ви помага да направите това е PC мускула
Препоръчителна бройка е 10 кегели 3 пъти дневно. Започнете с тях веднага след раждането и ги правете докато не станете баба!

както и няколко прости техники за дишане, които ще помогнат контракциите да са по-малко болезнени и съответно - по-ефективни, а оттам - разкритието и раждането по-леки.

Иначе като физически упражнения - ходене пеша по 1-3 часа на ден е достатъчно. Могат да се редуват бавна с бърза крачка. Това движение + умерен и здравословен хранителен режим е достатъчно.

Ето хубави техники: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98119.msg1725499#msg1725499
(и цялата тема ще ви е полезна - почти всичко може да се направи в оригинал или със заместител в Бг условия)

# 3
  • София
  • Мнения: 2 249
Както Бу е казала, упражненията на Кегел са добри за тонус на тазовото дъно. Само да добавя, че повторенията, които са дали са малко. Като начало е добре. Но целта е да се достигне някъде 3,4 пъти по 50 повторения със задържане.
Освен това има упражнения и дейности, които помагат на бебето да заеме най-добра позиция за раждане (главичката долу, гръбчето отляво). Например лекото бързо ходене, въртеливи движения върху медицинска голяма топка, танцовите движения с корема, инверсията и използване на ребозо шал помагат за отпускане и симетричност на сухожилията, лигавицата и мускулите на матката, което е  от съществено значение за позицията на бебето. Друго добро упражнение е т.н Pelvic tilts - заставаш на ръце и колене и се опитваш да прибираш и отпускаш таза ритмично, като коремът ти е отпуснат: . Прави се 2-4 пъти с 40-50 повторения. Освен при болки в кръстта, помага и за добра позиция и дори обръщане на бебето, когато е с гърба към грабначния ти стълб (постериор).

# 4
  • Мнения: 17
Здравейте мами - бъдещи и настоящи,
споделете вашия опит от посещаването на йога, пилатес или др. гимнастика за бременни, имаше ли ефект и какъв според вас.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 424
никъде не съм ходила от чист мързел smile3501

# 6
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
До последния ден карах велоергометър всеки ден.
Сега тренирам на крос тренажор. Мисля, че тези тренировки ми помогнаха да изкарам много леко цялата бременност (и двата пъти), първият път се възстанових много бързо след раждането, не родих трудно (макар, че се проточи дълго, но това беше заради разкритието) и не напълнях кой знае колко.

# 7
  • Мнения: 10 982
Тренирам на крос-тренажор, а до края на 8 месец карах и велоергометър. Упражненията с тежести ми бяха забранени от самото начало.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
никъде не съм ходила от чист мързел smile3501

И аз  Whistling

# 9
  • София
  • Мнения: 3 359
Разходка  Laughing

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051

О, това да. В прекалени количества даже. В най- големите преспи и минус 20С навън аз излизах. Нашите все крещяха подире ми  Crazy

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23338.0 още за упражненията за тазовото дъно Simple Smile

# 12
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз играех йога за бременни.Много леки упражнения, но много ефективни.Чувствах се стр ахотно до последно и бях жизнена като коза

Общи условия

Активация на акаунт