Пулсът и пола

  • 2 596
  • 30
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Май имаше такава тема но немога да я открия.
Чувала съм че пулсат на момченцата е под 140 удара,а на момиченцата над 140.
Днес бях на преглед и бебо имаше пулс 157-аз съм сигурна че ще е момиче, но доктора каза че е надупена и не се вижада.
Кажете при вас как беше и вярна ли е тази зависимост между пулса и пола?

# 1
  • Мнения: 46 488
И аз така съм чула.

На София се движеше м/у 150 и 155  Grinning

# 2
  • Мнения: 684
И при нас се оказа вярна зависимостта! Между 150-160 уд. беше обикновенно при моята мома, а веднъж даже над 170!Успех!  Hug

# 3
  • Монреал
  • Мнения: 631
А как измерват пулса? С ехограф ли? На мен досега никога не са ми казвали... Rolling Eyes На следващата консултация ще питам.
Иначе, и аз съм чувала за тази зависимост!

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Абсолютно вярна. На Калоян пулсът се движеше между 128 и 140. Една от лекарките в Окръжна, където раждах, беше влязла в стаята и само като чу се обърна и ми вика: Момче, а? hahaha
А не беше присъствала на прегледите с видеозона, нито пък някой и е казвал, че чакам момче.

# 5
  • Мнения: 2 677
За мен не е вярна. На синът ми пулсът не падаше под 180.  Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 4 587
Е, явно аз съм изключение. Вече четирима доктори ми казаха момче, а на феталната морфология пулсът му варираше - 157-146. Аз много искам да е момче и се надявам, че ще е такова. Не че няма да го обичам, ако е момиче. Grinning

# 7
  • Мнения: 1 440
Всъщност не знам дали ударите в минута са от значение, но определно има връзка и опитните акушери веднага я хващат...Аз като отидох за първи път да чуем тоновете и акушерката казва: "Момиче, а?" И аз гледам и викам: "Ами не знам newsm78" Тя ми обясни, че при момичетата тоновете били еди какви си  Peace

# 8
  • Мнения: 7 723
Аз носих 9 месеца момче (според пулса), а родих момиче     33uu

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 23:44 от mylenka

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Благодаря ви момичета  HugЗначи тзи зависимост не е 100 преоцента.Ще си чакам док да кже какво е...

# 10
  • София
  • Мнения: 1 424
аз пък чувам за първи път това Thinking

# 11
  • Мнения: 1 488
 _MEGI_ от майка ми знам, че по пулса се познава,но малко преди да родиш тогава се познавало.На времето имало една акушерка която казала на майка ми като е била с мен че ще има момиче, а на майката до нея казала че ще има момче. И познала. Има акушерки които са много добри и ги разбират тези работи! Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 621
Не съм чувала за такава зависимост newsm78

# 13
  • Мнения: 104
На това му се вика бабини диветини.Явно по-възрастните акушерки познават,защото като по-възрастни вярват на тези измишльотини.Пък и вероятността да познаеш е 50 на 50.
  Пулсът не е постоянна величиина.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 247
аз пък чувам за първи път това Thinking
Peace

Общи условия

Активация на акаунт