Колко време за адаптация

  • 609
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
От една седмица минахме изцяло на Аптамил 1.До сега бяхме на смесено хранене-кърма и Аптамил1 и девойката си акаше жълто по 1-2 пъти на ден.Но от седмица откакто минахме на АМ само ,ака през 2-3 дена по 1 път ,като обикновенно на 3-тият ден се изаква без помощ,но акото е тъмно зелено и много мирише-ама много гадно мирише,чак ми се е повдигало.Колко време трябва да изчакам за адаптация към млякото,въпреки че ми е чудно да чакам ли въобще,при положение че това мляко си ползваме от преди?Защото много ме съмнява че това мляко я запича,за да не ака често,и ме притесняват тези аки.И преди се случваше да не ака по 3-4 дена,ама го отдадох на периода през който минават всички бебета,дори и кърмените.
Питам,ако трябва да го сменям това мляко. newsm78

# 1
  • Мнения: 475
Щом отдавна сте на това мляко не би трябвало да е от него.Да не сте понастинали нещо?Ния като беше на 5 месеца,така имаше тъмно-зелени изпражнения,дължащи се на лека настинка.Консултирай се с лекар.А пък адаптацията мисля трае около 10-на дни. newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
За смяна на млякото е добре да се консултираш с вашия педиатър.Иначе моят син също е на Аптамил,историята е като вашата-ака веднъж на 3 дни,но не е запек,кашаво е.Зеленикаво и смърди направо ужасно Sick.И на мен ми става лошо вече като подуша това чудо. SickЗахраних го на 4 месеца именно заради това 3-дневно изхождане.Не се изхожда по-често засега,но поне вече не мирише така! Mr. Green

# 3
  • Мнения: 371
Не би трябвало да е от Аптамила, той е с пребиотици, т.е. улеснява храносмилането. Според мен проблема е друг. Пробвай с нещо разхлабващо - напр. чайчета.

# 4
  • Мнения: 390
Благодаря много!
Ами питам,защото като питах нашето педи мога ли да заменя млякото с друго,знаете ли какво ми каза:ако не искам да се запичаме да го сменя с Фризолак или Нан-така стигнах до извода че тя не разбира нищо от млека..)))) ooooh!Пък и тя ме гледа все засмяна и ми вика като искам да го сменя-да съм пробвала друго-ама не казва какво..Пък тук в града няма нито един свестен педиатър-майките се съветват за гледане на децата една друга...Ами да-то не е точно запек-точно зелено и ужасно смърдящо е,кашаво-и ние до 2 седмици ще се захраним-дано се отървем от това...Ами ще потърся и друга причина-дано да е друго,че не ми се сменя млякото  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт