въпрос за вигантола и храненето през нощта

  • 1 338
  • 34
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 768
здравейте кърмещи мами!
аз пак съм във вашия отбор с един малък бебо на 22 дни и две огромни млекоцистерни Embarassed добре че поне този път да ми отпушени каналите та се разминах със мастита, за сега Praynig
сега проблема ми е че бебо наддава доста, за 20 дни -860 гр и нашата педи категорично ми казва да не го храня през нощта и не повече от 7 пъти на ден. с каката беше свооден режима но тя никога не е прекалявала...
освен това според педито трябва да давам вигантол защото много бързо расте бебо и то трябва да не е ял преди това 5-6 часа и след като дам капките-20 минути. да ама аз не мога да направя 5 -6 часа неядене, първо пробвам с биба но ако му се яде и реве давам. та вярно ли е това с вигантола и как вие, които храните нощем се справихте със ситуацията?     

# 1
  • Мнения: 2 663
А защо въобще трябва да го даваш след като сега иам достатъчно слънце, бебето ти (честито за него) е достатъчно голямо да излиза на разходка и да си набавя нужното количество вит.Д чрез слънцето

# 2
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Не съм чувала така да се дава Вигантола,но щом лекар ви го е казал.......
Давала съм го буквално преди хранене.

# 3
  • Мнения: 1 701
Не съм чувала така да се дава Вигантола,но щом лекар ви го е казал.......
Давала съм го буквално преди хранене.
Хм... и аз така...  Thinking Чак се замислих дали е правилно...

# 4
  • София
  • Мнения: 2 768
А защо въобще трябва да го даваш след като сега иам достатъчно слънце, бебето ти (честито за него) е достатъчно голямо да излиза на разходка и да си набавя нужното количество вит.Д чрез слънцето
според нея не е достатъчно.. пък и още не излизаме за дълго, особено ако духа. точно сега прочетох статия че може и да не давам, но това е през лятото , а то още не е почнало.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 768
Не съм чувала така да се дава Вигантола,но щом лекар ви го е казал.......
Давала съм го буквално преди хранене.
Хм... и аз така...  Thinking Чак се замислих дали е правилно...
ми в листовката не пише нищо подобно, ама .... де да знам

# 6
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Независимо от слънцето трябва да се дава Вигантол,но не защото бързо наддава,а за укрепване на костната система.Никъде не пише в листовката да се правят такива дълги паузи.Това е абсурд за едно кърмаче на 20 дена.Моята дъщеря още от родилния я свикнаха без нощно хранене и до сега така си продължаваме.Правим по10 ч. паузи,и си наддава нормално.През деня просто я храня на 3ч. (5 хранения  feeding).

# 7
  • Мнения: 46 488
Давала съм по 2 капки Вигантол, директно в устата, независимо кога е яла.

Детето ти качва напълно нормално! Храни си го на поискване, не му махай нощното хранене, нямам думи за лекарката ви, затова няма да пиша повече ...

# 8
  • Мнения: 2 677
Не знам какво е толкова притеснително за твоята лекарка в наддаването на бебока.  Thinking Синът ми средно до този момент качва по един килограм на месец. Нашата лекарка му предписа по една капка витамин Д, независимо, че качва по много. Каза да го давам само на гладно, нищо не е споменавала за преди и след часове на хранене. Той до към средата на втория месец си ядеше през нощта и не му се събираха повече от четири часа "гладуване".
Какво значи категорично да не го храниш през нощта? Според мен не можеш да отучиш детенце да яде нощно време, ако то само не прецени, че е дошъл момента. Така само ще се измъчвате и двамата.

# 9
  • Мнения: 942
Не знам какво е толкова притеснително за твоята лекарка в наддаването на бебока.  Thinking Синът ми средно до този момент качва по един килограм на месец. Нашата лекарка му предписа по една капка витамин Д, независимо, че качва по много. Каза да го давам само на гладно, нищо не е споменавала за преди и след часове на хранене. Той до към средата на втория месец си ядеше през нощта и не му се събираха повече от четири часа "гладуване".
Какво значи категорично да не го храниш през нощта? Според мен не можеш да отучиш детенце да яде нощно време, ако то само не прецени, че е дошъл момента. Така само ще се измъчвате и двамата.
Peace

# 10
  • Мнения: 554
Моята Буба първите два месеца качваше по 1800 гр. за първия и 1600гр. за втория на ръст още по- фрапираща беше... 7 см. за първия... 6 см за втория. Лекарката збра погледа и ни тресна 4 капки вигантол... и въпреки това дъщеря ми получи изкривяване на гръдния кош...
Няма такова нещо като 5-6 часови пази при даването на вигантола... просто педито май търси глупав начин да те откаже да си храниш нощно време бебчо.

# 11
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Това с дългите паузи и моята докторка го беше казала, но сега педиатърът (на който имам повече доверие) го отрече и обясни, че се дава на гладно, за да не го повърне евентуално, ако тъкмо е било нахранено бебето (при нас винаги става така). И аз пропускам, да си призная, точно заради това, че бебка в повечето случаи е натъпкана до ушите. С каката съвсем не давах, но тя се роди през юни и от самото начало бяхме по половин ден навън и на много слънце, но с беба не е така: разхождам я доста кракто, а и времето не позволява да излизаме всеки ден, така че мисля, че добавката от витамин Д е важна в този случай

# 12
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
На 24-тия ден от раждането синът ми тежеше с 1,400 кг. повече и с 4,5 см. беше по-висок. Той и досега е само на кърма и е винаги в горните граници на ръст и тегло. На мен също ми казаха да махам нощното хранене, изобщо не съм ги слушала. Детето най-добре си знае, довери му се и няма да сбъркаш. Също така нощните кърмения са много важни за лактацията. А за витамин Д съм чела, че се усвоява най-добре с белтъчини, тоест с храната. Може да потърсиш мнение и на други педиатри.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 064
Това с дългите паузи и моята докторка го беше казала, но сега педиатърът (на който имам повече доверие) го отрече и обясни, че се дава на гладно, за да не го повърне евентуално, ако тъкмо е било нахранено бебето (при нас винаги става така).

Хм, и аз се чудех, това е логично обяснение. Аз го давам когато се сетя, а това не винаги е на гладно... Но пък моят не повръща Peace

# 14
  • Мнения: 475
За първи път чувам такова нещо! #CrazyАз го давам обикновено сутрин,за да не забравям,а когато сме на разходка и има слънце не го давам Peace

Общи условия

Активация на акаунт