Почистване на ютия

  • 10 900
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Как почиствате повърхността на ютията?  newsm78 Моята е уж с незалепващо керамично покритие /Тефал/, ама в моите ръчички нема лабаво - залепва като стой та гледай!  Crazy Ми то кат гладя квот требе и квот не требе на 3...   Embarassed

# 1
  • Мнения: 2 759
              Какво точно залепва? На мен покритието ми почернява от препарата за гладене, който пръскам върху самите дрехи, но с една влажна кърпа всичко се маха  Peace.

# 2
  • Мнения: 1 701
Ми например нещо от изкуствена материя, изгладено на най-силната температура...  Crazy

# 3
  • Мнения: 814
При мен повърхността на ютията периодично потъмнява и получава налеп, вероятно  поради неправилно зададена температура съобразно тъканите. Преди няколко години се продаваха щифчета, с които се почистваше затоплената обгоряла повърхност на ютията.
Вече не намирам такива, за това и аз ще чакам да споделите вашите идеи как да се почисти гладещата повърхностост на ютията.

# 4
  • Мнения: 207
Да споделя.И аз се сещам за онези щифчета,но не съм ги виждала отдавна.Открих в магазина на сингер в завод витоша щифт на сингер за почистване на ютия,купих и пробвах-чисти безотказно.Цената му е 7лева и някакви стотинки.

# 5
Пробвайте:на вестник посипвате готварска сол включвайте ютията и търкайте солта,при мен има ефект само ако няма много налеп.

# 6
  • Мнения: 814
RYBI, благодаря идеята, ще потърся и аз щифт на Сингер.

# 7
  • Мнения: 529
Пробвайте:на вестник посипвате готварска сол включвайте ютията и търкайте солта,при мен има ефект само ако няма много налеп.

Няма ли да се надраска покритието така  newsm78

# 8
  • Мнения: 814
Ако не се използва морска сол  Joy, няма опасност да се надраска повърхността на ютията. По-скоро ми е неприятно, че се запълват отворите за парата.

# 9
  • Мнения: 258
Също   с щифче-но за съжаление трудно се намира.Ще пробвам със сол.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 575
Аз пък гледам, че са пуснали някаква вода на Апта. Някой пробвал ли е?

# 11
  • Мнения: 678
Ако не се използва морска сол  Joy, няма опасност да се надраска повърхността на ютията. По-скоро ми е неприятно, че се запълват отворите за парата.
....еми те отворите на парата не са маловажни   Rolling Eyes?
как така ще ги запуша със солта ?
аз съм пробвала със сол и резултата беше пълна нула
интересувам се и аз как да си почистя Ютията - от долу е цялата почерняла  Embarassed Sad
от темата обаче така и не намерих правилния отговор?
Мами , бихте ли споделили моля Ви ?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 11 340
интересувам се и аз как да си почистя Ютията - от долу е цялата почерняла  Embarassed Sad
от темата обаче така и не намерих правилния отговор?

И мен точно това ме интересува. Освен това спря да пуска пара - отвътре с какво да я почистя?

# 13
  • София
  • Мнения: 888
Аз ползвам едно нещо като тебешир и почиства идеално, но ми го дава сестра ми, която  работи  в шивашка фирма.

# 14
  • Мнения: 4 406

И мен точно това ме интересува. Освен това спря да пуска пара - отвътре с какво да я почистя?
не може да няма препарат за това... някой пробвал ли е с лимонтозу или оцет да маха варовик от ютията?

Общи условия

Активация на акаунт