Колики

  • 6 439
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 953
Здравейте мами,
от два дена бебка я мъчат страшни колики.

Тя е само на кърма и въпреки всичко много страда, давам и капки Лефакс и не виждам да помагат   Sad

Прочетох , че нетрябва да ям :

"Ако бебето ви има колики, причината може да е в някоя от храните, които сте консумирали. Премахвайте храните една по една, за да разберете, коя е причината за коликите на бебето. Имайте предвид, че за някои храни е необходимо да минат две седмици, докато организмът ви се изчисти от тях.

Млечни продукти (особено прясното мляко);
Кофеин: кафе, чай, кола, някои газирани напитки;
Соеви продукти;
Фъстъци;
Ракообразни;
Шоколад;
Цитрусови плодове;
Пшеница;
Пилешко;
Телешко;
Яйца;
Ядки;
Царевица;
Витамини за бременни или кърмачки (желязото може да дразни храносмилателната система на бебето. Ако то е причината, попитайте лекаря си за алтернативи.)
Зеленчуци, които предизвикват образуването на газове: броколи, карфиол, зеле, лук, зелени чушки, домати. "

Моля Ви кажете как да се храня така , че кърмата ми да не намалее и Вики да няма колики ?

Направо ми се плаче като я гледам как се мъчи  Cry

# 1
  • до канала
  • Мнения: 518
ами да не те плаша но просто този период трябва да отмине идеална диета против колики просто няма

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
Избягвай прясното мляко, бобовите и зелените салати и се зареди с търпение и капки против колики. Иначе не трябва нищо да ядеш Thinking

# 3
  • Мнения: 566
Идеална диета няма, повечето деца минават през тези отвратителни колики. Давай капки против колики, 5 мин преди да почнеш да кърмиш, при мен това действаше. Имай търпение ще мине този период

# 4
  • Мнения: 1 008
И при нас започнаха коликите.
Но гледайки списъка на храните, които да избягвам, аз просто не виждам какво ще ям... че и кърма да имам...  Rolling Eyes
Вчера цял ден бях на посна супичка от моркови, картофи и фиде и нямаше голям резултат... вечерта се скъса да реве и свива...  Sad
Капки давам - бебенос...

# 5
  • Мнения: 204
Не може съвсем нищо да не ядеш, така че ограничи всички бобови, зелената салата, ядките, млечните храни, шоколада и сладките неща. И трябва търпение Simple Smile Ще отминат. На нас почти ни минаха - съвсем малко има вече.

# 6
  • София
  • Мнения: 958
Здравейте! И нас много ни мъчеха. Това, което правех е масажчета на коремчето и свивания на крачетата към коремчето преди всяко ядене, лекичко разбира се. Имаше ефект, защото тя пръцкаше и се успокояваше. Приспивах я с ръка върху коремчето й. Но общо взето е въпрос на време и ужасно много търпение!!

# 7
  • Мнения: 851
Ох колко познато...аз в началото плачех заедно с беба Cry Но с времето разбрах, че като плача няма да й помогна и поспрях. Късаше ми се сърцето като я гледах как страда, но сега разбирам, че всички бебчовци минават през този период и нищо им няма baby_neutralНе се притеснявай. Важното е ти да си спокойна. Аз правих всичко, което знаех - приспивах я по коремче, правех й масажи...но най много помогнаха капките Еспумизан /няколко пъти на ден, но не непрекъснато, за да се научи и сама да се справя/ и мнооого гушкане, носене и успокояване. Наистина този отвратителен период отминава, колкото и невероятно да звучи. Дано при вас е по-скоро!Успех  Flutter

# 8
  • Мнения: 19 272
храни които са добре поносими са:
картофи,моркови,туква,цухини,целина,спанак,червено цвекло,магданоз,базиликум,елда,ориз,копър,макарони,царевица,сусам,орехи,слъногледови семки

за колики много помага
1.масаж на корема по посока на часовниковата стрелка с малко масажно олио,
2.гимнастика-свиване на крачетата в поза лотус към корема,каране на колело с крачетата и леко притискане на корема с всяко краче,лява ръка и десен крак се събират на корема и обратното
3.държане на бебо под корема все едно ще литне(не знам как се казва точно),
4.мерене на температурата с ректален термометър.последното е малко странно но дразненето на ануса помага на малкото човече да изкара въздуха.нужно е съвсем малко да се вкара термометъра,дори не като за мерене на температура.
5.топла вузглавничка с черешови костилки на корема
6.сешоар на ниска степен отдалеко да му се затопли коремчето.бебенцето да има някаква пелена на дупето за да не стрелне нещо в сешоара или той трябва да се държи отстрани на бебето.особено при момченцата е много важно защото могат да се изпишкат в въздуха и да стане късо!!!!!!!!!!!!!
7.има и чайчета за колики
пробвай да ядеш няколко дена само позволени храни и после може по малкло да вкарваш и непозволени Wink

# 9
  • Мнения: 134
Нас също ни мъчеха много тия пусти колики, два дни давахме Еспумизан капки, но с не много голям ефект. Толкова ми беше страшно да я гледам как се превива и пищи, че снощи се съгласих да приема предложението на майка ми и сега преди всяко хранене й даваме по няколко глътки отвара от анасон /бабина рецепта против колики било/. Да чукам на дърво снощи всички спахме добре, може пък да действа, но номера минава само когато е гладна, иначе прави ужасно обидени физиономии и почва да се дави. Приятелката ми се шегува, че нямало нужда да даваме на детето гадни отвари, трябвало просто аз да мятам на вечеря по две мастики  Laughing

# 10
  • Мнения: 566
Има едно кремче против колики, не се сещам името точно сега, но по аптеките го знаят, и то помага много.

# 11
  • Мнения: 139
и нас анасонът ни спаси.
даже още продължавам да и го давам, макар че май от доста време нямаме колики.
по повод храните, хич не съм се ограничавала, хапвах си от всичко.
единствено кофеин не консумирам и ограничавам шоколада.

# 12
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
За себе си установих, че ограничаването на храните, даването на капки и тем подобни не спират коликите. Бебчето си минава през този етап и един ден просто спират и се чудиш защо не плаче днес Mr. Green Аз ограничих само бобжа и прясното мляко, защото забелявах, че това ги обостря, нищо друго не съм си отказвала. Дано скоро ви отминат Peace

# 13
  • Мнения: 19 272
За себе си установих, че ограничаването на храните, даването на капки и тем подобни не спират коликите. Бебчето си минава през този етап и един ден просто спират и се чудиш защо не плаче днес Mr. Green Аз ограничих само бобжа и прясното мляко, защото забелявах, че това ги обостря, нищо друго не съм си отказвала. Дано скоро ви отминат Peace
при всяко бебе е различно .аз лично забелязах че много се влияе от храни.ние почти  нямаме колики,просто когато има въздух в корема е по неспокойна но не плаче.веднуж обаче бях яла леща .през ноща се спука да плаче.добре че имах лекарство против колики.забелязах също че когато ям зеле в малки количества нищо не и става.освен това от киселините в ябълковия сок моментално получава възпалено дупе.
акушерката ми каза да избягвам храни които подуват мен,защото могат да влияят и на бебето .досега спазвам долу горе всичко и освен лещата нямаме проблем да чукна на дърво

# 14
ВЪОРАЖИ СЕ С ТЪРПЕНИЕ ЗАЩОТО КАКВОТО И ДА ПРАВИШ ДА 3-ТИЯ МЕСЕЦ Е ТАКА !КЪСМЕТ #Crazy #Crazy #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт