Бибит от Остров Ман

  • 9 592
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 414
Здравейте  Hug

Ние сме вече родители в чужбина също, ура!  Grinning
Има ли случайно някой от Остров Ман (бре, къде ми е въпросителната през КРЕДОРА)

И едно питане - до сега рових в търсачката ама не можах да изровя английските еквиваленти на българските ваксини, понеже нашто БГ джипи си е оставила ръцете в имунизационните паспорти на децата, хем специално й казах че са за чужбина, а тя ги е написала на български и тукашните доктори не можаха да ги разберат какви са. Моите хлапета са на 2 и на 3г10м, до тази възраст си имат всичко българско, само дето не знам как то звучи на английски Simple Smile, ако може някой да ми каже   bouquet

# 1
  • Мнения: 7 091
Здравейте  Hug

Ние сме вече родители в чужбина също, ура!  Grinning
Има ли случайно някой от Остров Ман (бре, къде ми е въпросителната през КРЕДОРА)

И едно питане - до сега рових в търсачката ама не можах да изровя английските еквиваленти на българските ваксини, понеже нашто БГ джипи си е оставила ръцете в имунизационните паспорти на децата, хем специално й казах че са за чужбина, а тя ги е написала на български и тукашните доктори не можаха да ги разберат какви са. Моите хлапета са на 2 и на 3г10м, до тази възраст си имат всичко българско, само дето не знам как то звучи на английски Simple Smile, ако може някой да ми каже   bouquet



О, Медуза, страхотна новина! Много се радвам за вас!! Пусни някоя друга снимка да го видим "Цоко" колко голям е станал! Не съм те виждала от сума време!!!
Относно ваксините- пусни имената на ваксините, които сте слагали и ще ти ги пратя преведени ( трябваше да си направите международен имунизационен паспорт преди да тръгнете, там са напечатани, как е пропуснало ГП-то да ви каже  newsm78).
Успех и пиши как сте!

# 2
  • Мнения: 664
Medusa, много ми стана интересно местожителството ви, аз не го бях чувала и сега се информирах от Интернет Embarassed Можеш ли да разкажеш нещичко от впечталенията ти?
И здрасти от Кърмаческия, вие продължавате ли с Ани?

# 3
  • Мнения: 1 363
Добре дошла при нас Wink  bouquet

# 4
  • Мнения: 7 914
medusa
 добре дошла сред нас   bouquet

Разкажи повече за о-в Ман, когато имаш време  Hug

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
 welcome Само където не съм сигурна къде е този остров. Знам само един с подобно име в Кралството  Embarassed
И аз си превеждах ваксините в началото.
Виж дали този имунизационен календар ще ти помогне.

# 6
  • Мнения: 11 307
http://de.wikipedia.org/wiki/Isle_of_Man
Добре дошла сред нас, Медуза!   bouquet
Ако намериш повече време разкажи как е по тия географски ширини - климат, околност, икономика.

# 7
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Местоположението не съм объркала, но не бил част от УК  Embarassed Embarassed

# 8
  • Мнения: 948
А, така! Тъкмо се чудехме къде си, че те няма в мартенската тема от дълго време!

Не знам дали има други островитянки манки, ама виж ние може да ти дойдем на гости, или ако ви се отвори път към Лондон, свиркай!

Разкажи за острова, какво правите там, изглежда малко и уютно местенце!

# 9
  • Мнения: 1 526
ЗДравей, Бибит от остров Ман!
Добрече беше ти да се разровя и да се самообразовам къде е тоз остров  Laughing!
Пиши впечатления от въпросното място. И за хората и за вас!
Леко адаптиране край келтите!

# 10
  • Мнения: 414
Здравейте мили маменца Simple Smile

Остров Ман е в Ирландско море, на 50 км от Ирландия, на 50 км от Англия, отгоре се вижда Шотландия. По начало са самостоятелни, имат си собствени закони, финанси, всъщност даже са офшорна зона, само военната им защита е към УК(то и да искат не могат да се защитават в случай на опасност, населението е къмто 80 хиляди) . Чудно място на чудесата е, въздухът е чист като сълза, мирише на цветя и борове, небето нощем е обсипано със звезди като по жътва в България, толкова е чисто. Хората са толкова мили, иде ми да ревна понякога от умиление, само да речеш че искаш да идеш някъде и направо те закарват с колата, онзи ден един треперещ дядо с бастуна ме заведе до една улица, аз му викам да не си прави труд, само да ми я посочи, а той вика че аз закъде да бързам, работа нямам, ще те заведа. Като съм с багаж разни хора спират с коли да ми предлагат да ме закарат, по улиците всички са усмихнати, ведри, като се разминаваш с тях ти благодарят че си им направил място на тротоара да минат покрай теб (а то място да искаш, има и бездруго), никой за никъде не бърза, абе направо като се сетя за всички намусени хора в БГ и не искам никога да се прибирам там, дай боже тук да се закатанчим и да си останем.
Климатът... понякога вали, обикновено подухва, но е толкова топличко и приятно и пролетно, че вятърът изобщо не ми прави впечатление, още като дойдохме януари всичко цъфтеше, навсякъде е обсипано с цветя, даже по поляните има нарциси с коса да ги косиш. Цялата земя е в едни безбрежни зелени поляни, благо да ти стане на окото, поляните са разделени от живи плетове с едни храсти с жълти цветя, някакво тяхно национално цвете, по всички поляни са пръснати овце, като ги гледаш отдалече изглеждат като листни въшки  Laughing Абе красота! Друго какво... Много е хубаво, само да заработим и всичко ще се нареди, че мъж ми още чака уърк пърмита да му излезе, аз вече имам, ама за селф-емплой, даже онзи ден продадох първите си 2 картини, дай боже да потръгнат, че тук работа на черно няма, че е като едно малко село, всички се познават и няма как да минеш метър без документи. До сега живяхме в една къщичка в едно селце, но от април се местим в един от градовете (че чакаме мъж ми да почне работа там, а кола още нямаме за да ходи с нея), не е най-големият, но пак е по-голямо от нашето село, а там - птички чуруликат, зюмбюли ухаят, деца има колкото си щеш, хем село, направо страната на децата. Всяка крива паланка има нърсъри скул, че са и пълни даже, не да речеш че празни класовете. Има и едно много хубаво нещо тук, че децата като свършат гимназията ги пращат да учат висше където си изберат, без пари, даже джобни им плащат (като покажат добър успех де). Това важи не само за манчета, просто трябва да сме живяли тук над 5 години и се класираме  Simple Smile Друго, друго... освен че е страната на децата и овцете  Simple Smile, това е и страната на кучетата. Сигурно ако се направи класация ще излезе, че Остров Ман държи първото място на кучета на глава на населението. Всички имат поне по 2 кучета, обикновено от една порода, странна работа. Като ги гледам как се качват на минивановете мама, тате, три-четири деца и две-три кучета направо незнам как се прескачат у тях. Ако в осрана София всички имаха по толкова кучета, не само щяхме да настъпваме кучешки лайна, но направо щяхме да излизаме с гумени ботуши на разходка  Laughing

А децата - те са екстра, много им разбират главите от емиграция  Laughing Ани стана на 2 години вече, няма пампа, ура! (само нощем де), още яде цици, да, няма отърване. Тези дни реших да махаме поне дневните цоканици, че взе да ми писва и се наръсих с дезодорант и номера взе че мина, разбра, че през деня циците са гадни  Laughing и вече яде само нощем.
Илко е почти на 4, не ще да ходи в плейгрупата, ама той и в БГ не щеше да ходи в детската градина, та нищо ново. Ще не ще, от септември е на училище. Училищата са им чудни, а учителките ти идва да ги разпрегръщаш, така са подбрани, точно родени за учителки на бебета Simple Smile

Ох, стана дълго, айде изчезвам, че пиша от библиотеката  Grinning
Ето малко снимки, отдавна не съм качвала, има много нови, ама друг път ще ги качвам, тези са от първите ни дни тук:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=99421

# 11
  • Мнения: 7 914
medusa
 ихаааааааа описала си го като приказка  Heart Eyes
 Дано да имате късмета да останете там колкото искате! Hug

# 12
  • Мнения: 2 825
Малеее, това направо като приказка звучи  Simple Smile искам и аз на зелени полянки  Flutter
А как е целогодишно времето там - зима, лято???

# 13
  • Мнения: 1 376
medusa пожелавам ти скоро нещата с работата да се оправят. Стискам ви палци.

Няма зима.По цяла година е зелено.Не вали сняг, само дъжд.Не е така топло като в БГ лятото.
Извинявам се ,че отговарям вместо medusa

# 14
  • Мнения: 720
misholina..от коя 4аст на лондон си?

Общи условия

Активация на акаунт