Въпрос за кръвните групи - СПЕШНО

  • 1 883
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 975
Здравейте момичета
Много съм притеснена за моето детенце. Като бях бременна не направихме изследване за кръвната група ма съпруга ми и днес като даваше кръв се установи че е В, но не знаем какъв резус фактор е. Аз също съм В+ и понеже съм чувала разни рабити за родители с еднаква кръвна група, моля да ми кажете вашето мнение

Моля за бързи отговори, защото съм много притеснена

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 706
И на нашия тати не са вземали кръв, дори аз попитах само за мен ли ще има изследвания, а докторката каза, че няма нужда бащата да се изследва. Важно било да се знае кръвната група и резусфактора на майката. Нищо не ми е казвала за еднакви кръвни групи.
Не е точен отговор на твоето питане, но дано да съм била поне малко полезна. И не се притеснявай, ако има нещо съм сигурна, че щяха да правят и изследвания на татковците.

# 2
  • Мнения: 390
Ами и аз се оплаших първо като разбрах че аз съм А1,а той е А-дори не знаех че има А,А1,А2 newsm78.И си мислех че сме все А. CrazyНе се притеснявай-наистина че и на нашият татко не са взимали кръв-ако беше така важно сигурно щяха да го правят.

# 3
  • Мнения: 1 975
И на нашия тати не са вземали кръв, дори аз попитах само за мен ли ще има изследвания, а докторката каза, че няма нужда бащата да се изследва. Важно било да се знае кръвната група и резусфактора на майката. Нищо не ми е казвала за еднакви кръвни групи.
Не е точен отговор на твоето питане, но дано да съм била поне малко полезна. И не се притеснявай, ако има нещо съм сигурна, че щяха да правят и изследвания на татковците.

Дано да си права

# 4
  • Мнения: 85
Аз и съпругът ми сме с еднакви кръвни групи А+. На него също не са му вземали кръв, не било необходимо, защото моят резус фактор е +. Не се притеснявай, не мисля, че това е проблем.

# 5
  • Мнения: 1 448
Единственият "проблем" е ако майката е "-", а бебче е "+", тогава на майката се поставя анти-д-гамаглобулин /не знам точно как се пише  BlushPeace

# 6
  • Мнения: 451
Единственият "проблем" е ако майката е "-", а бебче е "+", тогава на майката се поставя анти-д-гамаглобулин /не знам точно как се пише  BlushPeace
точно така, няма какво да се притесняваш. Въобще незнам да има дначение на таткото групата.

# 7
# 8
  • Мнения: 5 362
Щом си положителен резус фактор няма от какво да се притесняваш.Той е важен в случая,а не кр.група. Peace

# 9
  • Мнения: 2 022
Няма никакъв проблем. А и нали сама виждаш - имаш си сладко малко момиченце.   smile3522

Кръвната група няма абсолютно никакво значение, а само т.нар. резус фактор (Rh). Проблем може да възникне, когато майката е с Rh "-", а бащата с Rh "+". Обикновено това става при второ и следващо раждане, ако първото детенце също е било с Rh "+" като бащата. Тъй като по време на бременността кръвта на майката и бебето се "смесват" в плацентата, в кръвта на майката се образуват антитела, което е реакция на непоносимост на нейния Rh "-" към Rh "+" на детето. Тези антитела не вредят на майката, тъй като тя е възрастен организъм, но могат да бъдат много опасни за бебето при следваща бременност, ако то е с Rh "-", защото могат да убият неговите кръвни клетки. Затова на майката се прави ваксина, както е казала baileys. Това е много често срещан случай и не е повод за притеснения. Медицината е намерила отдавна разрешение за него. А с твоя Rh "+" пък никога няма да имаш подобен проблем.
Радвай се на малкото си слънчице и на следващите, когато им дойде времето 
  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 975
Благодаря, благодаря ви на всички за успокоителните думи. Вярвате ли ми, че щях да полудея като разбрах, ама то мойто е от невежество. Много ви благодаря на всички

# 11
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Единственият "проблем" е ако майката е "-", а бебче е "+", тогава на майката се поставя анти-д-гамаглобулин /не знам точно как се пише  BlushPeace

Когато майката е с отрицателен резус фактор се поставя анти-д-гамаглобулин и при всяка гинекологична манипулация по време на бременност: спешна лапароскопия на кисти, амниоцентеза и т.н. Но това са по-скоро изключения.
Има и още една "несъвместимост", за която случайно разбрах, докато бях в болницата. Между кръвни групи 0 и А. Ако майката е да речем 0, а бебето А, малкото може да изкара по-тежка жълтеница. Тогава се налага т.нар. смяна на кръвта - това е нещо като кръвопреливане, което изобщо не е опасно. Моето дете беше такъв случай и на още една мама в стаята ни. Но моето се размина само с печена на лампи заради жълтеничката, а при нейното правиха такава смяна.

# 12
  • Мнения: 227
 И аз мисля че проблем ще е ако майката е с отрицателна кръвна група, но щом си с положителна не е проблем. Peace

# 13
  • Мнения: 204
След като си с положителен резус фактор, не е проблем. Проблем има само, ако майката е с отрицателен резус фактор, а бебето е  с положителен - както се случи при мен. Тогава поставят инжекция с антиД гамаглобулин, за да няма проблем при последваща бременност. Не се притеснявай и се радвай на детенцето:bouquet:

# 14
  • София
  • Мнения: 315
Няма нужда да се притесняваш!Проблем има когато майката е Rh-,а таткотоRh+ и то при първа бременост няма опасност.За друга несъвместимост знам,когато маиката  е 0,а таткотоА,В или АВ кръвна група.Споко  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт