Български или вносен фаянс/теракот за баня

  • 13 036
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Здравейте
предстоят ни довършителни работи за баня - плочки, фаянс, мивки и т.н. Ориентирах се към Керамикс, но ми казаха че българските плочки/фаянс се напуквали. За вносните само за полските съм чела хубави неща. Моля да споделите впечатления. Благодаря Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Твърдо НЕ български. Подът в малката ни тоалетна е квадрат и нещо, което правеше наложително купуването на теракот максимум 20 на 20. Такъв правят само бг-производителите и щем не щем, купихме бг-плочки за цялата тоалетна. Овтрат са Sick На паното що годе приличаха на нещо, но като ги наредихме - майко мила ooooh! Една с една не си приличат, а бяха първо качество. Освен това реденето им е трудно, защото за криви и не еднакво дебели. На всичкото отгоре бялото на чисто белите се оказа сиво-бяло, а бялото на тези с фриза - кремаво-бяло. Познай Sick
За полските хич не му мисли. Фантастични са Peace

# 2
  • Мнения: 4 546
ние сме с български и съм доволна. майсторите не са се оплаквали.

# 3
  • Мнения: 214
А къде се продават полски плочки?

# 4
  • Мнения: 1 152
А къде се продават полски плочки?
Срещала съм в гранитогресената къща - разклона за Бистрица на околовръстното.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
А къде се продават полски плочки?
Нашите с от Сико-С.

# 6
  • Мнения: 420
Българските са с ужасно качество.
Ако ги сравниш с вносните са и по-тънки.
Лесно се пукат, избеляват и често са криви самите плочки.
Аз сложих испански - супер са.

# 7
  • Мнения: 4 546
аз само да вметна, че от български до български има разлика. има едни много евтини - по 9-10лв с едни ужасни шарки /според мен/, като кафяви нишки. на мен едно, че ми изглеждат грозни, друго, че явно се изтъркват лесно - в офиса сме с такива, за две години не можеш да познаеш какъв цвят е бил подът.  ooooh!
в банята сме с български, в коридора - с испански. не намирам разлика /освен в цвета, де не е един и същ  Laughing/. майсторите също не са правили коментар относно реденето на плочките /а и не ме интересува лесно ли им е или трудно-нали за това им плащам  Crossing Arms/. в самата подредба на плочките също не виждам разлика - и на двете места са наредени добре.

# 8
  • Мнения: 701
Има и добри български!Просто трябва да се потърси.

# 9
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Зависи от българските. Тези на KAI Исперих нямат грешка!  Peace Колкото до цветовата гама -въпрос на вкус. Факт е, че при вносните има по-голям избор.  Wink

# 10
  • Мнения: 448
В банята,тоалетната,коридора и кухнята ни са български и по нищо не отстъпват на вносните.За терасата взехме италиански и майсторът счупи сума ти машинки и ъглошлайфи ,за да ги реже-много са здрави,но нали това е целта. Laughing

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Има и добри български!Просто трябва да се потърси.
Peace И ние сме с български - никакви грижи досега!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 25 212
И ние сме с български - на KAI, ами като качество са си много добри. Наистина изборът на цветове е по-беден, отколкото испанските например.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 271
Според мен нямаш гаранция дали българските или вносните ще ти се напукат - напукването ( това ми го обясни майстор) се дължи на мазилката която се слага отдолу, като почне да стяга и ако е хубава плочките се напукват (стягат и те).

Ние сме с български - нямам забележки - иначе ако се замисли човек и българските и вносните, ще ти омръзнат еднакво бързо, да ги гледаш в банята и ще ти се ика да ги смениш - затова си прецени дали си заслужава да дадеш повече пари за вносни Hug

# 14
  • Мнения: 4 428
Ние сме с български и в банята и в коридора. Супер са си  Peace Не помня каква марка бяха. Сега съм се ориентирала към КАИ за новия апартамент.
Само да кажа, че примерно батерията /със смесител/ в кухнята ми е Бланко, а в банята никому неизвестна. Еми неизвестната ми харесва повече  Grinning Смесителят се движи много по-плавно и съответно можеш да си нагласиш водата перфектно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт