Диша като кученце?

  • 1 182
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 317
Здравейте д-р Слънчева! Първо да Ви благодаря за отговора на предишното ми питане  Hug

Дано не Ви се стори смешно обяснението ми сега. От както се е родило, детенцето ми от време на време диша точно като кученце - рязко, насечено и плитко! Не е постоянно, но почти всеки път когато спи го прави по един-два пъти! Може би не е притеснително и е част от фазата на съня, но реших да попитам все пак.

И още нещо - тя се роди с огромно родилно петно. В родилния дом ми казаха, че е Монголско петно - обхваща едната бузка на дупето и продължава нагоре по гръбчето. Дали изпадам в параноя незнам, но ми се струва, че се увеличава, вместо да изчезва. Има ли такъв вариант? И трябва ли да се тревожа за това петно?

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Промяна на ритъма на дишането зависи от фазата на съня. Когато се диша по-участено и насечено това съвпада с парадоксалната част на съня- тогава по-големите деца и възрастните сънуват.
Що се отнася до това петно- монголското петно е признак за по- тъмна кожа и с възрастта постепенно променя своята интензивност защото кожата става по- матова. Ако нещо Ви претеснява се консултирайте с кожен лекар.

Общи условия

Активация на акаунт