алергичен ринит на 3г.

  • 549
  • 2
  •   1
Отговори
здравейте мили мами,
ами ето че и ние идваме тук, досега алергии не сме имали и сега се сдобихме с алергичен ринит. детенце е на 3г, тоест ще ги навърши през Май, от месец нослето тече и тече, ту спира, ту почва, пихме сиропи дадени от педиатъра ни, пием-нослето спира да тече, спрем лекарсва-нослето пак почва. Накрая ни казаха алергичен ринит, ах. Нека да поясня че преди 6 месеца се преместихме в тропическа държава, заради работата на таткото ни, сега е сухият период тук-тоест прах, прах, прах и вятър, ще започне да вали пре Май, тогава започва дъждовният период тук. Доктора каза че ринита ще изчезне когато започне дъжда, сега го имало детето заради праха във въздуха. Даже аз, която не съм имала алергии към нищо --сега кихам и кихам по цял ден, ужас. И така детенцето ми щяло да бъде всеки път когато е сухият период--[otkacham]иде ми да викам.
оТ 5 месеца не е валяло тук и алергията на синът ми се появи ппреди месец. Много е малък още да пие антихистаминови лекарсва по 6 месеца в годината, а дори има изследвания че антихистаминовите лекарсва влияят на способностт на децата да учат, тиест научават, а дечко е толкова буден и ученолубив, вече знае да брои до 10 на 3 езика и знае половината българска и английска азбука.
ще бъдем тук за 5 години и нещо трябва да предпиема, има ли натурални средства да контролирам ринита?
Ако има някой с опит, много ще съм Ви благодарна.
Целувки!!

# 1
Моя опит е по-различен. Когато синът ми беше на 5 месеца започна една хрема, която мина след 2 месеца. Сменихме няколкоо вида капки, по съвет на лекарите го извеждах честичко на "%чист въздух" за "да мине по-бързо хремата"... #Cussing out Беше точно пролетно време, но на никой не му хрумна за алергия.
Нещата се изостриха след упойката (на 4 годинки му направиха операция) и тогава съвсем случайно разбрах, че има алергия, когато за 5 минути на една прясно окосена полянка нослето се наду, очите се зачервиха и започна един кошмар.
Като порастна още малко го заведох на алерголог да го тестват, показа реакция към полени и към кандида. Тази към полени беше сравнително силна, алерголожката каза при първи признаци да давам зиртек и да не го спирам 2 месеца.
Та оттогава сме така.
При него се случва като се разкиха да му тече кръв от носа, понякога е много силно, та веднъж ходиха с баща си до Исул - там му сложиха тампон с тетрациклин, който трябваше да бъде изваден на 2рия ден, но той падна още същия ден, напоен от секретите от носа.
Изобщо картинката е цветна - или силни кихавици+кръвотечене от носа, или надут нос+зачервени и сърбящи очи. По дървета също не му давам да се катери дори и есенно време, защото очите му се подуват.
ВВече порастна и започна да навлиза в пубертета, надявам се нещата да се успокоят, поне тази година ми се струва, че ще е по-добра за него в това отношение, защото въпреки разцъфтелите дървета още не му е текнало кръв от носа (определено се влиае от антихистаминови препарати), а това го приемам като първи признак.
Беше ми писнало - възгрлавници, чаршафи, дрехи - всичко редовно беше омацано в кръв, тетрадките и учебниците също. ННадявам се сега през пубертета нещата да се успокоят.

# 2
  • Мнения: 233
    С хомеопатия от опит с моя син. Peace

Общи условия

Активация на акаунт