косопад или... при детенце на годинка???

  • 751
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 663
здравейте. много съм притеснена и се извинявам предварително ако допускам някоя и друга грешка. беба е на 1г и 2м, днес я загледах че има място на главата (около 2ст.) без косичка.  #Crazy разчесах я и забелязах че заедно с кожичката (където се люпи на главата) й падат няколко косъмчета (10-тина). като кожичката е на края на косъмчетата. просто се побърках и утре ще я заведа до педито за да видим какво е. би ли могло да е косопад или... какво??? #Crazy чували ли сте за нещо подобно?  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 4 575
Деси, мисля, че трябва на кожен да идете. Не слушай педито, да ти изписва някви кортикостероиди, искай си направление за кожен, за да се хване навреме. Мисля, че е някакъв вид алопеция, но най-добре кожен да види. Ако искаш тел на добър док, пиши ми.

# 2
  • Мнения: 473
Знам, че се получава окапване на косата от някаква бактерия и се получава на кръговидни петна. Единственият лек за такова нещо е мазане с чесън, със скилидка се натрива мястото, където пада косата. И наистина се възстановява. Друго нещо - направи й кръвни изследвания ако искаш, косата пада от липса на желязо в организма. Приема се заедно с вит.С. Лично на мен ми капеше на цели шепи, докато разбрах, че имам желязодефицитна анемия, която се получи от бременността. Но като пих желязо ми стана страхотна. Не знам доколко е възможно да сравнявам бебе с голям човек, но си мисля че проблемите с недостиг на някой елемент или витамин са сходни. Но все пак само лекар може да каже. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт