Ранният аборт има ли последствия?

  • 7 783
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте!
Преди няколко месеца имах спонтанен аборт в началото на втория месец поради хормонални проблеми. При него всичко беше нормално. Сега имам съмнение, че отново имах спонтанен аборт въпреки, че не си бях правила тест за бременност и нямах закъснение, вероятно пак поради същите причини. Само че този път кървенето продължава по-дълго от нормалното и няма намерение да спира. Възможно ли е при толкова ранен аборт да има такива проблеми или те се дължат пак на хормоните, които се разстройват при аборт още повече.
Благодаря Ви!

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 16:40 от Луна

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Аз бих отишла на лекар, при мен след първия спонтанен аборт не искаше да ми спре кървенето, въпреки, че беше много ранен етап.
Нека да те види гинеколог и той да решава на какво се дължи това продължително кървене

# 2
За съжаление не живея в България и тук за да се срещна с лекар е невероятна Одисея, затова реших да попитам първо в този форум. Имам час за гинеколог по хормоналните ми проблеми, но чак след три месеца. В момента чакам известие за срещата ми за ехограф някъде за след два месеца.
При теб как беше. Кога спря кървенето? Какво каза лекаря и правиха ли ти нещо?

# 3
  • Враца
  • Мнения: 5 185
О при мен си беше одисея от един некадърен лекар, който ми изписа една шепа хапчета и накрая каза, че може би имам рак. ooooh! ooooh!
Оказа се парченце лигавица, което не можеше да се изчисти, направиха ми кюретаж и всички завърши благополучно.
Не можеш ли да посетиш спешен кабинет и да преувеличиш малко оплакванията си? Rolling Eyes

# 4
Кюртаж!!! Направо ме стресна! Колко ранна е била бременността ти? До сега не бях чувала че при толкова ранна бременност може да се наложи кюртаж. А имала ли си други симптоми? Зощото аз освен кървенето, нямам никакви болки или нещо такова.

# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Не исках да те стряскам.
при мен нямаше закъснение, дойде ми, но аз се усъмних, защото имах много силни болки в гърдите, висока базална температура и не ми се ядеше нищо, а по принцип преди д ами дойде ставам залепена за хладилника.
Тествах се и видях 2 чертички, след това лекар, изписа ми метергин, от който ми ставаше лошо, кървенто не спря, след това пих дуфастон, оргаметрил и накрая се разделихме с тоз лекар, защото вече стана страшно.
Гинеколога, който посещавм и досгеа ми каза просто и ясно кюретаж и то възможно по-скоро, което и направих.
Но всички са индивидуални случаи.
Защо не си направиш един тест?

# 6
  • Мнения: 4 700
и аz съм в 4ужбина, и тук е одисея докато отиде6 на лекар. wa_wa ти е дала добър съвет. И аz така направих. Няма да те върнат и беz да пеувели4и6 zа6тото 6те ги е страх zа zадниците си. И двете zнаем 4е в 4ужбина лесно може6 да осъди6 лекар zа лекарска гре6ка. Просто отива6 и каzва6 имам много силно кървене от много дни, а 4ас zа лекар след 3 месеца. Ако се дърпат им каzва6 яко да им е дупе ако ти има не6то и ги пита6 zа имената им и да види6 как 6те ти обърнат внимание. Успех   bouquet

# 7
  • Мнения: 7 718
Направи тест и пиши за резултата.

# 8
Тази сутрин направих тест и се оказа положителен.
Какво значи това? Не мислех, че след седем дена кървене дори и да е имало нещо ще покаже положителен тест. Кървенето не е силно, но не е и слабо така както е когато е на свършване.
А това че не искам в момента да чуя за GPта е защото преди седмица бях с много силни болки в лявото подпедрие. И докторката ми каза че най-вероятно е от бъбрека. Имах такива съмнения, понеже имам история с камчета в бъбреците. Предложи ми да си отида в къщи и искаше да ми даде обезболяващи. След три дни болките станаха нетърпими и тогава реших да мина на диета - разни билки, само сурова храна и разни отвари. Сега почти не ме боли. Не мога да повярвам, че при бъбречно възпаление със силни болки няма даже да ми направят едно рутинно изследване на урина. Направо ги намразих тия лекари.
Една моя позната миналата година имаше ранен спонтанен аборт, ходи в спешното, изпокара се с тях и нищо. Мисля че имат политика в такива случаи да не се намесват и да остават нещата да се развиват от самосебе си. Аз нямам болки или разни други оплаквания. Въобще няма да ме погледнат.

# 9
  • Мнения: 7 718
Излъжи, че имаш болки. Може да има бременност, разбирам политиката, и тя може да е добра и да се развие без помощ.
Но е възможно да има загинала бременност, тя е опасна за здравето ти и се нуждае от спешна намеса - кюртаж.

# 10
  • Мнения: 4 700
е какво zна4и политиката им е такава. Може ли да те оставят да умре6. При моя аборт такъв кравоиzлив полу4их, 4е 6тях да умра от недостиг на кръв. Това е сериоzна работа. Тук в Германия ако им каже6 4е 6те ги съди6 ако не6то стане и веднага омекват.  ако трябва 6те им каже6 4е си със силно кървене от пове4е от 10 дена, става ти много ло6о, припада6 и много те боли корема ниско долу. Това не е 6ега работа, ако си била бременна и не6то е останало в матката и не си се иz4истила не може6 да 4ака6 3 месеца. Не икам да те пла6а. Не се стряскаи, ама е важно да отиде6 на лекар. Успех и пи6и какво е станало.   bouquet

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Луна, излъжи, че имаш болки и се безпокоиш за извънматочна бременност. Не могат да ти откажат. Това, че кървиш слабо, не е 100% признак, че бременността е загинала. Може да има друг проблем. Много е желателно да те видят на ехограф! Още по-хубаво ще е да ти пуснат кръвен тест през 24 или 48 часа. Не се паникьосвай, просто изиграй нещо в спешния. Знам какво е в Англия с тези ненамеси в ранна бременност, затова прояви нахалство ако трябва. Успех  Hug

А на въпроса ти с хормините - всяка бременност, дори и съвсем кратка, е хормонален взрив за организма ти. При ранен аборт би трябвало до 3 месеца да ти се нормализират нивата. Затова и са съветите да се изчака толкова с новите опити за забременяване.

# 12
За съжаление аз вече имам проблем с хормоните, който стана след раждането  на второто ми дете. Имам ненормално кървене извън дните на цикъла. Затова всъщност са и тези два спонтанни аборта. С първия нямах никакви проблеми. Кървенето беше четири дни и нищо повече. Но сега е вече осми ден. Кървенето е ту доста слабо, засилва се изведнъж за малко и пак намалява. Това което се питъм е: Възможно ли е след осем дни кървене да ми показва положителен тест? Имах някаква информация, че теста остава положителен 3-4 дни след началото. Ако имате подобен опит моля споделете, че не знам какво да мисля вече.
Иначе си направих среща при GPто за утре следобед. Да видим какво ще каже. Макар че въобще не им вярвам. #2gunfire
Колкото пъти съм отишла при тях, след това се чувствам като идиотка, която е дръзнала да наруши свещеното им спокойствие. Сигурно трябва да умираш, за да ти обърнат внимание. Месеци наред GPто ме мота с това ненормално кървене, като категорично заяви че е от някаква раничка и въобще не обърна внимание на предположението ми че е от хормоните. Въпреки че й обясних подробно всичките си основания за това. Чак когато половин година нямаше никакъво подобрение се накани и ми даде направление, където откриха че няма и следа от раничка.
Винаги имам усещането че знам по-добре от тях какво ми е. Само че в този случай се чувствам доста боса и несигурна, затова се обръщам към вас. Някак си, от преживения опит на другите да разбера кое може да е нормално и кое не.
Благодаря ви на всички. Съветите ви са много полезни за мен.

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 16:56 от Луна

# 13
  • Мнения: 4 324
Луна, първо няма такова нещо като нормално извънменструално кървене. Трябва да търсиш причината за това кървене! Ако обаче е само зацапване около датата на овулацията - това вече е друго нещо.

Теста за бременност остава положителен до 8 седмици след направения кюретаж.

Ще стискам палци при теб всичко да е наред!

# 14
Здравейте, отново!
В петък (преди два дни) бях при GPто. Не можа да ми каже нищо съществено. Каза да си направя тест за бременност след две седмици и ако отново е положителен, тогава да отида. Също, ако получа кръвоизлив или имам болки, да отида пак. Само че не ми каза колко дълго е нормално да продължава това кървене. Търсих в интернет такава информация и никъде не можах да намеря нещо конкрентно. Дано вие да можете да ми помогнете.
Преди два дни кървенето беше доста намаляло. Вчера обаче се засили, а днес още повече. Сега е с такава сила, както когато ми идва първия и втория ден. Днес е десети ден. Нямам никакви болки и не мога да кажа че имам кръвоизлив, следователно нямам основание да ходя на лекар според GPто.
Бих могла да отида в спешното, предполагам че няма да ме върнат, но за да направя това аз самата трябва да съм убедена, че е необходимо, защото не искам да се подлагам на разни манипулации без да има смисъл.
Затова ако някой има повече опит може ли да каже, че такова поведение след аборт е нормално или ненормално.

Теста за бременност е все още положителен, появява се втората черта, но вече е доста по слаба и най-вероятно скоро ще е отрицателен.

Към Верити
Не съм казала че имам нормално извънменструално кървене. Напротив термина ми е "ненормално".  Причината най-вероятно е хормонална и в момента ходя на лекар поради тази причина, макар че следващата ми среща е чак след три месеца Close
Не става въпрос за леко зацапване по време на овулация, а за леко кървене 3-5 дни преди цикъла. Като при сексуален контакт се засилва.

Общи условия

Активация на акаунт