С лекота ли казвате НЕ?

  • 1 350
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 070
Ами това ми е питанката. Дали се колебаете дълго преди да вземете решение да отрежете някой или нещо - да прекъснете взаимоотношения, които не ви удовлетворяват, да напуснете работа, която не ви харесва, да захвърлите някоя дразнеща ви привичка...

Аз съм от колебливите, много ги преживявам нещата, чист мазохизъм има на моменти и понякога много влача неща, които не ми харесват. Понякога от чувство за дълг, понякога от съжаление, че ще нараня отсрещната страна, а уж обичам себе си и не тр си позволявам такова нещо.

Възхищавам се на хора, които с лекота казват НЕ на нещата и ситуациите, които ги дразнят или тормозят по някакъв начин. Аз преди години като студентка, например, много се колебаех дали да прекъсна да уча там нещо, което бях влязла, но не беше, което исках. Два-три месеца го премислях, цял семестър почти. Добре, че се реших. Общо взето винаги се решавам, но ми отнема известен период на самотормоз. При вас как е?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Трудно казвам не, много се колебая, винаги се питам дали това е правилно....
От зодията ми е сигурно Thinking

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Зависи на какво трябва да кажа "не" Grinning

# 3
  • Мнения: 6 167
ДА, с лекота казвам НЕ.

# 4
  • Мнения: 3 423
Аз по-трудно казвам "да".

# 5
  • Мнения: 349
Хич не умея да казвам НЕ ,много ми е трудно Cry

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Зависи от обстоятелствата. Ако е свързано с отношенията с хората - много мисля, правя компромиси и въобщеее...трудно се отказвам от хора.
Ако е по друг повод - да, решавам лесно и не се страхувам да кажа НЕ. Не увъртам, не търся оправдания, а директно казвам НЕ.
Имах го и момента с обучението. Не ми харесваше, но си казах "Това не е баница, да я зарежеш по средата" и завърших. Виж, работа съм напускала без угризения и без да се обръщам назад.

# 7
# 8
  • Мнения: 2 152
По-рано, ми беше много трудно, признавам

Сега режа наред..по-добре да кажеш точно и кратко НЕ, отколкото да овърташ...накрая все някой ще е наранен или обиден

# 9
  • Мнения: 3 447
Зависи от обстоятелствата. Ако е свързано с отношенията с хората - много мисля, правя компромиси и въобщеее...трудно се отказвам от хора.
Ако е по друг повод - да, решавам лесно и не се страхувам да кажа НЕ. Не увъртам, не търся оправдания, а директно казвам НЕ.

Нещо такова и при мене. По принцип не ми е трудно да отказвам и да казвам "не" на ежедневно ниво. Но когато става въпрос за кардинални решения, много мисля и се мотая.

# 10
  • Мнения: 2 070
ДА, с лекота казвам НЕ.


Винаги ли е било така? При мен в детството също беше с лекота, което е нормално, после по едно време вече други фактори почнаха да ме затормозяват. С времето вече сякаш за повечето неща ми е по-лесно, ако нещо не ми харесва - не се занимавам с него. Но все още има неща, които търпя, така да се каже.

Зависи от обстоятелствата. Ако е свързано с отношенията с хората - много мисля, правя компромиси и въобщеее...трудно се отказвам от хора.


И аз така.  А за обучението - ми не можах и много се радвам, че прекъснах и после наново кандидатстах и влязох това, което исках. Не че сега не искам и друго, но това е друг въпрос. Едва ли е от зодията, макар, че и с нея може да се оправдая /близнаци/

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
За хората съм съгласна донякъде- не се отказвам лесно. Но ако след направените от мен компромиси и усилия не видя насреща си адекватен отговор-  smile3513 Малко са хората, с които съм скъсала взаимоотношения тотално, но ги има...
Иначе- не- то ми е втора природа  Mr. Green Не се церемоня с нищо. Щом не ми изнася нещо,  newsm11 Няма тън- мън.

# 12
  • Мнения: 2 070
Да, за кардиналните неща говоря...
Е, понякога се колебая и какво да си избера в менюто, но все пак знам какво не ми харсва и не искам да ям или пия. Чак толкова зле не съм. Най-малко се колебая, ако тряба да взема решение дали да тръгна нанякъде - има ли възможност - събирам парцалите и офейквам.

# 13
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Да кажа, че и аз се поправих с образованието. Но си изкарах първото.

Не знам дали е от зодията, но и за елементарните въпроси, които задавам на дъщеря си /голямата/, тя винаги е на поне 2 акъла ooooh!

# 14
  • Мнения: 656
Важното е като го кажеш, да го спазиш, а не да се откажеш някъде по пътя...

Общи условия

Активация на акаунт