Леви-десни, леви-десни!

  • 4 441
  • 123
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
С коя ръка сте по-умели?
Сега се опитвам да си измия зъбите с лявата ръка - голям зор виждам, много непривично ми е...

# 1
  • Мнения: 6 992
Е как пишеш и миеш зъби едновременно, бре Бу?! Издигна ми се в очите.
С дясната май съм по-умела. Ако тази, за която мисля, в действителност е дясната newsm78

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Е как пишеш и миеш зъби едновременно, бре Бу?! Издигна ми се в очите.
Много лесно Grinning
По-хубаво се миели със суха четка зъбите... оттам насетне другото е песен Grinning

п.с. а и фактът, че компютърът е в холокухнята, чиято мивка ползвам, сигурно помага.

# 3
  • Мнения: 4 473
М, зависи за какво ще я ползваш. Mr. Green В повечето случаи с дясната боравя.

# 4
  • Мнения: 5 393
С дясната.

# 5
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
С дясната.

# 6
  • Мнения: 5 877
С коя ръка сте по-умели?
Сега се опитвам да си измия зъбите с лявата ръка - голям зор виждам, много непривично ми е...
Казват, че било изключително полезно да развиеш и "втората" ръка.
Правело човека балансиран, вадело на светло неподозирани способности.
И двете ръце били поравно "способни", както личало от осакатели при катастрофа хора, които след няколко месеца си възвръщали почерка (въпреки че доминантната ръка липсвала).
Четох го в една книга за детско развитие, смислено ми звучеше.
Написах си името (доста грозно) с лявата ръка и дотам беше.
Иначе зъби мия без проблем.

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 973
С дясната.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Анда, да. И аз съм чела такива неща. Успявам да се храня с лявата ръка (то и това оставаше!), да мия зъби (все пак), да пиша грозничко... Иначе други неща правя горе-долу. Виж, страх ме е още да пробвам да режа нещо - да не намаля броя крайници неочаквано в разгара на опита.

# 9
  • Мнения: 2 386
Левичарка съм- с лявата,значи.
С нея се храня,пиша и т.н.
Обаче режа хляб или ползвам ножица с дясната...
И с дясната пиша нелошо...
Хм..


Като гледам процентите аз съм първата левичарка тук  Blush

# 10
  • Мнения: 7 837
Уви, само с дясната мога да боравя.
Единствено при фелацио, мога и с двете.

# 11
  • Мнения: 2 386
Единствено при фелацио, мога и с двете.
Whistling И аз мислех да изпадам в такива подробности,ама си викам 'тоя път няма' ... Mr. Green

# 12
  • Мнения: 7 837
Ами, аз като съм обикновен десничар, та реших да изпъкна с нещо  Laughing

Не знам, дали е още рано да се определи, но Самуил яде, рисува само с лявата ръка. Надявам се, да може да борави еднакво и с двете занапред...

# 13
  • Мнения: 2 792
 С дясната ръка правя всичко, на лявата си нося гривните и пръстените, поне да е красива.
  Мъжът ми е левак/левичар (някой хора се обиждат от левак) с грижовна майка педагожка, така че пише с дясната ръка, всичко друго прави с лявата, но и с двете се справя добре.
  Димана и тя е левачка/левичарка, пише с лявата ръка (което е причината за грозния й почерк според горе-спомената грижовна педагожка), използва и дясната ръка активно.
  Реално не си даваме сметка, но светът около нас изцяло е устроен и нагласен за хора използващи активно дясната си ръка.

# 14
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
С дясната. Странно е, че като работех сервитьорка боравех като левичарка-нося таблата с дясната, а сервирам с лявата. Обратно не мога  и всички колеги ми се чудеха.

Общи условия

Активация на акаунт