Изписаха ми Дуомокс - антибиотик,бременна съм в 16.3г.с.

  • 2 847
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
След 10 дневно  лекуване по бабешки ми изписаха антибиотик Дуомокс. С болки в гърлото и ушите съм и суха кашлица.
Вече не издържам и съм решила да пия този антибиотик.
Но преди това искам от вас милички да чуя мнения по въпроса. Пила ли е някоя от вас антибиотик по време на бременността?
Благодарности.

# 1
  • Мнения: 211
Доколкото знам между две злини се избира по-малката.
Предполагам, че в твоя случай просто това е належащо.
Не е трябвало да чакаш 10 дни, а веднага да се консултираш с лекар.
Пожелавам ти бързо оздравяване и по-малко притеснения, защото трябва да си много силна!
 newsm10

# 2
  • Мнения: 1 404
Не се притеснявай,щом са ти го изписали,значи е безвреден за бебчо.Аз също пих антибиотик докато бях бременна.Не си спомням точно какъв,но не съм се притеснявала,в такива случаи се изписват антибиотици,които не преминават(или преминават в много малка степен)плацентарната бариера.Бързо оздравяване ти пожелавам!

# 3
  • Мнения: 671
Не се притеснявай и все пак прочети упътването и ако неща те притесне попитай лекаря си
Скорощно оздравяване

# 4
  • Мнения: 1 771
Каква е диагнозата? Има и хомеопатични лекарства, които биха свършили по добра работа.

# 5
Нама страшно щом лекар ти го е изписал. Аз го пих в 3-4 м. от бременността. Беше неприятно понеже ми се гадеше първите месеци и ходех на работа още, но помогна. По добре с лекарство на време отколкото да протакаш и влачеш болестта. Пиех го във вода разтворен или сок. Бързо оздравяване.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Аз пих същото когато бях в 12г.с. След това ми установиха пневмония и минах на по- силен антибиотик (не се сещам заглавието му). Не се безпокой, по добре се излекувай навреме. Лекарството е предвидено за бременни (макар, че не пише никъде, но то и на Но-Шпа не пише Sad ) Бързо оздравяване #Milti

# 7
  • Мнения: 1 680
Благодаря за успокоителните думи.
От днес го пия.
През нощта имах чувството че нямада се събудя. Не мога да си облека детето, камо ли да го нахраня.
Добре, че има кой да ми помага.
Благодаря ви.

Общи условия

Активация на акаунт