В крайна сметка какво....?????

  • 1 316
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Мами, в последно време ме изстрах да отварям темите във форума - от тук ме гледа темата за Черния списък, от там ме гледа за Натриевия глутамат и пр. , от трето място - Сладоледа и всичките му там Е-та и пр. , не искам да изброявам още,че току виж съм обидила някоя тема....

То нищо лошо в темите- полезни са, спор няма, самата участвам в тях и ми е интересно... Но се запитах... - В крайна сметка какво да сложа на масата??? Месото пълно с хормони, зеленчуци и плодове - пълни с нитрати и пр. торове, десертите - с консерванти и т.н. , напитките - с аспартам е, често да си кажа - свят ми се вие от толкова информация и знание.... и ставам  #Crazy  #Crazy


Градинка нямам, където да си гледам всичко необходимо за трапезата...

Та вече ме е страх да чета.... И в крайна сметка - какво да сложа на масата днес и утре...???

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 20:28 от ЖЕНАТА - МЕЧ(ТА)

# 1
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
И аз вече това се питам ooooh!

# 2
  • Мнения: 25 571
Слагаш капаци на очите и спираш да мислиш по въпроса!
Алтернативата е - гладна смърт...

# 3
  • София
  • Мнения: 3 271
Чета тези теми, които си изброила, но не се задълбочавам много-много ooooh!, защото накрая ще стигна до твойта главоблъсканица и ще се чудя какво да готвя и да слагам на масата newsm78.

# 4
  • Мнения: 1 794
И аз чета.
Стремя се да избягвам някои неща. Да се храним с  домашно приготвени неща, бързи закуски да се избягват максимално. Пазарува се от бабичките на пазара. Месото да е по възможност от някое село.
В общо линии това е, което правя. не се вманиачавам, защото всяка мания е лудост.
Да се спазва стриктно всичко е невъзможно, най-много човек да се побърка и да загуби обществения си живот.
Но съм бясна за генно-модифицираните храни и за разрешението им по-скоро.  #2gunfire
Това е престъпление спрямо хората.  #Cussing out
Може би  Милен Цветков трябва да се осведоми за проблма. Смятам, че ще откликне.

Поздрав

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Спри да четеш.Не можеш да се спасиш от всички вредни продукти.Можеш само да си объркаш психиката.Вече се замислям дали нарочно не изкарват всеки един продукт толкова негоден за консумация и пълен с боклуци.Как изведнъж всичко стана толкова вредно?!Много нови учени ли се появиха, които искат да станат известни- що ли ooooh!
 Избягвам пържени храни, за детето много сладко и солено, белия хляб и мазните неща.Няма как да виреем в барокамера, нито да съхраняваме децата си в такива апарати.По-добре да опитват от всичко по малко.Един ден ще тръгнат на училище и ще се нахвърлят на забранените неща с пълни шепи като невиждали.Така забранените храни ще са шок за организма им, неприемал такива продукти никога.Не казвам да ги храним с боклуци от малки, ами да им даваме да хапват от всички храни които ядем и ние, по малко и постепенно! Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 172
Не само това , ами напоследук ме карат да се замислям и колко незнам си какъв карбодио.. ...е изразходен да се докара стоката до пазара и ако летя от тук до дам колко е вредно за природата това. Е какво да правим сега, само да бачкаме и мислим за сумати лични и глобални проблеми ли? А аз в началото на годината реших че пътуванията  са за разтуха за душата, а то излезе че е вредно за природата. Аз искам да съм полезна или поне не вредна ама къде е баланса? За нас ли да мислим или за децата и внуците? - най - трудния въпрос е това, знаейки кое е най - важното. Ако някой има готов отговор да дава, за да ни улесни.

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 00:04 от Palatina

# 7
  • Мнения: 3 927
То да беше само храната. Я прочети  какво пише за козметиката, с която се мажеш, къпеш, пудриш, фондьотираш, гелосваш всеки ден  Simple Smile Как изведнъж на 40 години ще хванеш рак, защото си се мазала с крем против бръчки........

Признавам, че за един дългъг период, когато почнаха да се появяват такива информации, ме вълнуваше много. После с времето разбрах, че не можем да се опазим от вредностите.....Разбира се, продължавам да чета етикетите на покупките, избягвам, каквото мога, но не ставам крайна......невъзможно е......

Знаеш ли какви терзания имах, когато пуснах детето на ясла и видях, че там през седмица-две, във вторник, хапват кренвирш с картофено пюре

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=49328.0

ето какви ми бяха терзанията.............еми и това преглътнах.......

# 8
  • Мнения: 4 546
то и градинка да имаш, почвата и дъждът са замърсени  Wink така че, ако се задълбаваме много , може и да не дишаме-че нали въздухът и той..

# 9
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Слагаш капаци на очите и спираш да мислиш по въпроса!
Алтернативата е - гладна смърт...

то и градинка да имаш, почвата и дъждът са замърсени  Wink така че, ако се задълбаваме много , може и да не дишаме-че нали въздухът и той..

 newsm10 smile3521

# 10
  • Мнения: 7 474
Не чета тези теми, не можеш да се опазиш от всичко Confused То изобщо има ли нещо, което да не е вредно днес ooooh!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 522
И аз не ги чета, избягвам ги. Не, че е хубаво да си като кон с капаци и като цяло е добре да сме информирани стига обаче да имаме избор, а ние нямаме...

# 12
  • Мнения: 836
Та вече ме е страх да чета.... И в крайна сметка - какво да сложа на масата днес и утре...???

нЕма да се пУашиш  Laughing
чети и се информирай, ама не стигай до фанатизъм.
информацията ти дава силата да избереш по-малкото зло.
това че хлапето ти е изпило един сок с подсладител, не е края на света.
а и стресът е много по-вреден от генно-модифицираните храни или от маргарина.  Confused

# 13
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Не чета тези теми, не можеш да се опазиш от всичко Confused То изобщо има ли нещо, което да не е вредно днес ooooh!
Вредно е какво да се прави, то затова има и такъв бум на раковите заболявания ooooh!
Обаче нямаш друг избор - дишаш, ядеш и пиеш отрови, това е цената на индустриализацията и модернизацията Crossing Arms

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не чета тези теми, не можеш да се опазиш от всичко Confused То изобщо има ли нещо, което да не е вредно днес ooooh!
Вредно е какво да се прави, то затова има и такъв бум на раковите заболявания ooooh!
Обаче нямаш друг избор - дишаш, ядеш и пиеш отрови, това е цената на индустриализацията и модернизацията Crossing Arms
Камамбер, наистина си адски права, за съжаление......  Sad

Общи условия

Активация на акаунт