Въпросче за хламидиите

  • 15 356
  • 94
  •   1
Отговори
Преди около месец време си направих тест за Хламидия и се оказа положителен.
Един месец бях на антибиотици които ми предписа уролог.
Колко време е необходимо да се измине за да си направя повторен тест от както съм спрял антибиотиците?
И може ли да има странични евекти от тях и колко време е необходимо за да се изчистят антибиотиците от организма?

# 1
  • Мнения: 9 063
Контролният преглед се прави след 4-6 седмици след като спреш антибиотика.
Това време е достатъчно Simple Smile

# 2
Благодаря ти за отговора защто лекарката ми каза 10 дни след като спра антибиотика да направя и повторен тест и тъй като се ровех малко и форумите и се натъкнах на различни мнения и за това исках някой да ми даде съвет, пък и знам че това е малко гадна гадина която е малко упорита.

# 3
Другото нещо което забравих да попитам е може ли да се предцени по данните от теста от колко време е инфекцията Thinking

# 4
  • Мнения: 9 063
Не съм сигурна съвсем, но мисля че не.
Кажи какви са ти стойностите от изследванията и кои антитела точно ти изследваха?
Различните антитела показват различни неща, затова те питам Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 324
Другото нещо което забравих да попитам е може ли да се предцени по данните от теста от колко време е инфекцията Thinking

Не може.

Обаче Стеф е права, различните антитела са за различни неща!
IgA - остра фаза на инфекцията
IgM - протичаща прясна инфекция
IgG - антитела за стара инфекция (отминала)

С какво лекува хламидията?
Виж и тази тема (ако все още не си я видял де)  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=173729.0;all

# 6
Данните от теста IgG
Chlamydia trachomatis    1:16   (64)
Chlamydia pneumoniae   1:8     (32)

Относно лекуването изпих доста антибиотици, като започнах с Nolicin+Flagyl и веднага след тях Azitrox и накрая Tavanic, като общо време около месец Shocked

# 7
  • Мнения: 9 063
Трябвало е да ти изследват и IgA Rolling Eyes
Сега като дойде вреем да пускаш контрола, IgG сигурно ще ти показва още по-високи стойности, което е нормално след лечение, но все пак IgG само по себе си нищо не значи...
Поискай да ти пуснат и IgA като отидеп за контролно изследване.

# 8
Да, но тогава не бях толкова на ясно за тези тестове и какво точно се търси в тях, какво трябва да се изследва и т.н
Лекарката ми даде един лист на който беше написала изследвания за хламидия, след резултатите и нея попитах ако може да ми каже от колко време е горе-долу инфекцията, но не ми обърна кой знае какво внимание и за това реших да се обърна към вас за малко разяснение.

# 9
  • Русе
  • Мнения: 511
Аз пък 1 седмица след като приключих лечението с антибиотици, отидох при гинеколожкато да ми вземе секрет и да го изпрати за т.нар. "ДНК анализ" в София. Единственото, което разбрах от нея тогава, е че с кръвни изследвания не може да се разбере дали са се изчистили, тъй като те не се махат на пълно, просто инфекцията причинена от тях понякога се засилва, а чрез лечение се намалява.

# 10
  • Мнения: 9 063
Всъщност, кръвните изследвания са най-точните, стига да може да ги интерпретира съответния лекар Simple Smile

# 11
  • Русе
  • Мнения: 511
Да, несъмнено те са най-точни! Но след лечение не се препоръчват

# 12
А възможно ли е в следствие на антибиотиците или от самата инфекция да се получат странични явления, като шум в ушите и т.н








# 13
  • Мнения: 9 063
Кръвните изследвания си се прилагат спокойно и след лечение.
Затова за всяко антитяло си има съответните референтни стойности, по които да се съди дали инфекцията е преминала или не.
Вярно е обаче, че дори след лечение стойностите на IgG  дълго време остават високи, защото бавно се "разреждат" и присъстват в кръвта, но това са просто антитела срещу инфекцията, която вече е отминала - ако стойностите на IgA са в норма Simple Smile
И трите вида изследване на хламидия си имат преимущества и недостатъци, като се замисли човек Crazy

За шума в ушите не знам..в листовката към антибиотика не пише ли нещо по въпроса?
Не мисля че може да има връзка, но пък знам ли Rolling Eyes
Хламидията не "удря" в ушите Simple Smile
По-скоро в ставите, в очите, и то ако е в много напреднала фаза.

# 14
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
А възможно ли е в следствие на антибиотиците или от самата инфекция да се получат странични явления, като шум в ушите и т.н


Аз получих от хламидии реактивен артрит като странична реакция, но щом досега не ти се е случило, ще ти се размине. Имах шум в ушите, но тогава поддържах една постоянна температура от 37,2 градуса и доктора ми каза, че е от това. Температурата беше от възпалените стави. Съветвам те успоредно с антибиотиците да пиеш Ентеросан (лакто и бифидо бактерии) или Цитросепт, за да не си навлечеш и гъбички.

Общи условия

Активация на акаунт