Хиперандрогенемия и хирзутизъм

  • 15 480
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 898
Ако някой може да сподели алтернативни методи за поддържане на мъжките хормони в норма.
Или каквото и да е друго   свързано със   ПОЛИКИСТОЗЕН ОВАРИАЛЕН СИНДРОМ  което да не е свързано със традиционната медицина. И евентуално да има полза от него.
Без значение какво......................... дори ме интересува може ли чрез целенасочено хранене да се контролират по някакъв начин андрогените.

# 1
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Имаше писано за чай от мента в печата и една тема тук за обезкосмяване на мустака май...
Научно било доказано че пиенето на ментов чай в овулаторна фаза  помага.А някъде бях чела, че и самото пиене на 2 чаши на ден помага - без оглед на периода. не знам кое е по-меродавно.

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 09:20 от арт мама

# 2
  • Мнения: 898
Някои хора нямат овулаторна фаза. Или може би само няколко пъти в годината.

# 3
  • Мнения: 1 527
Ванинна пиша тук,че може и някой друг да се интересува.
НАй -добрият естествен антиандроген се казва Saw Palmetto.Аз все още в бг не съм открила чист екстракт,има само билкови хапчета ,които съдържат и други неща.
Знам,че върши работа,но въпросът е какво става като го спреш.

# 4
  • Мнения: 898
Ванинна пиша тук,че може и някой друг да се интересува.
НАй -добрият естествен антиандроген се казва Saw Palmetto.Аз все още в бг не съм открила чист екстракт,има само билкови хапчета ,които съдържат и други неща.
Знам,че върши работа,но въпросът е какво става като го спреш.


Да важно е да не се получава както при диането. Да се връща старото положение като бумеранг с още по голяма сила.................
А ти пробвала ли си го това...................

# 5
  • Мнения: 2 422
За чист ментов чай ли става въпрос Rolling Eyes????????????????

# 6
  • Мнения: 94
Иде ми да псувам наред..питам се защо всички проблеми са така навързани..виждам, че и при вас е така..къде е магичното решение на тези проблеми..щом са свързани, нещо трябва да задвижи и възстанови веригата...

имах поликистозни яйчници ( още си ги имам )
имах менструация ( идваше ми през 32, 40, 33 дни досега.. след прословутото гладолечение по схемата на др Емилова май си  я прецаках..да съм бременна е нищожно вероятно..минаха вече 51 дни от последния ми цикъл, ужас..)
след глада при преглед ми откриха дифузна гуша, степен 2Б, била съм от ендемичен район ( Стара Загора )
освен това и хипотиреоидизъм, че и хиперандрогенемия, то си е..... фара вече!
Преди да почна да пия Euthyrox за хипо-то, имах бодежи в сърцето, слава Богу спряха като с магическа пръчица! Чудя се дали ненормалното ми ниво на TSH е спаднало под 100 и дали в СТАТУС-а ( добра лаборатория във Варна) могат да го измерят, ако е под 100? Пия го от 22.06...до 31.07, когато ми е прегледа, ама 2 седмици дали са достатъчно време за изследване..?!
Нямам особено окосмяване, но от малка съм си с мазна кожа и коса, малък бюст..чудя се вече да не би от малка да са ми високи мъжките хормони..после полека съм развила гуша, хоп-троп поликистоза, а с глада съм си довършила щитовидните хормони. newsm78

# 7
  • Мнения: 94
Пък аз ментов чай попийвах доскоро сутрин в офиса, щото избягвах да пия кафе Simple Smile а нали ментата ободрява Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 527
Ванинна пиша тук,че може и някой друг да се интересува.
НАй -добрият естествен антиандроген се казва Saw Palmetto.Аз все още в бг не съм открила чист екстракт,има само билкови хапчета ,които съдържат и други неща.
Знам,че върши работа,но въпросът е какво става като го спреш.


Да важно е да не се получава както при диането. Да се връща старото положение като бумеранг с още по голяма сила.................
А ти пробвала ли си го това...................


Не,още не съм го пробвала,страх ме е да не си вкарам някой автогол!

# 9
  • Мнения: 94
ко става момичета?

При мен се засили окосмяването, засили се косопада..вижте в темата ПОЛИКИСТОЗА И ХАШИМОТО поместих част от 1 статия, айде да коментираме тия хормони..

Понеже са ми явно високи мъжките хормони, мислех да ги оправя някак с фитоестрогени..ама то кво се оказва, че и тва е вредно...че естрогените са в излишък?! Rolling Eyes #Cussing out

# 10
  • Мнения: 1 527
МИ да...Високо LH =висок тестостерон...

# 11
  • Мнения: 94
захарта увеличава мъжките хормони, кафето увеличава естрогена...и мъжките хормони го увеличават..поликистоза..
аз спрях кафето..
А фитоестрогени има в чесъна, копъра, ябълките, черешите, соята, фъстъците, ако не се лъжа..млечните продукти, месото, дори бирата... newsm78 Rolling Eyes но за винцето нищо не казват Joy hahaha bowuu
Не че да не ядем тези храни, но рядко..

# 12
  • Мнения: 898
захарта увеличава мъжките хормони, кафето увеличава естрогена...и мъжките хормони го увеличават..поликистоза..
аз спрях кафето..
А фитоестрогени има в чесъна, копъра, ябълките, черешите, соята, фъстъците, ако не се лъжа..млечните продукти, месото, дори бирата... newsm78 Rolling Eyes но за винцето нищо не казват Joy hahaha bowuu
Не че да не ядем тези храни, но рядко..

Почти невъзможно е, човек да не мисли за този проблем, особено ако е свързан с хирзутизъм.
Но чак пък така вманиачено да мисли и претегля къде има или няма естрогени мисля че е грешно. Просто трябва да се храни природосъобразно, но да не мисли постоянно за това. Тъпченето с естрогени не означава решаване на проблема. Проблема се характеризира с дефицит и на двата женски хормона - прогестерон и есттрогени. Важна е комбинацията на двата хормона, а не само на естрогените.
Природосъобразното хранене не е лечение, просто подмомагащ фактор, става въпрос специално за ПКЯС. Ако се храни човек примерно 90% природосъобразно не означава че ще му изчезне хирзутизма.

И усещам някаква заблуда тук.......месо, алкохол какъвто и да е той, млечни продукти(като изключение киселото мляко в някаква степен) не носят нищо положително на хиперандрогенемията.......


Иначе природосъобразното хранене наистина лекува, примерно стомашно чревни проблеми,  най вече за освобождаване от вирусно-бактериални инфекции и всякакви други паразити но не и ХИПЕРАНДРОГЕНЕМИЯ.

# 13
  • Мнения: 1 527
Аз нещо пак не разбрах- да ям или да не ям ябълки??????
ЗА чесъна ,сега се сещам за една рецепта с чесън,която пречиствала организма,мн полезна за нормализиране на кръвното и хормоните+помага за отслабване...
БАща ми я пробва кръвно-имаше ефект,една приятелка за отслабване-и при нея ефект.
ИЗВОД:хрупай чесън по-често!!!
БОн Апети

# 14
  • Мнения: 94
Милички, не се изразих правилно.
Четох, че именно доминирането на естрогените е причина за поликистозата, ПМС, доброкачествени и злокачествени образувания при жените...

Кафето увеличава естрогените...
Захарта увеличава мъжките хормони, които пък в женското тяло се превръщат в естрогени..и също увеличават естрогените.. Naughty

А аз се заблуждавах, че фитоестрогените ще намалят мъжките хормони, като увеличат естрогените..каква заблуда! Естрогенът не трябва да се увеличава, щом имам СПКЯ.
Фитоестрогени - моркови, череши, чесън, копър, ябълки..боб, леща..

Аз си правя следния извод - кафе 1-2 пъти седмично и то слабо, с мед и малко мляко.., иначе чай мента
Таратор ( фитоестрогенна бомба ) до 2 пъти седмично..
Сирене също 1-2 пъти..
Сладки - 1 път седмично
Подсладител - само мед!
Повече риба, а месо 1-2 пъти седмично.
Всеки ден салати, пълнозърнест хляб, плодове, сокове фреш, овесени ядки..зехтин и краве масло, а не олио
И много рядко сладолед..
млечните не са полезни, когато имаш някакви образувания, като поликистозата примерно..

Доскоро ядях почти всеки ден чесън, таратор, млечни изделия, кафе 2 пъти дневно, сладки през ден..и окосмяването се усили..явно проблемът се засилва от неправилното хранене..трябва  да е и разделно, но  hahaha ми е много трудно това.. bowuu

Общи условия

Активация на акаунт