Парлодел или бромкриптин и кърмене???

  • 590
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Мили мами,
налага се да си спра кърмата, защото заминавам за чужбина и ще пия парлодел или бромкриптин, но въпросът ми е мога ли докато ги пия да кърмя бебка през нощта, тъй като не знам как ще я удържа /досега е кърмена на поискване и спри при мен/. Моля ако има запознати да ми отговорят - на листовките не пише нищо по въпроса. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 280
Мнението ми е само по спомени,но смятам,че противопоказано да кърмиш при прием на тези медикаменти.
Те са доста тежки и не се отразяват много добре на приемащите ги.Нямаш ли възможност да изцеждаш няколко дни,само когато са напрегнати гърдите.Така ще намалее и спре естествено.Мисля,че няма да ти отнеме повече от 2 седмици.

# 2
  • Мнения: 390
Значи аз приемах Достинекс-то си е  същото,и беше противопоказно да давам кърма,пък и аз нямаше да дам,защото тя придоби син цвят.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Могат да се приемат по време на кърмене (някои майки с аденоми на хипофизата ги пият, докато кърмят), но все пак не е най-добрият вариант. Мислила ли си за естествените методи за спиране на кърмата - те също могат да спрат млякото в рамките на дни и с тях няма проблем да се дава на бебето?
Ако държиш на медикаменти и бързо спиране, може да попиташ лекаря си за Достинекс - действието му е значително по-бързо от това на парлодела, обикновено се понася по-добре от майките и спира кърмата окончателно (с бромокриптина - парлодела е същото, но с друго име - понякога при кратковременно приложение млякото се възстановява спонтанно след спирането им, макар и не в същото количество, естествено).
П.П. Достинекс и бромокриптин (парлодел) не са едно и също, макар че се приемат за едни и същи цели. Достинексът е каберголин, няма общо с бромокриптина.

# 4
  • Мнения: 819
Парлодел е едно от най-гадните лекарства за тая цел.Мен ме доведоха до бълнуване и халюцинации,щото ги взех след операция,понеже се подувах.Специално той е правен от някаква гъба и не бих кърмила!

Общи условия

Активация на акаунт