За пастата за зъби

  • 1 514
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 546
Моля препоръчайте ми каква паста за зъби да купя за сина ми, който е на 1 годинка.
Искам да започна направо с четка, а не с накрайника Ненедент.
Трябва ли да има флуор пастата и трябва ли изрично да пише на нея, че може да я гълта?

# 1
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Мен този въпрос също ме вълнува.Но доколкото разбрах за тази възраст е най- подходяща НЕНАДЕНТА.Трябва задължително да пише, че може да се поглъща.Всички детски пасти, които аз гледах бяха вредни за поглъщане.
Ще следя темата...

# 2
  • БГ
  • Мнения: 1 158
За моят син ползвам силиконовия накрайник и пастата на Ненедент, много съм доволна! На опаковката пише - Не съдържа флуорид, ментол, оцветители и консерванти, без захар.
Четките за зъби, макар и детски, ми се струват много груби!

# 3
  • На морето!
  • Мнения: 5 726
Аз на моя племенник му взех Аквафреш-четка и паста.Четките са разделени на етапи- 1ви-2ри-3ти,взависимост от възраста на детето.Първият етап е за деца на 6 месеца.А пастата я препоръча зъболекарката ми,когато ходих да ми гледа пародонтита.

# 4
  • Мнения: 8 505
Дали да има флуор или не,решаваш ти.Купувала съм за дъщеря си пасти на Чико,Вадемекум,Колгейт и други,всичките с флуор и от всички съм доволна.

# 5
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Ненедент, за деца под 4 години /защото има и за по-големи деца/. Както момичетата са писали, не съдържа флуор и захар, и може да се гълта.Можеш да си я купиш и отделно, не в комплект с накрайника струва около 2,50 лв.

Дали да има флуор или не,решаваш ти.Купувала съм за дъщеря си пасти на Чико,Вадемекум,Колгейт и други,всичките с флуор и от всички съм доволна.

На повечето детски пасти за зъби /всъщност на всички на които съм попадала, а аз "изследвах" доста/ пише да се ползват под родителски контрол, с цел избягване на поглъщането.

# 6
  • Мнения: 1 877
Ние започнахме с паста на Чико и четка за зъби Орал-Б.

# 7
  • Мнения: 819
Само Ненедент бебе

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Ползвам детската Аквафреш.

# 9
  • Мнения: 6 461
В момента за децата използавам

Dental for Children

# 10
  • Мнения: 1 237
Купувала съм Аквафреш,Астера,Колгейт и Дентал.

# 11
  • Мнения: 6 461
В момента за децата използавам

Dental for Children

По принцип не държа на една е съща марка.
Веки път купувам различни.

# 12
  • Мнения: 1 364
Купувала съм Аквафреш и Астера. И от двете съм доволна.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 389
За детето взимам само Ненедент бебе.

# 14
  • Мнения: 425
Ненедент Peace

Общи условия

Активация на акаунт