Нисък хемоглобин

  • 11 563
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 268
През цялата бременност съм с нисък хемоглобин. Пия желязо вече 5 месеца, но продължава да пада и сега в края на 8-я месец е 80. Знам, че много бременни имат този проблем.  Как го решихте? Готова съм да пробвам дори алтернативна медицина и бабешки рецепти!  И към вече родилите - до колко ниският хемоглобин може да бъде проблем при самото раждане?

# 1
  • Русе
  • Мнения: 2 354
не мога да ти отговоря точно с какво това би довело до проблеми...
но мога да ти кажа някои неще, които ми препоръчваха да хапвам през бременността, за да ми се вдигнат стойностите на хемоглобина :
мед, ядки, локум, шоколад

# 2
На мене ми казаха много червени работи да ям и черния дроб много добре действал

# 3
# 4
  • Мнения: 147
аз имах същия проблем. Ядях много черен дроб леко запечен да не кажа почти суров.Гадно е, но е за предпочитане пред алтернативата да раждаш с този нисък хемоглобин. Купи си и коприва от аптеката, смели я и я разбъркаи с едно борканче мед. Хапвай по една две лъжици на ден ( макар че аз толкова се бях уплашила, че ядях когато се сетех). Яж само обезсолено сирене, продават такова прясно. Не се сещам дали имаше и нещо друго, но с това си качих хемоглобина от 80 на 100 за една седмица. Пожелавам ти успех и пиши дали има резултат и при теб

# 5
  • Мнения: 640
Сестра ми беше пробвала всичко, което се яде и пие за вдигане на хемоглобина и накрая стигна и до кръвопреливане. Но пък ти си в края на бременността и може и да ти се размине (пожелавам ти го  Praynig). Това, което знам е, че трябва да ядеш много черен дроб и дори е позволено по чашка червено вино на ден. Аз съм с лека анемия и се оправям с чайчета от коприва и разни листни зеленчуци, които съдържат повече желязо.

# 6
  • На морето!
  • Мнения: 5 725
За хапване-спанак,сурови бадеми,черен дроб...
Като таблетки аз пия Малтофер,нещо като хранителни добавки са,но най-добре питай доктора си,той ще ти препише някакъв препарат.Знам,че при много нисък хемоглобин изписват някакви ампули.Говори с доктора си,той познава здравословното ти състояние най-добре и ще ти даде най-правилен съвет! Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 464
Аз съм в 5-ти месец и на последните изследвания хемоглобина ми е 105, а в началото на бременността ми беше 124. Сега ми изписаха Ферофолгама, защото ми казаха, че ако не се вземат мерки ще продължи да пада. Някъде бях чела, че за вдигане на хемоглобина помага и по едно твърдо сварено яйце всеки ден на закуска.

# 8
  • Мнения: 45
Сигурна ли си, че желязото ти е ниско? Аз бях с нисък хемоглобин, но имам дефицит на Б12, така, че трябва се изследва допълнително. На мен ми биха 10 инжекции с Б12 и имах хемоглобин след това 117 в осми месец

# 9
  • София
  • Мнения: 4 585
За таласемия изследвала ли си се?
Аз също съм с доста нисък хемоглобин- 84 и съм в края на 8 месец, но при мен е от таласемията.При нея HB не се влияе от приема на желязо по принцип.

# 10
  • Мнения: 268
Matofer-а, който уж минава за най-силния медикамент за нисък хемоглобин, го пия от декември и въпреки това от 108 свалих на 80. Явно не ми помага. Затова питам за алтернативни средства.
Сигурна ли си, че желязото ти е ниско? Аз бях с нисък хемоглобин, но имам дефицит на Б12, така, че трябва се изследва допълнително. На мен ми биха 10 инжекции с Б12 и имах хемоглобин след това 117 в осми месец
За дефицит В12 и аз съм чувала, но нито на ЖК, нито лекарят, който ми следи бременността, са ми предлагали такова изследване. Сигурно става с изследване на кръвта, а? Ще взема да си поискам следващия път на ЖК - те понякога са толкова безхаберни, че ако не ги изюркаш, няма и да се сетят  Close

# 11
  • Мнения: 268
За таласемия изследвала ли си се?
Аз също съм с доста нисък хемоглобин- 84 и съм в края на 8 месец, но при мен е от таласемията.При нея HB не се влияе от приема на желязо по принцип.
Не съм се изследвала, защото знам, че таласемията е наследствена болест, а никой от роднините ми няма.

# 12
  • Мнения: 317
Въпреки че гинеколожката ми твърди, че желязото се усвоява много по-бързо от животинските продукти (яйца и месо), съм чувала, че сокът от червено цвекло увеличава хемоглобина много бързо. Между другото, аз самата го опитах с голямо предубеждение, но не е толкова лош на вкус. Лично на мен ми прилича на сок от морков...

# 13
  • София
  • Мнения: 4 585
Ами щом майка ти и баща ти са се изследвали (не само твърдят, защото има хора, които цял живот не разбират, че са носители. Аз например не знам от кого съм я наследила, защото никой не се е изследвал, че да знае) за таласемия и нямат, значи и ти нямаш. Grinning Защо не се консултираш с лекаря, който ти наблюдава бременността или с хематолог?
Дано се вдигне по някакъв начин. И аз се притеснявам за моя, все пак раждане предстои и се моля да се размина с кръвопреливането. Леко раждане! Hug

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 145
Здравей и от мен,
включвам се набързо. Трябва да провериш накакво се дължи ниския ти хемоглобин, защото както го описваш пиеш желязо но хемоглобина типродължава да пада, явно не е от желязото. Забравих как се казва изследването но питай личния си лекар. Би трябвало да знае. Защото когато не ти е ниско желязото, то не се усвоява от организма. Така че направи си изследване. Защото не е хубаво да раждаш с този нисък хемоглобин.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт